MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

OBRAZEM: Nejlepší čeští rybáři závodili v Dolcích

Kategorie: Všeobecné

Trutnov - Jeden z nejvýznamnějších českých rybářských šampionátů se uskutečnil o víkendu v Dolcích u Trutnova. Soutěžilo se v lovu ryb udicí na plavanou.
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-n​ejlepsi-cesti-rybari-zavodili-v-dolcich-20180708.ht​ml

 

JaMi - ®, 10.7.2018

Diskuse k bleskovce

N Knapík - ® Čt 12.7.2018 8:16:59
hraji >> nezveličuji, pouze poukazuji na to, co ty přehlížíš, děláš, že neexistuje a jako aktivnímu závodníkovi a trenérovi ti to nevadí. Hromadná akce je vždy škodlivější než činnost jednotlivce a už jsem psal o tom, že závodníkům projde rukama mnohonásobně víc ryb než běžným lovcům.
No jak myslíš, budu tě tedy napříště titulovat v přátelštějším duchu, budu ti říkat Taťuldo, případně : "Mám tě rád, klaune."
Jo a momentálně ležím na zádech ...
N hraji - ® Čt 12.7.2018 7:46:02
Knapík >> a s tím argumentem, že vůl není v tvých očích nadávka, zkus tak oslovovat svého tátu nebo mámu, jestli jim to bude připadat normální.
N hraji - ® Čt 12.7.2018 7:42:47
Knapík >> jsem přesvědčen, že problém šetrného zacházení s rybou, který tady mohutně zveličuješ u juniorských kategorií, je mnohem větší mezi normálními rybáři, než mezi závodníky. Ale ono je jednodušší se trefovat do závodníků. A je-li to problém, pak máš skvělou možnost předvést, jak ho dokážeš vyřešit. Ale pozor, to by tě stálo čas a asi i peníze. Psaní na MRKu je zadarmo a z pohodlí židle.
N hraji - ® Čt 12.7.2018 7:38:08
Dědek >> ani na chvíli jsem si nemyslel, že z toho máš radost. Chápal jsem to jako konstatování stavu. Když vidím, co si dovolí napsat někteří prvolinioví diskutéři MRKu, je mi smutno. Ti, co neudělali nic pro druhé rybáře, revíry a vody, nejvíc a nejvulgárněji uráží ty, co dělali pro rybáře většinu života.
N Knapík - ® Čt 12.7.2018 7:35:42
hraji >> opravdu ne, vůl není v mým očích nadávka, vůl je mj, také velký a silný. A hájit se dětmi a jejich ušlechtilými zájmy je takový důkaz, jak to slušně napsat, bezkuláctví.
Problémy si nevymýšlím, ty jednoznačně existují, ač ty je třeba zvysoka přehlížíš.
N hraji - ® Čt 12.7.2018 7:26:24
Knapík >> a když nemáš argument, sáhneš k nadávce. Jak neoriginální. Vymýšlíš si problémy, abys mohl dělat posledního spravedlivého. Vykašli se na to, domluv se se státním trenérem a můžeš jít dělat osvětu závodníkům. Ale asi víš, kam by tě poklusem poslali.
N Knapík - ® Čt 12.7.2018 7:13:50
potočák 62 >> pár závodů jsem viděl a bylo to pro mě jasným důvodem proto, abych se už žádných neúčastnil. Podzimní čas je pro závody podle mě vhodnější než horké léto, kdy je ve vodě méně kyslíku.
Pouze pro úplnost - nejsem člověk, co by prahnul po tom, aby nikdo nikdy v rybolovu nezávodil, i když by to asi nebylo špatné, protože každý neuskutečněný závod je pro ryby přínosem. Když už se ale závodí, v první řadě se musí hodnotit zacházení s rybami, které nejsou dobrovolným účastníkem soutěžního klání a ne to jestli má lovec správnou odměrku, množství krmení a neleží mu na dně víc jak 10% zátěže.
N Knapík - ® Čt 12.7.2018 7:07:30
hraji >> hraji, jsi vůl, nejde o ČRS, MRS ani děti, jde pouze a jen o to, že když už se závody pořádají, nemělo by být prvotní to, že nejdůležitejší je výsledek, ale naopak, v první řadě by se mělo jednat o zacházení s těmi rybami, protože zrovna lidem, co závodí, projdou rukama narozdíl od běžného pantáty tisíce a tisíce ryb ročně a když někdo omatlá suchou rukou tisíce ryb, je zřejmé, že i výrazně vyšší šance, že to některé z nich odserou.
N Dědek - ® St 11.7.2018 23:28:41
potočák 62 >> Honzo, otázkou je, jestli ti to někdo z nich uvěří... Ono se jim to do krámu totiž moc nehodí...
N potočák 62 - ® St 11.7.2018 23:24:34
Knapík >> Skromný dotaz,byl jsi se někdy podívat na takové závody? A jen tak na okraj,na podzim na krajské kolo jsme tam poslali RS,kteří přímo kontrolovali zacházení s rybou a její sakování. Ti nenašli nic,co by považovali za závadné.Petrův Zdar
N Dědek - ® St 11.7.2018 23:06:15
hraji >> nemysli si, že z toho mám nějaké radost... nemám ani omylem. Ona je taková divná doba, která nepřeje a v dobrém se nezajímá o děti a lidi, co se jim věnují... Kritika, ta ano, klidně za každou cenu.
N sindeji3 - ® St 11.7.2018 19:49:47
potočák 62 >> Já tam byl zrovna na chatě (tu má děda s babičkou mezi tím prvním a druhým chovňákem), byl jsem se tam v pátek večer na kole podívat, zrovna chytali junioři. Tak jsem pak šel navečer dvojku a na gumu chytl svýho prvního candáta na kopyto, máte to tam celkem pěkný. Škoda, že nebylo víc času abych se stavil na ten sraz, byli jsme v jednom kole.
N hraji - ® St 11.7.2018 15:59:23
Dědek >> ano, uznávám, měl jsi pravdu. Ale víš jak, každý si chce užít svoji minutku slávy, když si kopne do dětí a lidí, kteří těm dětem obětují svůj čas.
N Dědek - ® St 11.7.2018 15:20:13
hraji >> já to říkal...
N hraji - ® St 11.7.2018 15:18:21
Knapík >> víš, každý se má starat o věci, které mu přísluší. Já jsem z MRS. Oba moji svěřenci jsou z ČRS. Nebyl jsem organizátor, nebyl jsem tam ani jako zástupce svazu. Byl jsem tam sám za sebe, poradit dvěma dětem, jak lépe chytat. Radil jsem tedy těmto dvěma dětem.
Máš-li pocit, že bez tvých rad nemohou lidé žít, jdi a zvěstuj jim své pravdy, ale osobně.
Ta dojemná péče členů ČRS o to, co dělají rybáři z MRS, je taková zavánějící. Až na dva účastníky, byli všichni z ČRS. A pokud necítil potřebu zasahovat do dění ani kolega potočák 62, který se o tu vodu stará, přijde mi ta tvoje starost, co jsem tam dělal já, taková divná.
N Knapík - ® St 11.7.2018 14:40:04
hraji >> jasně, do vlastního hnízda se přece nerýpe.
Tvá pozice ? Zkušenější starší kolega, který už něco odchytal a měl by jít mládeži příkladem. Stejně tak bys mohl osvětu u těch trenérů sám navrhnout, když se v daném prostředí pohybuješ.
Ty o tom zas na rozdíl ode mne očividně něco víš, ale když už bys mohl, tak nekonáš a děláš, že problém neexistuje a nevidíš ho.
N hraji - ® St 11.7.2018 14:30:17
Knapík >> můžeš mi prosím napsat, jaká je moje pozice směrem k juniorským závodníkům? Moc by mě to zajímalo.
Píšeš o něčem, o čem nic nevíš. Zase.
Doporučuji ti, obrať se na státní trenéry příslušných kategorií, a dej jim pár rad, jak to mají dělat.
N Knapík - ® St 11.7.2018 14:26:06
hraji >> ach jo, ty děláš, jako bys ze své pozice neměl páky jim domluvit a provést osvětu mezi jejich trenéry ...
Od tebe by to určitě vzali lépe, než od nějakého pantáty, co půjde okolo.
Pro každého závodníka by mělo být priorotním zájmem, zda po jeho zásahu nedojde ryba k úhoně a ne kolik toho nachytá a jestli skončí pátý či sedmý.
Nenamočíš si ruku, jsi se závodů vyloučen a nazdar, počítám, že závodnický "kodex" něco takového jistojistě obsahuje.
N hraji - ® St 11.7.2018 13:01:54
Knapík >> Doporučuji ti, zajdi se podívat. Z fotografií to poznat neumím. A lovící na obou zmíněných snímcích nejsou mí svěřenci, takže ti nemohu podat informaci, jak na tom byli. Co se týče nádoby s vodou na namáčení a oplachování rukou, mí svěřenci je měli a používali. Bez toho to ani moc nejde, zabili by si patentku v první hodině.

[ Vstoupit do diskuse - 29 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVelký výprodej značek Korda, Taska a Kryston !

Za 1
Velký výprodej se slevou až 40% !

akce, rybareniJRC Bivak STI Twin Skin 2 man mk2 se slevou 33% !

Za 8.500
Bivak STI Twin Skin 2 Man MK2 je vylepšená verze jednoho z nejprodávanějších bivaků firmy JRC. Jedná se dvouplášťový bivak, kdy vrchní vrstvu tvoří 100% nepromokavý Nylon 210D PU s vodním sloupcem 10.000mm. Vnitřní vrstva je potom z moskitiéry, což zajišťuje pefrektní odvětrávání bivaku.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

94.narozeniny

Dnes 22.2.2019 se dožívá krásných 94 let pan Josef Huněk z Kyšic u Kladna. Tomuto rybáři tělem i duší, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví přeje Karel!

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen