MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybáři: Boj za bivaky u Křetínky vzdáváme

Kategorie: Všeobecné

Letovice – Od uplynulého týdne je možné vidět také u vod na Blanensku posedávat muže v zelených bundách a prutem v ruce. Letošní rybářská sezona začala chytáním pstruhů. V polovině června bude možné lovit i dravé ryby. Na přehradě Křetínka u Letovic ale moc rybářů zřejmě lovit nebude. Nemohou tam bivakovat, a tak tam spousta z nich již přestala chodit.

Zdroj: http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/rybari-boj-​za-bivaky-u-kretinky-vzdavame-20160422.html

 

NoobAngler - ®, 23.4.2016

Diskuse k bleskovce

N NoobAngler - ® Út 26.4.2016 13:13:48
Rytíř >> Jak říkáš. Mám pocit, že to chtějí řešit dokonce změnou v zákoně. Původně se měla MP zabývat vandalismem, drobnými přestupky atd., ale stali se z nich regulerní dopraváci, co nedělají nic jinýho než že stojí někde za bukem na rovných přehledných úsecích a vybírají prachy.
N Bacha - ® Út 26.4.2016 12:23:15
RK >> A přeci jen, jsem pamětník a moc dobře vím, že fleky byly vždycky vyšlapané na holou zem, nebyly bivaky, při rybaření se nestanovalo, na úhořích se dělal malý oheň a nikomu to nevadilo. Ani porybným. A to je vše.
N Bacha - ® Út 26.4.2016 12:17:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
RK >> Mé nejčastější překlepy-hamba a punpa...je to hned vedle:-D Je to tak půl bodu IQ :-) U některých lidských exemplářů je bohužel půl bodu mnoho procent:-))
Ale k věci, nové zákazy se nevydávají proto, že staré jsou nedostatečné, ale proto, že mozková kapacita těch, co je mají vymáhat prostě nedosahuje hloubky daného problému. Jednoduše řečeno pověřené složky nejsou schopny vymoci právní stav. Ještě polopaticky, nové zákazy jsou kvůli neschopnosti RS, MP a PČR. A neschopnost jde ruku v ruce s naprostou ztrátou autority...to je tak asi vše, co k tomu mám.
N RK - ® Út 26.4.2016 11:57:46
Ono by možná bylo dobré si položit otázku, proč chceme přespávat u vody, stanovat,bivakovat a opékat si buřty.
Když si upřímně odpovíme, tak je možná dobře, že platí zákazy a omezení. Marná sláva.
Když jsem někde viděl, jak to vypadá, když si rybáři udělají u vody dočasný domov, tak se mi to moc nelíbilo. A to ti rybáři, kterých se to netýkalo byli fajn, nedělali bordel ani jinak nepředváděli nějaké nepravosti.
Já chápu, že je to pro mnohé hezky strávený prodloužený víkend a návrat ke ,,kořenům" , ale vždycky budou problémy s toaletou atd.atd. Pro mne hlavně takovej ten pohled do cizí kuchyně-se mi prostě nelíbí.
Ohledně RS, tentokrát souhlasím s Hrajim. Plno názorů je dobrých a bráno selským rozumem vynikajících. Ale reálně vzato utopistických až někdy z říše scifi......................
N RK - ® Út 26.4.2016 11:40:40
Bacha >> Ne to je to nižší IQ, protože jsi si to nejdříve vygůglil.-:)
N Bacha - ® Út 26.4.2016 11:36:09
Hanba...překlep
N Bacha - ® Út 26.4.2016 11:23:30
Revírní způsob hospodaření a bude klid jako kdysi. Vzorek lidí na blanensku je relativně stejný, jako všude v Česku, proto je to tam +- stejně "blbé" jako v celé kotlině. RS, MP, PČR jsou ze stejného těsta, takže je mezi nimi stejné, ne-li větší procento negramotů, jako v každém vzorku českého obyvatelstva. O slušnosti jsem zatím nemluvil, musel bych se hambou propadnout, kdybych spolupracoval právě s nějakým negramotem, ať už z jakékoliv složky. Do represivních složek vstupují většinou lidé, kreří se jinak neuživí....prostě z existenčních důvodů. Není na tom nic špatného, ale proboha nečekejte od nich konstruktivní jednání, tím méně zázraky. Vzhledem k výše uvedenému jsou všechny debaty tohoto ražení k ničemu.....ale pěkně se to čte a vypovídá to o IQ diskutujících :-)))))
N K73 - ® Út 26.4.2016 11:20:43
Halen >> Bohužel, je to tvrdá a skutečná realita a především lidská bezmocnost.
N Rytíř - ® Út 26.4.2016 11:14:34
Džoncek >> bohužel použiji otřepané heslo,vše je v lidech.
N Rytíř - ® Út 26.4.2016 11:13:33
hraji >> Jediná činnost kterou MP dělá je,že chytá psi a nasazuje botičky(vyloženě na to čekaj až někam někdo zaparkuje aby mohli hned přiletět a dávat botu),ale když se mezi sebou perou nepřizpůsobiví,tak na to koukaj z hoodně uctivé vzdálenosti nebo na monitoru.
N Heršvec - ® Út 26.4.2016 11:05:05
Džoncek >> Správní řízení ti zařídí Správní orgán...také jinak Magistrát města nebo ORP. To si prostě sedneš k takovejm hodnejm pánům, řekneš jim cos provedl, oni řeknou, že seš šulin, napálej ti pokutu, přijde ti složenka a to je konec příběhu.
N Danda05 - ® Út 26.4.2016 11:02:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
NoobAngler >> jak píše kolega Knedla, dohadovat se tady fakt nemá smysl. Tady těch pár odborníků přesně ví jak je to v řádu, na črs, mrs a já nevím kde ještě, ale realita u vody je diametrálně odlišná :)
Je zajímavé jek se neustále v každé diskuzi ohánějí stejnejma paragrafama a podobnejma věcma, jak nikdo neví jak to ve skutečnosti chodí na svazu a podobně.
Jako k čemu je že RS vezme někomu papíry a ten je má za 14 zpět. Co to jako je ..
Dle mého svaz hlavně potřebuje, aby se vychytalo co nejvíce kaprů, aby se jich mohlo co nejvíce vysadit prostě aby se protáčel penízky, to ostatní se řeší tak nějak okrajově..
N Halen - ® Út 26.4.2016 10:59:03
K73 >> Ta cedule je prostě fantazie. Nové "svobody" po pádu komunismu. (chechtající se jízlivý smajlík).
N Knedla12 - ® Út 26.4.2016 10:51:35
NoobAngler >> Úsměv a již se nevyjadřovat. Tady svůj názor vyjadřovat nemůžete, jelikož zde jsou jiní, kteří znají pravdu a přes tu vlak nejede, není to případ jediné diskuse.

Všechno to spěje k tomu, aby vznikaly soukromé či klubové vody a rybařilo se tam. Rybáři totiž přináší jenom peníze rybářským firmám, u vody už z toho užitek nemá nikdo. Zatím co rekreanti si zajdou na oběd, využijí místní atrakce a přespí v hotelu. Peníze jsou vždy až na prvním místě :))
N kakr - ® Út 26.4.2016 10:44:03
Džoncek >>
Musíš se více vzdělávat a ne psát na MRKu bláboly...
N Džoncek - ® Út 26.4.2016 10:41:22
kakr >> A jen mi tedy vysvětli když tu pokutu nedostanu od ČRS,MRS,PČR,MP,RS tak od koho ? Orgán s názvem správní řízení opravdu neznám :)
N Džoncek - ® Út 26.4.2016 10:27:37
kakr >> správní řízení je ta nejkrásnější věc, co mohli zákonodárci udělat - když máš dobré zástupce, z 30tis máš ani né polovinu s odkladem i na tři roky :)

[ Vstoupit do diskuse - 47 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Delphin ZIRCON Spin

Agresivní dravci od nynějška mají nového vyzyvatele - Delphin ZIRCON. Tento tuhý, silný a rychlý prut je přímo stavěný na ty největší štiky, candáty, ale i cílený lov menších sumců.

akce, rybareniNOVINKA 2017 Bivak Thunder 2 Man + lehátko + spací pytel!

Za 7.990
Dodáme za zaváděcí cenu do 24 hodin bez poštovného a balného pokud se přihlásíte dosáhnete na další bonus v podobě 3%.Cenová bomba, která se nemusí již nikdy opakovat! Prostorný a velmi promyšlený bivak pro dva rybáře a jejich výbavu, navržený samotnými rybáři co tráví většinu roku na rybách..

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134