Jak začít s rybařením

Kategorie: Všeobecné

Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ - V současné technické a uspěchané době se snažíme naučit děti něco víc, než jen sedět u počítačů, tabletů a televizí, kde hrají hry a komunikují přes internet. Chceme, aby chodily do přírody a zažívaly, to co my dříve, kdy jsme trávili celé dny venku, a s přáteli komunikovali přímo z očí do očí. Proto se je snažíme přivést k nějakému koníčku či sportu.
Zdroj: https://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/jak-zacit​-s-rybarenim-20190625.html

JaMi, 13.7.2019

Diskuse k bleskovce

NHupo - Profil | St 17.7.2019 8:11:28

To video mi pripomenulo moje rybárske začiatky, keď sme s kamarátmi začali chodiť na ostrieže do jám po vyťaženej hline pri Žiline. V rodine nebol nik rybár a tak netuším, kde sa to vo mne vzalo, ale zrejme to tak malo byť a rybárčim doposiaľ. Bude to už pomaly pol storočia a nikdy nezabudnem, ako sme s kamarátom niesli domov ulovenú šťuku a po rane stoličkou do hlavy od kolegu dospeláka, ktorý sa jej snažil vybrať háčik a pohrýzla ho do krvi sa intenzívne prihlásila k životu v autobuse pod sedadlom a dámy sediace za nami skoro skolabovali a vodič takmer vošiel do jarku. Niesli sme ju cez celé mesto v dvoch sieťkach, jedna spredu, druhá zozadu, lebo do jednej sa nezmestila za uznanlivých pohľadov okoloidúcich. Jeden pán sa nás pýtal, aká je to ryba, tak som mu povedal, že taká prerastená belička. Keď sa nad tým zamyslím, tak nič lepšie ma v živote nemohlo "postihnúť" a dúfam, že ešte dlho budem tráviť voľný čas pri vode.

NSharry - Profil | St 17.7.2019 6:18:44

petrikveprik >> jj.., my jako kluci jsme chytali snad vsechno, co slo..

a je jasne, ze takovych, jako my, bylo mnoho :-D ;-D

Npetrikveprik - Profil | Út 16.7.2019 22:44:08

Sharry >> :-)) ....jsi mi oživil/připomněl vzpomínku, jak jsme jako ogaři chodili chytat myši - spouštěli jsme háček s rohlíkem do kanalu nebo jsme měli nahozeno na potkany pod panelákové schody :-))

Většinou to pak užrala, tak jsme aj tunili ocelovými lanky apod. :-D Dneska už by se to nedalo - už nejsou takové ty děrované kanály :-)

NFild@ - Profil | Út 16.7.2019 20:28:42

S oblibou vzpomínám, když jsem chodil do rybářského kroužku. Bylo to tuším ve 4 třídě základní školy. Jako dítě jsem měl cíl ten lístek dostat, tak jsem se vyloženě šprtal, jak míry tak hájení a paragrafy. Když to vidím občas u vody dnes, kdy sedí parta rybářů, a jeden druhého se ptá - vole, co to je za rybu? No, nebudeme si nic nalhávat, dnes dostane povolenku úplně každý, a nemusí znát vůbec nic...

NSerjoža - Profil | Út 16.7.2019 20:17:32

Jak začít?Sehnat si udicu,baťůžek jít k vodě a chytat.
Moje první udice,stáří 54let.Těch ryb co vytáhla.Po ůpravě.Origo to byl bambusák,ale strčil sem to do špic u kola,tak se tam dala špička laminátová.Chytalo se sní na těžko na splávek,vláčelo,prostě univerzál.A pořád šlape i Rexík.

Nsven - Profil | Út 16.7.2019 16:32:55

Jirka1976 >> Já to měl podobně ...ale bylo mi jedno jestli to byly ryby, pulci, čolci, žáby, ptáci.... prvního hrouzka jsem chytil v 6 letech..
Hlavní impuls přišel, když jsem poprve viděl v kině, tenhle dětský film... :-)


Nchatař 30 - Profil | Út 16.7.2019 14:37:46

Sharry >> joo byli to zlaty casy a hlavne ten klid a ta detska bezstarostnost 😊

NJirka1976 - Profil | Út 16.7.2019 13:44:39

sven >> ja jsem nemel nikoho v rodine kdo by rybaril . V 9 jsem uvidel strejdu jak chytil na obecnim rybnicku kaprika ( listek nemel , obcas chytal tak jak kazdy tam ) . No a bylo rozhodnuto . Nasi mne odrazovali , nic nepomohlo . Nejprve civka vlasce , pak uz laminatova tycka z ohradniku , ocka z dratu a muskarske kolecko . Ve 12 letech krouzek a 1 povolenka . Krasne zacatky na ricce plne ryb kam temer nikdo nechodil . Dnes tam uz rybare neuvidim , neni tam prakticky nic , ani temer zadna voda .

NSharry - Profil | Út 16.7.2019 13:31:51

chatař 30 >> ja jsem taky parkrat ve svych zacatcich sel taky radeji chytat zaby..
Nebo mysi do podberaku, kde jsem mel rohlik...a dokonce jsem chytl i par veverek. A zajice (schoval se a zamotal se v ostruzini) , byl jsem sice dodrapany jak hrom, jak jsem po nem skocil.., ale vyhral jsem a chytl ho!..😊 strach, ze me pokouse jsem mel fest ale bylo to jakesi mlade asi.
Tenkrat mi mamina dala.., kdyz jsem ho dosmicil dom...😂😂😂, musel z domu..😊
Kolik jesterek se pochytalo , kdyz ryby nesly.., atd, atd..

No,pozdeji jsem "objevil" kouzlo chytani na rece pod splavem na pijavice a zizaly.., a uz se malokdy stalo " ze nic nebralo" ..😉

NSharry - Profil | Út 16.7.2019 13:23:58

Fishky >> no twl 😂😂😂

NFishky - Profil | Út 16.7.2019 11:25:32

Jak začít? jednoduše :) to v prckovi buď je, nebo není. Když to tam je, tak se to nedá zastavit a malej pytlák si cestu udělá sám. S režnou nití a ohnutým špendlíkem jsem na luční kobylky mydlil okouny, plotice, tlouště... mrtě ryb. Pak první povolenka a sám k vodě. Na doprovod jsem kašlal a zalezl si do rákosu. Kroužek byl ztrátou času, tam už jsem šel jen napsat test a zdarec palec. Pak hromady knížek a časopisů a nakonec MRK. Tady je vše potřebné :)

Nsven - Profil | Út 16.7.2019 10:47:13

Jirka1976 >> Jistě.....buď v dítěti lovecký pud je anebo není.
Pokud ano, logicky bude nejprve pytlačit.
Pokud není, tak nepomůže žádné umetání růžových cestiček, přehnaně ambiciozním rodičem..
Nikdy z něj dobrý rybář nebude...

Nchatař 30 - Profil | Út 16.7.2019 10:39:26

Taky jsem zacinal jako pytlak s dedou, kterej me zasvetil do ty nadhery rybareni. Byli to krasny casy ktere bych rad vratil... Ty dedovy rady.. Znal vodu jak svy boty a ja samozdrejme moc neposlouchal jako kazdej malej kluk mel radsi hazeni kamenu do vody a chytani zab a pulcu 😁 taky jsem zacinal s koleckem a splavkem 😆

NJirka1976 - Profil | Út 16.7.2019 10:19:47

Ja jsem zacal v 10 letech jako pytlak s koleckem 0.20 a splavkem . Myslim ze kazdy dite by melo nejdrive pytlacit a az pak povolenka . Z pytlaku jsou nejlepsi rybari . A hlavne deti neoblbovat nejakym ch a p , kapr a zase jen kapr , JV atd .

Nu x a - Profil | Út 16.7.2019 7:56:33

já začal tak že jsem začal chytat ryby tenkrát ještě bez catany....