Setkání rybářské mládeže 2019

Kategorie: Všeobecné

O víkendu 30.8.-1.9. proběhlo v Bílině Setkáni rybářské mládeže, pořádané Severočeským územním svazem. Toto soustředění má v historii Svazu více jak čtyřicetiletou tradici a účastní se jí šestičlenná družstva dětí s vedoucími ze všech územních svazů ČRS.

Účastníci byli ubytováni v kempu Bílina, nedaleko stejnojmenné řeky a parku bílinské Kyselky, s malebným výhledem na přírodní úkaz Bořeň. Místní organzace Bílina, pověřená zajištěním Setkání rybářské mládeže, připravila pro děti bohatý program.

Po slavnostním zahájení následovala večeře a po ní již první soutěž družstev, která spočívala v tom, že družstva během hodiny vytvořila reklamu na Český rybářský svaz. Sobotní den odstartovala prohlídka povrchového dolu Bílina s výkladem, o který se postaral Ing. Ivan Bílý, Ph.D.. Po obědě proběhla další série soutěží v podobě tradiční šipkované s prvky ekologie, jež vedla parkem Kyselka. Dalšími soutěžemi, které byly hodnoceny byly „Domeček pro skřítky" postavený z dostupných materiálů, básnička tvořená z klíčových slov (rybník, víska, komár, štika), hádanka na základě indicií a určením toho, co do lesa/ parku nepatří a hod na cíl. Tyto soutěže byly spolu s reklamou vyhodnoceny a slavnostně vyhlášeny. Vítězi se stali účastníci ze Západočeského územního svazu. Po skončení her měly děti možnost využít koupání v bazénu, který je součástí kempu, počasí bylo ke koupání ideální. Tím však program nekončil, po večeři probíhaly další týmové soutěže (ping-pongový slalom, tajuplná krabice a hod granátem). Nejsladší odměnu si vybojovalo družstvo Moravskoslezského územního svazu.

Setkání uzavíral nedělní výlet do Podkrušnohorského technického muzea, které bylo informačně zaměřené na hlubinnou těžbu uhlí. Účastníci měli možnost se projet vláčkem, jímž jezdili horníci do dolů, prohlédnout si z blízka jejich pracoviště a další nástroje a stroje, jež ke své práci používali. Celou prohlídku doprovázel výklad odborníků.

Setkání rybářské mládeže probíhá každý rok, v jeho pořádání se územní svazy střídají. Jednou za dva roky je také pořádáno Mezinárodní setkání mládeže pod organizační záštitou EAF (The European Anglers Federation). V letech, kdy není Mezinárodní setkání mládeže organizováno, se od letošního roku bude konat Mezinárodní finále soutěží Zlatá udice a Zlatý Blyskáč.

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne​/550-setkani-rybarske-mladeze-2019

MAXXSKATER, 6.9.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.