Česko zasáhl vydatný déšť. Labe na Trutnovsku má 2. povodňový stupeň, Úpa a Orlice první

Kategorie: Všeobecné

Hladina Labe v obci Vestřev na Trutnovsku dnes ve 20:00 přesáhla hranici druhého stupně povodňové aktivity. Od rána po deštích a tání hladina stoupla ze 41 na 144 centimetrů. Průtok v řece se od rána znásobil ze sedmi metrů krychlových za vteřinu na 63 metrů krychlových. Těsně pod hranicí druhého povodňového stupně byla po 20:00 hladina Divoké Orlice v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. Hranici prvního povodňového stupně po 20:00 přesáhla hladina Úpy v Trutnově. Vyplývá to dat hradeckého ústředí Povodí Labe.

Zdroj: https://eurozpravy.cz/pocasi/pocasi-v-cr/do-ceska-dorazil-vydatny-dest-na-divoke-orlici-je-1-povodnovy-stupen.4449e64c/

MAXXSKATER, 24.2.2020

Diskuse k bleskovce

NWillow - Profil | Po 9.3.2020 20:34:15

Upouští jako kdyby čekali přívalové deště.

http://www.pla.cz/portal/nadrze/cz/pc/Mereni.aspx?i​d=110&oid=2

Nalžběta - Profil | Po 9.3.2020 18:05:39

Willow >> :-)

NWillow - Profil | Ne 8.3.2020 13:28:40

alžběta >> Je vidět že tam dlouho jezdíš na ryby a víš o co jde a navíc jako zaměstnanec státní instituce máš všechna data.👍

Nalžběta - Profil | Ne 8.3.2020 12:21:44

Rezeň 5,125 >>
1) Já o tom vím vše a déle než Hubený...a samozřejmě jsem si nenechal ujít ani projednávání a podávání připomínek.
2) V médiích a i zde (i u tebe) dochází k nepochopení dvou "nástrojů" a to "nová zonace" a "klidová území". Tebou zmíněné davy lidí a lunaparky nejsou řešeny "novou zonací" nýbrž "klidovými územími". V případě návštěvníků jsem rovněž pro výrazné zpřísnění (ale o způsobu by se muselo hodně diskutovat, protože bod 3). Navíc čtvrtina klidových území (tady budu zase prudit), jsou zeleným politickým paskvilem vytvořeným lidmi, kteří čerpali pouze z papíru a kteří tak žijí mimo realitu (zejména mám na mysli bájnou perlorodku).
3) Jak si to jako představuješ "zavřít celé"? Popřít historickou urbanizaci, vyhnat lidi a nechat to tam zpustnout? K tomuto slouží zákony, státní a místní strategie, nástroje územního plánování atd. Kroky typu "zavřít celé" jsou kontraproduktivní a v tomto případě navíc nebezpečně. To je krok k nepokojům. Člověk musí jíst, potřebuje zdroje...vždyť už takhle se ti venkov vylidňuje. Když ke všem těm atraktivním přírodním turistickým místům přistoupíš ve stylu "zavřít celé", tak se ti úplně zhroutí fungování města a venkova. To pak jsme u modelu "nasypat lidi do měst a počkat na občanskou válku".
4) Každý člověk na planetě navíc potřebuje zdroje, takže ti ten ždibíček krajiny ukrojí nebo ují. Přímo - to je např. když se ti třeba zabydlí někde na venkově a postaví si baráček. Nepřímo - když žije ve městě a třeba snídá rohlík, na který je potřeba vypěstovat obilí pro toho jednoho člověka více než doposud atd. atd. Dokud ta populační křivka bude rostoucí, není možné mít více přírody. Prostě není, to je nejrozšířenější chyba (politická a zřejmě úmyslná) na světě a matematická jistota. Když lidí bude přibývat příroda vždy bude ubývat. Jednoduché. Nová zonace se netýká přímo lidí, ale týká se hospodaření a v zásadě říká, aby se hospodařilo jinde. Závěrem můj názor: Pokud má fungovat město a venkov a vazba člověka na přírodu, tak se musí hospodařit i zde, ale hospodařit tak, aby to bylo co nejudržitelnější a smířit se s tím, že více přírody nebude. To dělal Mánek.

Nsliver - Profil | Ne 8.3.2020 10:50:12

Rezeň 5,125 >> tak sorry, sem to poplet.

Vlci sou rozmazlení, radši skopové.

NRezeň 5,125 - Profil | Ne 8.3.2020 10:34:01

sliver >> ne, to je omyl, to v ždádném případě, to si nerozumíme..
naopak tu píšu, že soukromnící v dnešní době z velké části nezvládají péči o les.., dyt sem psal, že jejich nářky poslouchám tak 3x do týdne:-))

btw- a když tu máme vlka, tak je to taky špatně:-))

Nsliver - Profil | Ne 8.3.2020 10:25:56

Rezeň 5,125 >> ten článek sem chtěl poslat tobě, ty furt čekáš spásu od soukromníků. Takových je málo. Podobně by to dopadlo, kdyby se masivně začaly pronajímat rybářské revíry soukromníkům. Příkladů je ažaž. Za komančů to nehrozilo, když v jeseníkách jeleni způsobili kalamitu v mladých porostech hniloby způsobené vytloukáním, tak se to vystřílelo. To samé s muflonem a jeho ožer bučin. A podívej se dneska na to. Tolik spárkaté a daňků, že nově vysazené stromky po kalamitě těžko se udrží. Tolik oplocenek se nedá postavit a nátěr to úplně nevyřeší.

NRezeň 5,125 - Profil | Ne 8.3.2020 9:55:12

alžběta >> a něco k ty Šumavě.
https://www.info.cz/cesko/ostry-spor-o-sumavu-utich​a-zacal-platit-stezejni-dokument-na-ktery-park-ceka​l-ctvrtstoleti-44466.html?

Nicméně, já bych to zavřel celý, protože se z mnoha oblastí stávají lunaparky, s davy lidí, viz Krkonoše, a na Šumavě to není o moc lepší.

NRezeň 5,125 - Profil | Ne 8.3.2020 9:52:53

sliver >> tehdá se o tom začalo potichu v zasvěcených kruzích mluvit, první zprávy o novém pohledu na les se dostaly na veřejnost někdy okolo 2004+-.., ale furt to bylo marginální téma, protože se hlavně betonovalo a do lesa se chodilo jen na houby.

Btw- to spálení ve velké míře vyřešila příroda sama. Takový modelový příklad, ale oni do toho lidé zase hodí vidle- viz truck park a výstavba v Krušných horách...

NRezeň 5,125 - Profil | Ne 8.3.2020 9:48:47

alžběta >> tady máš článek z populárního tisku:-)
Je to sice o zvěři, ale jsou tam i jisté další poučné paralely.

O tom, jaké funkce má plnit les.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-chteji-od-s​asu-opisovat-v-peci-o-les-politici-se-brani-91367?