MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Hospodářský odbor Rady se na řadě věcí neshodl, ale lín bude omezen na 4 ks denně

Kategorie: Všeobecné

Na druhém zasedání Hospodářského odboru při Radě ČRS v letošním roce byla nejhlavnějším bodem jednání informace o možnosti získání výjimek z denní doby lovu ryb na vybraných revírech.

Všichni členové odboru byly seznámeni s výčtem revírů, na které ČRS dle jednotlivých ÚS o tuto výjimku zažádal. Ne všechny územní svazy využily možnosti o požádání výjimky i na měsíc září. Výjimky pro lov 24 hodin jsou již pro celý ČRS v současné době vyřízeny a seznam revírů s dobou platnosti najdete v příloze. Děkujeme touto cestou MZe za vstřícný postoj a územním svazům včetně sekretariátu Rady, za vyřízení náročné administrativy kolem těchto výjimek.

http://crs-sus.cz/hospodarsky-obor-rady-se-na-rade-​veci-neshodl-ale-lin-bude-omezen-na-4-ks-denne/

 

fotojakes - ®, 16.6.2017

Diskuse k bleskovce

N Willow - ® Út 20.6.2017 16:16:10
esoxboy >> Ti si ho koupí za tržní cenu a podle jakosti.Výběr 68kč,1tř.62-59kč zbytek 48kč/kg.Ještě je něco nejasné.??:-)
N esoxboy - ® Út 20.6.2017 16:10:06
carp.maniak >> pochopil jsem to .....to co jsem psal je nadsázka...........
N carp.maniak - ® Út 20.6.2017 16:06:06
esoxboy >> Mrknato nepíše o tom kolik je tržní cena kapra ... ale na kolik v "součtu" vyjde kilo kapra ten náš spolek ;-)
N esoxboy - ® Út 20.6.2017 15:50:31
Mrknato >> ps takže vlastně vánoční prodejci kapru v dotujou svátky když 1kg kapra prodávají za 60-8O kč kg ne ?
N Mrknato - ® Út 20.6.2017 15:11:41
kakr >> Zmetěný budeš asi ty, jelikož žádný RO nemůže být nespokojený.... nemá to metodicky z MZe povoleno...... JInak to, co chce, se vykáže, papír snese vše. RO se zatím pozerá len do papírov......
N kakr - ® Út 20.6.2017 15:05:26
Mrknato >>
Jsi volaako zmetený, nás se příslušný RO ptá každý rok co jsme dělali celý rok(dokonalý rým).
Zatím je spokojen.....
N rybomil - ® Út 20.6.2017 15:04:16
Máme tady 3 km vedle drobný rybochov, kde majitel, nerybář a dobrý ekonom dělal m.j. asi 10 let odchovy drobných rybek, kterých je v přírodě nedostatek. Dostal na to extra dotaci.
Nechal toho a už dělá jen duháky, trochu siveny a okrajově potočáky, spíš pro potřebu rodiny, známých a přátel. K důchodu je to u něj zábava a to mu stačí, prdí na nějaký echt zisky.
N Mrknato - ® Út 20.6.2017 15:00:41
kakr >> Říká se, že až se zima zeptá, co jsi dělal v létě......... a on se také může zeptat RO, co jsi dělal celých těch 42 let......
N kakr - ® Út 20.6.2017 14:53:39
Mrknato >>
Voni jsou hlava pane wachmajstr, jen je škoda že vás 42 let nikdo neposlouchá......
N Mrknato - ® Út 20.6.2017 14:42:36
Jakákoliv debata s těmi, kteří si nejen myslí, ale hlavně konají dle toho, že uživatel si může sám o sobě rozhodovat a měnit hospodaření, že člení si mohou prosadit změnu lovných měr a sortiment vysazovaných ryb, je ten švajnerajn.

Hospodářský odbor je třeba zrušit, protože zasahuje do kompetencí uživatelů a RO. No a pokud se společného rybolovu (CS a CR) účastní uživatelé, kteří hospodaří podle něčeho, co nevychází z jasně definovaných právních předpisů, je švajnerajn celý svaz, který si osobuje něco, co mu nepřísluší a naprostým ztopořením čilimníka je, že umožňuje Radě ČRS schvalovat jakési BP......., které přebijí ty místní BP.......

Proto jsme se dočkali Babiše a v rybařině Hýbnera, dobře jim tak!
N Mrknato - ® Út 20.6.2017 14:09:47
rybomil >> Já nepamatuju a pamatuju toho dost, že by někdo někdy čeřenoval metráky a pytle ježdíků. Ano nechali se načeřenovat, ale spíš ulovit na červa. Načeřenovat se nechala kila hrouzků, karasů, plotiček, ale kdo by čeřenoval metráky? Proto taky bylo dost štik, jelců a okounů.
Něco se stalo a ryb, kterých si rybáři nemuseli všímat a bylo jich dost, ubylo a mnohde již nejsou....

Jen tak, mezi řečí, jsi schopen říci, co je to hospodaření na revíru a co je jedna z hlavních podmínek, aby se o hospodaření, jako hospodaření mohlo mluvit? Kdo má zasáhnout, když uživatel nehospodaří tak, jak by měl?
Vše ostatní jsou jen žvásty, plky, prdy a pohádky o tom jak čilimník dělá víc, než má, jak se svaz stará o děti a oblbuje je nesmysly, kupuje si je.......
Viděl jsi, byl jsi přítomen tomu, aby někdy někdo řešil skutečné problémy rybařiny a jejího hospodaření? Já za 42let ne, i když prvních 20 let to nebylo tolik potřeba.

Když se bavíme o ceně kapř pro nás rybáře, nikoliv uživatele, tak je nutno započítat do jeho svazoceny cca 45,-Kč/kg ještě brigády, redistribuce, nájmy, investice, opravy, odměny, údržbu všeho, co souvisí s rozpočtem MO, která je pověřována zarybňováním územních revírů, což na kilo kapř dělá dalších min. cca 100,-Kč. Jistě, masám se řekne jen část pravdy, o tom jak výhodné je chovat kapř v MO....., proto také musíme omezovat míry, nejen ty dolní, také horní, dávat milici další pravomoci odsouhlasené vrchností, zaváděl svazočuda o omezení měr dalších ryb a počtů, které si může rybář přisvojit, omezovat rybolovné způsoby a dny lovu..... Nemusíme! Ale je to nutné, když chceme ve svazu dělat 1000 dalších cílů a plnit náročné odznaky Fučika......

A na úplný závěr neškodná otázka. Kolik MO dokáže chovat celý sortimet druhů ryb, které masivně ubývají, nebo již v revírech nejsou? Patří skutečně MO brigády? Proč tyto ryby svaz (uživatel) nepoptává tam, kde je možné je koupit????

N hraji - ® Út 20.6.2017 11:01:48
Jakákoliv debata o hospodaření zde nemá smysl, pokud většina diskutujících nechápe skutečnost, že je sakra rozdíl vysadit mírovou rybu a nebo ročka či dvouročka. Vytvořit života a přirozené reprodukce schopnou populaci ryb na řece není záležitost roku či dvou, v případě parem dokonce ani pěti let, je třeba trpělivě vysazovat, vysazovat a vysazovat a chránit a chránit a zase chránit a po sedmi osmi letech se možná uvidí, zda to k něčemu bylo. Ryby nejsou ředkvičky.
N rybomil - ® Út 20.6.2017 10:36:44
Mrknato >> ježdíky když se dali načeřenovat na pytle až metráky všici tam přítomný kdysi vozili drůbeži nebo prasatům. Asi 50 let všechny ulovené jako tu nej verbež střevličku, taky stříbrokarase a trumana zásadně posílám kočkám, slepicím apod.

za 150,-/ 1kg kapře asi nekupuje nikdo, takový ouchyláky neznám, nezažil jsem.

V hentým svazu, div se nebo ne nejsou všici úplný trotli, ikdyž to někdy tak vypadá, prostě jen byli přehlasováni. Zde na MRKu je dost různých funkcionářů svazu , MO co pro svý revíry, svý MO udělali a dělaljí hodně navíc než mají, musejí a přesto to vypadá zcela jinak než by mělo.
U compu je chytráků fůra.
Já nic pro MO nenakupuju, max. dám info kde je co k mání, nabízeno zalevno a výbor pak rozhodne. Třeba nad rámec zarybńováku se nakupuje jesen, ostrá, mník atd. Osobně jsem natajňačku dotáhnul a sám zacáloval jen před X lety nějaký strdlice hlavatky. Možná by to šlo udělat znova, ale je to házení perel sviním co nepoznají duháka a hlavaňu.

Jo a předvčera jsem u wasru vyslechnul delší debatu 2 borců na téma jak je sqělá parma na grilu :-(
N nofish - ® Po 19.6.2017 18:53:30
rybomil >> to není odpověď, jen je vidět, že totálně nechápeš, jak je to vše provázané a jak to svaz vede do pr....
N sindeji3 - ® Po 19.6.2017 15:19:18
Mrknato >> Ten vývojář, co programoval toho bota, co ovládá váš účet si moc práci nedal. Použil nejspíš neuronku, na kterou aplikoval zajímavou učící množinu, takže věty samy o sobě poměrně dávají smysl, bohužel už zapomněl ošéfovat, aby ta věta dávala smysl i v kontextu předchozího textu.
N Mrknato - ® Po 19.6.2017 14:48:16
sindeji3 >> Co ještě v BP zvýšit OSVČ odvody? Stačí se spojit se Štěchem a místo v senátu to vyhlásit v BP, jako zpřísnění v dispozitivní rovině.......
N rybomil - ® Po 19.6.2017 10:03:14
nofish >> Mě je úplně u zadele co nějakej privátní zaměstnavatel řekne zaměstnancům i za kolik si která MO co kde pořídí. Když je někde zbytek štiky 1kg + za 180,- protože to vše nevzal deutschland, tak jí případně koupím pro sebe, kámoše. Nic z ryb neprodávám. Fertig.
N sindeji3 - ® Po 19.6.2017 0:14:50
kritik >> Proč by mělo být nějak hodně těch větších ryb? Podle mě to takhle zdaleka nefunguje. Záleží na mnoha faktorech, hlavně na úživnosti té vody. Asi se míň sypat díky tomu nebude bohužel. Každopádně bych byl rád kdyby se míň vysazovalo.

[ Vstoupit do diskuse - 88 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Naviják EOS 12000FS Reel

Za 4.160
Pro registrované zákazníky za 3940 Kč + Dárek ke každé objednávce.

akce, rybareniStojan SPRO Strategy Strat 4 Tri-Pod

Za 3.486
Stabilní a robustní tri-pod s konstrukcí, díky níž mohou být hrazdy nakloněny a lze chytat high-up metodou. Skladem poslední 1 kus!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Prosba o pomoc

Dobrý den, prosím o pomoc, včera mi na prýglu nějací dobráci vybrali auto, konkrétně obal na pruty Fox FX Trisleve s dvěma pruty Sportex NXT v korku s navijáky Shimano Baitrunner 10000 XTEA plus...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134