Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert

Kategorie: Všeobecné

https://video.aktualne.cz/dvtv/kauza-becva-rekli-mi-ze-neni-treba-najit-vinika-chybi-klicov/r~89cc7f647da611ebb234ac1f6b220ee8/

Martin M., 5.3.2021

Diskuse k bleskovce

NBacha San - Profil | Po 8.3.2021 12:52:09

Denny >> Pravda pravdoucí. Podepisuju:-)

NF. - Profil | Po 8.3.2021 7:52:15

Bacha San >> přesně, a klidně ještě dál. Zpětně prošetřit kuponovou privatizaci. Zavést trestní odpovědnost politikům. Zrušit dotace a podpořit ekonomiku zdravou soutěži. Z EU vystoupit, pouze zrušit clo, ať neprodrazuje naší produkci. Jsme pracovitý národ ale zaprodáný bezcharakterními jedinci. Klaus a Zeman a teď Babiš, tahle particka bývalých komunistů nám nic dobrého nepřinesla, akorát nás zadlužili, všichni.

NDenny - Profil | Po 8.3.2021 7:40:33

Jen poznamka k trave. Mnoho statu pristoupilo k legalizaci jak travy tak lecebnych prostredku,ktere ted jdou volne koupit. Po prvnim roce konstatovali,ze se zvysil obrovsky zajem,kleslo velke mnozstvi nelegalnich prodejcu a dealeru a stat na tom vydelal miliardy na danich. Prodejny jsou ted vsude,ale s tim kourenim uz to neni tak slavne,protoze temer vsude je zakaz,takze maximalne doma nebo nekde venku.
To ale neznamena,ze tady muze nekdo jezdit zhuleny,za to ho policajti okamzite davaji do basy a jde k soudu.

NP!F - Profil | Po 8.3.2021 6:16:37

F16 >> pokus vymeniť bývalé svine za debila aktuálne prebieha u nás. Ako nie, že by s ním nebola sranda, ale lacný špás to nie je.

NBacha San - Profil | Po 8.3.2021 5:07:16

sindeji3 >> A taky třeba rozpočet, ten byl naposledy vyrovnaný za Klause.

Nsindeji3 - Profil | Ne 7.3.2021 23:48:47

Honza7 >> No moc přesvědčivě mi to nezní. A nevím proč bych neměl věřit číslům z té doby. Délka života je takový hezký ukazatel.

NHonza7 - Profil | Ne 7.3.2021 23:38:41

sindeji3 >> Buď velmi rád, že jsi to nezažil. Korupce, bezohlednost, pár mrtvol tuhle zemi neposunuli na západ, ale na východ. Ostatně vyjádření těchto dvou pánů v poslední době jasně dávají najevo kam patří. Jinak pokud chceš věřit nějakým číslům z té doby, tak to je hodně naivní představa. Jsme mistři jak nakládat s historií i daty.

Nsindeji3 - Profil | Ne 7.3.2021 22:43:48

Honza7 >> No to nesouhlasim. Že se nesplnily sliby, že spoustu věcí podělali a možná taky s někým vydrbali je jedna věc, já si nepamatuju dobu vlády Klause a Zemana, ale z toho, co se můžu zpětně podle čísel a faktů dozvědět, tu zemi posunuli, životní úroveň se za tu dobu neskutečně zvýšila, to je nesrovnatelný s tím, co se prosadilo tehdy a co dneska. I později za Topolánka jen pro příklad proklínanej Langr prosadil elektronický systémy, který tam jsou dodnes, protože od tý doby toho nikdo jinej nebyl schopen. Stavěly se dálnice, byť tam byly průsery, ale furt byli schopni něco politicky realizovat. Je jednoduší neslibovat a nedělat nic, nadávat na Béma, že utopil peníze za Blanku, no ale Blankou se jezdí. Korupce a netransparentnost není největším problémem týhle země, ale myslím, že je to mnohem víc neschopnost a vláda nevolených lidí. Dneska se vybírá na daních mnohem víc než tenkrát, ale děje se toho míň. Samozřejmě by bylo mnohem lepší, kdyby někdo dokázal prosadit, aby stát nepodnikal vůbec nic a nechal to na lidech, kterým by nechal daně a vybíral je na úplný minimum aktivit.

NDědek - Profil | Ne 7.3.2021 22:20:50

Bacha San >> nesouhlasím a myslím si, že patřím mezi ty, co tom něco ví i z vlastní profesní i rodinné zkušenosti.
Kdyby byla tráva legální, nadělala by víc paseky, než ten alkohol. To není z mé hlavy, ale ze studií odborníků.
Ale nikomu jeho názor neberu. Nebezpečná zdravotní závislost se dá udělat na čemkoliv i na karamelce...

Nteoretik - Profil | Ne 7.3.2021 22:18:59

Někdo našel ten ztracenej vzorek z Bečvy a řádně si lokl.

NBacha San - Profil | Ne 7.3.2021 22:13:29

Dědek >> Hele, droga je alkohol i nikotin. S tím nic nenaděláš. A umírá na to mnohonásobně víc lidí, jak na pitomou trávu. Věř, že vím, o čem mluvím. Kdyby byl zakázán alkohol a cíga, a tráva byla legální, nebylo by tolik úmrtí, zdravotnictví by se ulevilo a zdravotní pojišťovny by byly v těžkém přebytku. Možná by to překonalo i výnosy z daní na alkohol a cigára.

NBacha San - Profil | Ne 7.3.2021 22:07:02

nofish >> Mně je jenom divný, proč o věcech jako je tráva, debatujou lidi, kteří o tom neví nic. To je taková čecháčkovská mentalita...asi.
No, a já vstávám v pět do té práce, takže jdu do postele:-)

NDědek - Profil | Ne 7.3.2021 22:03:39

Bacha San >> Až na tu legalizaci s tebou co jsi teď napsal souhlasím. Ale například zrušit důchody je prostě nesmysl. Mám 5 rodičů. Já žiju v panelákovém bytě se ženou a dcerou. Můj otec bydlí v bytě s babi. Karčin sám v bytě a mamka od Karči s manželem v dalším bytě. Nemít důchody, by znamenalo si je všechny vzít do bytu, nebo jim ty byty platit. To bych ale asi chcípl hlady. To nemluvím o jídle, oblečení hygiena, léky a další a další věci pro pět dospělých starších lidí. Doby, kdy v jednom domku žily dvě, nebo tři generace, jsou dávno pryč. Jak bychom asi dopadli v jednom bytě po půl roce? byli bychom všichni mrtví, nebo v Opavě.
A legalizovat jakoukoliv drogu, je holý nesmysl.
Zrušit zdravotní z výplaty a nechat se pojistit? Nevím ani co na to říct. Tady lidi žij za 30-40 litrů měsíčně. To nemluvím o samoživitelích, nebo vdovcích či vdovách s dětmi. Prostě kamil podle mého názoru napsal věci, které v dnešní době již dávno nejdou realizovat, aniž by to bylo postaveno proti obyčejným lidem.
Nejsme národ, kde je drtivá většina bohatých, ale naopak. Spousta lidí žije pod hranicí chudoby.
Ono by naopak stačilo udělat to co si psal a zavést hmotnou odpovědnost politiků a úředníků.
Kdyby se tady stát od převratu soustavně nerozkrádal, měli bychom všichni peněz, jak šlupek.

K těm pirátům, třeba jen tady :

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Spatna-zprava-pro-pacienty-Sichtarova-se-lekla-vymyslu-Piratu-se-STAN-656346?

Až nás ta neomarxistická levice začne likvidovat na všech frontách, možná i nakonec prozřeme.

NHonza7 - Profil | Ne 7.3.2021 22:03:06

Bacha San >> Nechci vůbec zpochybňovat tento údaj, jenom mě to číslo udivilo. Myslím, že v těch negativních věcech se nám tu západní část Evropy povedlo rychle dohnat.

NBacha San - Profil | Ne 7.3.2021 22:02:49

nofish >> Pamatuju normalizaci. Do čtyřky hospody s dvackou, devět piv, jedny startky a ještě jsem tam nechal tuzéra. To byly ty zlatý časy, kdy to stálo za hovno :-D

Nnofish - Profil | Ne 7.3.2021 22:02:13

Bacha San >> nejlepší antidepresivum je rum a vyrábí ho božkov a podobní. Při rozumném dávkování po večerním jídle dáš šlofíka a do rána je lépe... ne nějaká chemie.... ráno do práce a na deprese není čas.
Záměrně vynechávám rybaření, houby, a podobně, to tu snad všichni víme.
Neřešte to už lidi. Bečva je v pr.... bureš a jeho úředníci nic nepřiznají a nikdo svépráný to snad nikdy ani nečekal...

NBacha San - Profil | Ne 7.3.2021 21:58:02

nofish >> Znám takové, co to konzumují najednou.

NBacha San - Profil | Ne 7.3.2021 21:54:37

Honza7 >> Někdy před měsícem jsem si to ověřoval ve statistikách kvůli nějakému sporu. A jestli pravdivým myslíš konkrétní číslo, tak samo že se může trochu lišit, píšu to z hlavy, ale to není celkem podstatné.
Je to stejné, jako s těmi východními přistěhovalci, taky to je +-
A opodstatněné to dle mého není. Umírají na to lidé a výrobci se kapsují.