MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

MS Veteránů v rybolovné technice úspěšně ukončeno

Kategorie: Všeobecné

Sobotní večer ve Frýdku Místku patřil novým mistrům světa v rybolovné technice kategorie veteránů. Slavnostní vyhlášení soutěže za účasti předsedy ČRS Dr. Karla Macha ukončilo letošní šampionát, ve kterém česká reprezentace opět bodovala.

Český rybářský svaz, z. s. byl pověřen světovou federací ICSF (International Casting Sport Federation), aby uspořádal 9. Mistrovství světa veteránů v rybolovné technice. Pořádání se ujala místní organizace ČRS Frýdek Místek 2 Casting ve spolupráci s Moravskoslezským územním svazem ČRS. Český rybářský svaz má v pořádání světových šampionátů velké zkušenosti. Všechny uspořádané akce byly vždy na vysoké úrovni a byly hodnoceny pouze kladně. Mistrovství světa veteránů je pořádáno v ČR již po třetí, ale poprvé ve Frýdku Místku. Přihlášeno bylo 39 závodníků z 10 zemí.

Mistrovství světa veteránů se koná jednou za dva roky a dle nových pravidel se jej můžou zúčastnit závodníci starší 60 let (muži) a 55 let (ženy). Závodí se dle pravidel ICSF/CIPS v devíti disciplínách, třech vícebojích a v soutěži družstev. Mistrovství světa veteránů odstartovalo slavnostním zahájením ve středu 3.7.2019. Samotný závod probíhal 4.-6.července na stadionu „První SC Staré Město“. Rybolovná technika (Casting) patří k nejúspěšnějším sportům v ČR v počtu získaných medailí na Mistrovsví světa a Evropy. V roce 2015 oslavil tento sport u nás již 80. leté výročí.

Mezi největší hvězdy mistrovství světa veteránů patřila bezesporu domácí Mgr. Věra Čapková, která v loňském roce oslavila 80 let a velkou měrou přispěla k proslavení české rybolovné techniky na mezinárodním poli. Tato závodnice vybojovala již v roce 1963 pro ČR historicky první zlatou medaili na MS a tehdy utvořila i světový rekord. Celkem získala 17 zlatých (titul mistryně Evropy nebo světa), 20 stříbrných a 30 bronzových medailí. Za své úspěchy jí byl udělen i titul Mistr sportu.

A jak to celé dopadlo? Česká republika získala celkem 19 medailí, což je v tvrdé mezinárodní konkurenci obrovský úspěch. Z tohoto počtu byly 2 zlaté, 6 stříbrných, a 11 bronzových. Nejúspěšnějšími závodníky z České republiky se staly Eva Haškovcová, která z celkového počtu získala pět medailí (1-3-1) a Libuše Dyková, která měla také pět medailí, z toho byly všechny bronzové. Další medaile přidali Věra Čapková, Magda Kašparová, Ladislav Kašpar, Vladimír Janoušek a Ladislav Jouza.

Vítěze dekoroval předseda ČRS Dr. Karel Mach. Celé mistrovství bylo perfektně připraveno, závodníci si odvážejí pěkné vzpomínky a největší zásluhu na tom měl Miroslav Pierzyna – ředitel závodu. Záštitu a podporu nad závodem převzal Moravskoslezský kraj, ČRS ÚS pro Severní Moravu a Slezsko, město Frýdek – Místek a obec Staré Město.

Velké poděkování patří řediteli závodu Miroslavu Pierzynovi a všem, kteří se podíleli na pořádání tohoto mistrovství.

Reprezentantům gratulujeme a děkujeme za dlouhodobou propagaci a reprezentaci nejen tohoto sportu, ale celé České republiky na mezinárodním poli rybolovné techniky.

Odd. sportu a mládeže Rady ČRS

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/aktuality/spo​rt/517-ms-veteranu-v-rybolovne-technice-uspesne-uko​nceno

 

MAXXSKATER - ®, 8.7.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2020

Za 4.680
Fox Rage Zimní Oblek Winter Suit

akce, rybareniPreston Competition Bait Bowl set

Za 520
V této sadě se nachází dvě míchačky Competition Bait Bowl, které pasují do sebe a tím šetří prostor. Obě mají zesílené rámy, díky kterým drží svůj tvar. Ideální pro přípravu Vaší krmné směsi, pelet nebo partiklu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Sumarizace 2019 pro internet

Byla spuštěna i internetová sumarizace zápisu úlovků za rok 2019. Je určena oprávněným pro zápis své MO a jen pro ČRS. Sumarizace probíhá na: https://www.petruvzdar.cz/SumarIPR/sumarinit Petrův zdar!

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...