Do Vltavy v Krumlově tekly odpadní vody. Videem se zabývala Česká inspekce životního prostředí

Kategorie: Všeobecné

Facebook tento týden obletělo video z Českého Krumlova. Přímo v centru jednoho z turisticky nejnavštěvovanějších měst v České republice někdo vypouští do Vltavy odpadní vody. Podle některých mohl vypouštění způsobit velký déšť. Podle České životní inspekce ale může jít i o úmyslné vypouštění odpadu.

„Uprostřed města bylo vypouštěno ohromné množství fekálií včetně toaletního papíru, ubrousků a jiných věcí ze záchodů, přímo mezi vodáky do řeky! Je to neuvěřitelná ostuda a v dnešní době nepochopitelná věc. Stáli jsme u toho několik minut a stále to neustávalo. Pro smrad se tam ani nedalo vydržet a tak jsme zhnuseni odešli a litovali vodáků (včetně dětí), kteří se pod jezem nedobrovolně s tímto hnusem koupali," zlobil se autor videa.

https://www.budejckadrbna.cz/zpravy/spolecnost/24129-do-vltavy-v-krumlove-nekdo-vypoustel-odpadni-vody-videem-se-zabyvala-ceska-inspekce-zivotniho-prostredi.html

Lasskoun, 22.6.2019

Diskuse k bleskovce

Ndragon23 - Profil | Čt 27.6.2019 17:16:51

mlíčnák >> Za to povodí nemůže,ale čistička,protože to vypouští v dešti a když je. tma.Moční směna to má za úkol,přece nebudou platit za likvidaci.

Nmlíčnák - Profil | St 26.6.2019 16:31:11

dragon23 >> potvrzují ,ale větší chuťovka sú vložky .Zato povodí nemůže, že sú baby cunata a splachuju je do WC .

Ndragon23 - Profil | St 26.6.2019 11:40:57

To se děje i u nás v uh.hradišti,když zaprší tak čistička na sídlišti Štěpnice valí do řeky Moravy spousty vlchčených ubrousků které se zachytávají ještě dva dny na vlasce.A povodí na to z vysoka se.e!!!!

Nkaprus - Profil | Út 25.6.2019 9:07:13

pepa-č >> te jenom kamuflaz. Aby si lidi jako mysleli ze je to zajima. U nas se na to totalne sere. Stromy vyrubou a hovna jim nevadi.
Povodi Moravy

Npepa-č - Profil | So 22.6.2019 16:34:57

já mám jinou zkušenost. loni v písku to samé. lautr to samé. viděl jsem to ráno v 6když jsem šel se psem. natočil a poslal do budejic na inspekci a na radnici na životní prostředí. v 9 tam stálo auto s maníkama a technikou od čevaku, ucpaná nějaká klapka a míchala se odpadní a deštová. mezitím mi odpovědeli z radnice, že děkují a že to řeší a z inspekce mi volal i chlap zpět, že to řeší a že prý by tam měli být už z čevaku, že je tam nějaká jimka/ventil/přepouštění dle dokumentace a že tam se to asi ucpané. ano auto čevaku tam už bylo. za dopoledne to orgání a uředníci a maníci od čevaku vyřídili.
řekl bych že tomu hodně pomohlo, že jsem to poslal lidem, co s tím mají a mohou něco udělat namísto toho abych to posílal na facebook, to je totiž zcela k ničemu.

NRobo2 - Profil | So 22.6.2019 16:26:05

tak si " ulevuje " hoodně penzionků i okolo Lipna . Kdo by dával za vývoz septiku 4x do roka 5 táců, že ano .... Jo jsme v čechách.. Stačilo by se i zeptat kampak asi vylévají hoši chem WC z obytnýchloděnic ,ktere být obytné nemají ...Nikoho to na povodí nebere , tak je to vlastně pořádku .. Kontroly nula ..

Nkaprus - Profil | So 22.6.2019 15:46:29

Co to je zas za objev? Te u nas kazdy dyšť. At dou do prdele provokateri!!!