Země Živitelka 2019: první polovina je za námi

Země Živitelka 2019: první polovina je za námi

Kategorie: Všeobecné

Mezinárodní výstava Země Živitelka patří mezi nejdůležitější akce, spojující subjekty z oblasti zemědělství, rybářství, včelařství, myslivosti a celkově péče o krajinu. Český rybářský svaz, který je s produkcí ryb přesahující 1.300 tun ročně na více než 2100 chovných rybnících jedním z největších českých producentů, na ní již tradičně nesmí chybět.

Na Výstavišti v Českých Budějovicích se tato akce koná již po čtyřicáté šesté - označení "tradiční" si více než zaslouží. Každoročně přitahuje pozornost nejen více než 100.000 návštěvníků a pětistovky vystavovatelů z mnoha zemí světa, ale také řady politiků. Zákulisí výstavy je tak ideálním prostorem pro řadu jednání i osobních setkání v méně formální atmosféře.

V zázemí expozice Českého rybářského svazu v pavilonu R3 tak v prvních dnech výstavy předseda ČRS Dr. Karel Mach a jednatel Ing. Jan Štípek přivítali řadu významných hostů - například ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc., poslance a členy Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny ČR, prezidenta Rybářského sdružení ČR Ing. Jana Hůdu, Ph.D, jeho ředitele RNDr. Michala Kratochvíla, Ph.D., předsedu KSČM JUDr. Vojtěcha Filipa, náměstka ministra zemědělství Ing. Pavla Veselého, bývalého ministra zemědělství Ing. Jiřího Milka, děkana Fakulty rybářství a ochrany vod JU prof. Pavla Kozáka a řadu dalších politiků a zástupců firem a zájmových sdružení. Nejčastěji diskutovanými tématy byly klimatické změny a možnosti boje s nimi, náhrady za škody způsobené rybožravými predátory, připravované dotační tituly, o které by se Svaz mohl v dalším období ucházet i současné trendy sportovního rybolovu a nutné legislativní změny, které jsou v mnoha případech nutnou podmínkou plánovaných změn.

Na návštěvníky již tradičně u expozice ČRS čekají oblíbené simulátory zdolávání úlovků, laserová střelnice kormoránů, infopulty s ochotnými hosteskami a zaměstanci ČRS, kteří zájemcům zodpoví dotazy z oblasti sportovního rybolovu a navazující legislativy a nechybí ani možnost zakoupení propagačních a výukových předmětů. Od pátku do neděle si také mohou návštěvníci nechat zhotovit portrét od karikaturisty.

Pokud jste ještě letošní ročník Živitelky nenavštívili, máte šanci až do úterý 27.8. - a nezapoměňte se zastavit u nás v pavilonu R3!

Petrův zdar!

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne​/542-zeme-zivitelka-2019-prvni-polovina-je-za-nami

MAXXSKATER, 26.8.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.