Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert

Kategorie: Všeobecné

https://video.aktualne.cz/dvtv/kauza-becva-rekli-mi-ze-neni-treba-najit-vinika-chybi-klicov/r~89cc7f647da611ebb234ac1f6b220ee8/

Martin M., 5.3.2021

Diskuse k bleskovce

Npalovák62 - Profil | Ne 18.4.2021 19:37:25

Bacha San >> Do současné doby v případu Studénka k žádnému odškodnění nemůže dojít , neboť není viník . Soud obžalované zprostil viny . To co dostaly byla jen dobrá vůle Čs. dráhy .

NBacha San - Profil | Ne 18.4.2021 16:23:05

tomvec >> Tak proto asi mají prověrku ti, co o tom vědí, aby nežvanili. Kdyby žvanili, o prověrku by asi přišli. Navíc si nemyslím, že by o tom politici věděli nějak dlouho, protože by se to určitě dostalo ven. Podle mě je jenom dobře, že se to neprovalilo, dokud nebyly v kupě všechny informace. Beru to jako dobrou práci tajných služeb.

NBacha San - Profil | Ne 18.4.2021 16:18:20

Honza7 >> Já do toho nevidím, už jsem to psal, ale nedovedu si představit, že stát bude odškodňovat zaměstnance soukromé firmy. Nicméně je to vyšetřováno, dozoruje to státní zástupce a najde-li se vinník, měl by odškodnit on.
Možná by se to dalo srovnat se Studénkou. Nevím, kdo odškodňoval a zda-li vůbec.

Ntomvec - Profil | Ne 18.4.2021 16:12:47

Honza7 >> celé to zavání tím, že o tom věděli už dlouho, možná roky. Ven s tím nešli, protože je u moci držel rusofil Miloš a nechtěli ho poštvat proti sobě. A jim to moc nevadilo, protože byli u koryta. Možná to někdo jiný chtěl vytáhnou na světlo, tak aby nebyli za nepřátele státu a idioty, tak to vytáhli sami. Idioty zůstali a koryta se stejně vzdalují.

NHonza7 - Profil | Ne 18.4.2021 15:32:25

Bacha San >> Ve své podstatě jsme se toho moc nedozvěděli ( tedy pokud vynechám, že šlo o teroristický útok ).
Jenom by mě zajímalo, co do této chvíle udělali ty politická prasata pro rodiny pracovníků co ve Vrběticích zemřeli? Případně jak dlouho jim to bude trvat, než nějakým způsobem je odškodní. Pokud máš tohle na mysli - nic nevytrubovat a lidem nic neplatit, tak to by se dalo od našich čelních představitelů čekat.
Jinak naše rádo by "mlčení" je spíš o posranosti politiků nad tím neztratit svou moc. To, že se to dostalo do medií je opravdu díky boji o koryta.

NBacha San - Profil | Ne 18.4.2021 13:01:08

F. >> Vzhledem k tomu, že na první kšeft dostal Babiš love od bývalého pracovníka KGB, což je veřejným tajemstvím, nejsi daleko od pravdy :-D

NBacha San - Profil | Ne 18.4.2021 12:59:26

Honza7 >> A ty si myslíš, že na to všechno přišel někdo minulý týden? Já tedy nesloužím v bisce a nejsem ani investigativec, ale když se s něčím takovým vyleze ven, musí to být roky mravenčí práce a nesmí v tom být díra. A kdyby se to po celou dobu vytrubovalo do světa, nedozvěděli bychom se vůbec nic.
Co se mě týče, na východ od nás bych nevěřil nikomu a směrem na západ bych byl v důvěře velmi opatrný. Je až hrozivé, kolik čecháčků v tomto případě nadává na vlastní a leze rusákům do análu, přestože nás dvacet let okupovali. Stačí si přečíst různé komenty na sítích. Na vojně za to byla deka.

NF. - Profil | Ne 18.4.2021 12:43:42

Bacha San >> jen počkej až se objeví info, že i Bečvu otrávili taky Rusové :-D

NHonza7 - Profil | Ne 18.4.2021 12:09:23

Bacha San >> Když vezmu do úvahy, že za "čtyři roky" nikdo na nic nepřišel ohledně Vrbětic, tak je s podivem , že tato situace nastala až teď.
Z Ruska nikdo nepřeběhl, aby začal zpívat. Tak to nejspíš vypadá, že jde o personální válku našich politiků, kteří mají vlastní zájmy v Rusku.

NBacha San - Profil | Ne 18.4.2021 10:52:08

teoretik >> Teď vyhostíme těch 18 ruských špiomatů a o Bečvě se psát nebude. A nejen o Bečvě, ale i o těch různých hnízdech a Penamech...
A pak přijdou volby, koblihy dostanou zdarma koblihu a jede se dál :-)

Nteoretik - Profil | So 17.4.2021 22:27:00

Hamáček už do Moskvy nemusí, Andy ho předběhl.

NBacha San - Profil | Po 8.3.2021 12:52:09

Denny >> Pravda pravdoucí. Podepisuju:-)

NF. - Profil | Po 8.3.2021 7:52:15

Bacha San >> přesně, a klidně ještě dál. Zpětně prošetřit kuponovou privatizaci. Zavést trestní odpovědnost politikům. Zrušit dotace a podpořit ekonomiku zdravou soutěži. Z EU vystoupit, pouze zrušit clo, ať neprodrazuje naší produkci. Jsme pracovitý národ ale zaprodáný bezcharakterními jedinci. Klaus a Zeman a teď Babiš, tahle particka bývalých komunistů nám nic dobrého nepřinesla, akorát nás zadlužili, všichni.

NDenny - Profil | Po 8.3.2021 7:40:33

Jen poznamka k trave. Mnoho statu pristoupilo k legalizaci jak travy tak lecebnych prostredku,ktere ted jdou volne koupit. Po prvnim roce konstatovali,ze se zvysil obrovsky zajem,kleslo velke mnozstvi nelegalnich prodejcu a dealeru a stat na tom vydelal miliardy na danich. Prodejny jsou ted vsude,ale s tim kourenim uz to neni tak slavne,protoze temer vsude je zakaz,takze maximalne doma nebo nekde venku.
To ale neznamena,ze tady muze nekdo jezdit zhuleny,za to ho policajti okamzite davaji do basy a jde k soudu.

NP!F - Profil | Po 8.3.2021 6:16:37

F16 >> pokus vymeniť bývalé svine za debila aktuálne prebieha u nás. Ako nie, že by s ním nebola sranda, ale lacný špás to nie je.

NBacha San - Profil | Po 8.3.2021 5:07:16

sindeji3 >> A taky třeba rozpočet, ten byl naposledy vyrovnaný za Klause.

Nsindeji3 - Profil | Ne 7.3.2021 23:48:47

Honza7 >> No moc přesvědčivě mi to nezní. A nevím proč bych neměl věřit číslům z té doby. Délka života je takový hezký ukazatel.

NHonza7 - Profil | Ne 7.3.2021 23:38:41

sindeji3 >> Buď velmi rád, že jsi to nezažil. Korupce, bezohlednost, pár mrtvol tuhle zemi neposunuli na západ, ale na východ. Ostatně vyjádření těchto dvou pánů v poslední době jasně dávají najevo kam patří. Jinak pokud chceš věřit nějakým číslům z té doby, tak to je hodně naivní představa. Jsme mistři jak nakládat s historií i daty.

Nsindeji3 - Profil | Ne 7.3.2021 22:43:48

Honza7 >> No to nesouhlasim. Že se nesplnily sliby, že spoustu věcí podělali a možná taky s někým vydrbali je jedna věc, já si nepamatuju dobu vlády Klause a Zemana, ale z toho, co se můžu zpětně podle čísel a faktů dozvědět, tu zemi posunuli, životní úroveň se za tu dobu neskutečně zvýšila, to je nesrovnatelný s tím, co se prosadilo tehdy a co dneska. I později za Topolánka jen pro příklad proklínanej Langr prosadil elektronický systémy, který tam jsou dodnes, protože od tý doby toho nikdo jinej nebyl schopen. Stavěly se dálnice, byť tam byly průsery, ale furt byli schopni něco politicky realizovat. Je jednoduší neslibovat a nedělat nic, nadávat na Béma, že utopil peníze za Blanku, no ale Blankou se jezdí. Korupce a netransparentnost není největším problémem týhle země, ale myslím, že je to mnohem víc neschopnost a vláda nevolených lidí. Dneska se vybírá na daních mnohem víc než tenkrát, ale děje se toho míň. Samozřejmě by bylo mnohem lepší, kdyby někdo dokázal prosadit, aby stát nepodnikal vůbec nic a nechal to na lidech, kterým by nechal daně a vybíral je na úplný minimum aktivit.