MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Novela vyhlášky k zákonu o rybářství

Kategorie: Všeobecné

Dne 19. 4. 2016 vyšla ve Sbírce zákonů vyhláška č. 123/2016 Sb., která mění některá ustanovení vyhlášky č. 197/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Přinášíme vám úplné znění vyhlášky s vyznačením změn a upozorňujeme na nejpodstatnější úpravy, které se dotknou rybářů při rybolovu od 16. června 2016, kdy vyhláška nabude účinnosti (s výjimkou ustanovení § 10 Rybářský lístek, které nabývá účinnosti až dnem 1. ledna 2017):

• zvýšení míry kapra na 40 cm na mimopstruhových i pstruhových revírech,

• kodifikace hájení všech druhů ryb v pstruhovém rybářském revíru od 1. ledna do 15. dubna a dále od 1. prosince do 31. prosince,

• hájení okouna říčního na mimopstruhových revírech v době od 1. ledna do 15. června, což určitě potěší všechny rybáře, kterým není lhostejné, že tato ryba v revírech ubývá.

Při lovu ryb od 16. června 2016 respektujte uvedené změny a mějte na paměti, že v rybářském řádu, který je součástí soupisů rybářských revírů je samozřejmě uvedena původní úprava.

http://www.rybsvaz.cz/download/aktuality/userfiles/​00000319/files/197_2004.pdf

David Zdvořáček, právník Rady

zdroj: www.rybsvaz.cz

 

fotojakes - ®, 20.4.2016

Diskuse k bleskovce

N rybomil - ® Po 25.4.2016 16:36:05
Halen >>

nebo ti přijde tohle u jednoho revíru 8 km / 20,0 ha menší řeky jako normální zarybnění kapřem ???

úlovky za rok 2014 :
ks kg průměrná váha kg/ks průměr kg/ha
Kapr 5 162 10 096,3 1,956 504,8
N rybomil - ® Po 25.4.2016 16:20:22
Halen >> beru to osobně tak, že v dnešní době predačního i rybářského tlaku na max. nasypat do rybníku, kde se běžně chytá K1 je holý nesmysl, aneb další vydařený pokus o potrhaný kapří držky.
N Halen - ® Ne 24.4.2016 15:18:05
rybomil >> Bereš si to moc osobně, řekl bych.
N alžběta - ® So 23.4.2016 18:32:02
Mrknato >> oukej. Díky za odpověď.
N Kreja - ® So 23.4.2016 17:48:44
Zvýšení míry kapra a hájení okounů funguje v SM kraji už několik let... bohužel se zdá že i tak populace okouna klesá
N Mrknato - ® So 23.4.2016 15:57:17
alžběta >> Nazdar lovče.
Podle mě je novela zcela zbytečná. Míru kapř 40cm si prolooooboval svaz, protože už ji měl léta v BP a samo hájení okouna, který v revírech již téměř není, je zbytečné. Novela měla řešit BP, RS a povinnosti uživatelů, které když by neplnili, tak šup s revíry do střídačky. To by smysl mělo, protože by se svaz začal mrskat a nešpekuloval by jak se vším vydrbat.
N alžběta - ® So 23.4.2016 15:27:22
Mrknato >> Čau. Je podle tebe celkově ta vyhláška lepší nebo horší než byla?
N rybomil - ® Pá 22.4.2016 14:29:23
Halen >> Jestli ty " soudruhu " nejsi tak nějak víc než nepřející - by nám " pražáci nevychytali řeku " , tak tam radši nic většího nedáme, to už tu bylo mockrát a dávno tomu.

Káčko je ryba určená apriori k sežrání, tedy vysadit tržní velikosti a vylapat, by se nepřemnožili a nevyrostli nad nerozumnou ( až ostatním fišlím škodlivou ) míru, žádný sraní s ní jako K 70, K65 bych určitě nedělal.
Jednou na to všichni Jaromíři doplatí... bohužel ostatní s nimi taky.
N sven - ® Pá 22.4.2016 13:05:44
potočák 62 >> ahoj, já ji četl velmi pozorně a plně s Tvým názorem souhlasím.
Klasická česká ulička, opět bylo vysouloženo se svazorybařinou......
Smyslem novelizace v této podobě, bylo pouze zlegalizovat status quo, ochránit přestupcům předchozí legislativy záda a otevřít jim nové manévrovací prostory...
Celá následná debata na tisíckrát propírané téma, je jen postkoitální rozjímání a ztráta času...
N kareldj - ® Pá 22.4.2016 9:25:19
Halen >> Ano,tak to funguje,než se mi to úplně znechutilo nebo jsem nevěděl o dosazování a zúčastnil se,tak mi bylo na blití poslouchat rádobyrybáře kolik kdo už má kaprů v mražáku a samozřejmě kolikátou povolenku už dokupoval a chválí si jak se mu to letos vyplatilo a že to bude super když odchytá povolený limit i na tu třetí co má,protože u ní je ještě v červených číslech a to se samozřejmě NEVYPLATÍ
N Halen - ® Pá 22.4.2016 8:54:24
kareldj >> Je to tak, jak píšeš. Mám svazový rybník 500 metrů od baráku, ale nechodím tam kaprařit, spíš se jen pobavit menšími NEKAPRY na feeder či splávek. Vždycky, když jedu kolem tam není nikdo nebo tak jeden zoufalec, co nahání pár posledních mohykánů. Zato když se dosazuje, někde se rozezvučí tamtamy objížděčů-znásilňovačů zarybňovaných vod a kolem rybníka se dá napočítat i přes 20 auťáků s často "exotickými" značkami pro náš kraj. Do týdne či čtrnácti dnů je vymalováno a plotice, cejni a okouni mají zase svůj klid. Kdyby ty kapry (nic jinýho se tam nesadí) rovnou prodávali na hrázi bez krátkodobé přestupní stanice "rybník", bylo by to jednodušší. Měli by tam nacpat pár tisíc K1 a nedávat tam ryby se zákonnou mírou.
N kareldj - ® Pá 22.4.2016 8:35:24
Mrknato >> to je pravda a utopie zároveň - zažil jsem pár takových tajných akcí s dosazováním ryb do revíru mimo pravidla,vždy byl u toho jeden člen nebo i náhodný rybář který to řekl kamarádovi a byl z toho systém letadlo - jeden dvěma,dva čtyřem a tak dále a ryby byly vytřískané dřív než se stihly rozjet,za kominíků to tak fungovalo třeba s banánáma - dovezli banány o kterých nikdo nevěděl,byly mimo pořadí a u zeleniny ještě před otevřením byla nekonečná fronta,naprosto stejně to je teď s mimořádným dosazením ryb - vše je tajné a ví to jen ti co vysazují a jejich kamarádi a kamarádi kamarádů atd. I ke mně se to sem tam donese,beru to jako výstrahu kam nejít,fakt jdu v vodě relaxovat a užít si klid a volno....
N Mrknato - ® Pá 22.4.2016 7:56:18
kareldj >> Samozřejmě, že když MO sloví rybník, tak si celou produkci vysype u sebe, do "svého" revíru. Pak se tam sejde kormorán, vydra, rybáři a funguje to jak jsi popsal. Když bude zarybňovat pouze uživatel, bez vazby na MO, tak vysadí na několik revírů, po menším množství, po celé ploše, častěji a info o vysazení se tak snadno neprovaří a bude jedno, zda se loví tam, nebo onde..... Také se mohou vysadit původní druhy, nad kterými členstvo ohrnuje nos, ryby se mohou kupovat ve velkém, budou levnější a vysadí se jí víc.

Já si fakt myslím, že svaz tu není proto, aby zaměstnával lidi a zvyšoval zaměstnanost, na úkor kvality zarybnění a množství násad. Každej kdo na tom neparticipuje a není úplný jantar si to může spočítat. On kapr "vypěstovaný" v MO nestojí rybáře oněch proklamovaných cca 40,-Kč...... Stojí daleko víc, než kapř koupený mimo svaz s DPH.

Pak výkřik o hájení okouna je skutečně jen výkřik...... Můžeme klidně hájit i hrouzky, karasy, plotice a realitu to nezmění. Realita jsou chectáky v portmonkách čilimníků, tu na platy, tu na odměny, tu na opravy a investice, tu na náklady, soukromáky, které jsou stále v režimu RMV. Mně hospodaření svazu připomíná pohádku "Pyšná princezna" a vztah 3 rádců a krále........, kdy na krále zbylo opravdu málo a proto se musely zvyšovat daně, v tom království......
N kareldj - ® Čt 21.4.2016 23:54:47
Mrknato >> tak zrovna na to zarybňování jsem se ptal,asi je to technicky nemožné,prostě se spustí nasmlouvané rybníky,ryba se sloví a musí vysadit do revíru,nikdo nebude rybník slovovat na etapy a hlavně nikdo nebude slovovat rybník když je teplo,to by asi hodně ryb nepřežilo převoz,podobně to bude protože je ryba potravně vysoce aktivní to je nažraná a proto neschopná přežít manipulaci,tak se vysazuje na podzim kdy už se dá nechat ji vyhladovět a na jaře kdy ještě není aktivní a nemá tolik přirozené potravy. To už větší problém vidím v množství lidí podílejících se na vysazování a každému zůstane nějaká ta rybka za nehty...
N Mrknato - ® Čt 21.4.2016 23:29:08
kareldj >> Takový ÚS má cca 100 MO, t.j. 100 volených hospodářů, 100-200 pomocníků, techniků, 600 ostatních výborů a 600 RS....... Sečteno cca 1600 čilimníků z cca 30000 členů. Tedy cca 1 čilimník na 18 členi. To už to sypání ryb můžou posílat esemeskama a bude to stejný.

Proč se sypou stovky, tisíce ryb najednou, proč se nevysazuje méně, ale častěji? Proč to nedělá cca 5-6 lidí z ÚS? O soukromácích MO (RMV již neexistují) se nebavíme, to je další průser, který tahá peníze ze společného do "soukromého" a že se tam zarybňuje z rozpočtu MO na tom nic nemění.
N kareldj - ® Čt 21.4.2016 22:01:46
Mrknato >> naprosto souhlasím,ať si rybu nechá,já si taky umím rybu vzít,nejsem ortodoxní zastánce chyť a pusť,já bych problém s vysazováním neviděl tak černě,ryba se vysazuje proto aby se chytala,problém je v tom že po zahájení na dané lokalitě jsou týden jatka a tím tam rybolov pro drtivou většinu končí,jak za hodinu nemají dvě kila masa tak je rybařina nezajímá.Hospodaření na územních revírech má na starosti místní hospodář,kterému tento způsob schválí místní výbor,bohužel pravomoce MO jsou tak velké že jsou lokality kde skutečně hospodaří pro sebe a svoje členy,dají požadavek co tam chtějí mít tak to tam mají,tak si to schválili,naštěstí se tak děje hlavně na revírech místního významu,rybolovu se tam já osobně zúčastňuju vyjímečně,ať si tam dělají co chcou,je jim to umožněno svazem....
N Kondrakar - ® Čt 21.4.2016 21:44:31
Mrknato >> Do toho tak moc nevidím, takže to nedovedu plnohodnotně zhodnotit a i když nejsem odpůrcem odnášení ryb (taky si sem tam něco vezmu), jde mi proti srsti odnést od vody každou šupinu co chytim, i kdyby to měli žrát slepice.
N Mrknato - ® Čt 21.4.2016 21:31:53
Kondrakar >> Prosím tě a kdo si udělal ze svazohospodaření "švédské stoly"? Byl to ten tvůj známý, nebo čilimníci, co svazově "podnikají"???

[ Vstoupit do diskuse - 48 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKvalitní pletenka v ceně vlasce? Ano je to možné!

Za 229
Pletená šňůra nejnovější generace. Velmi hladký povrch pletenky zaručuje daleké hody. Oblíbený typ pletené šňůry!

akce, rybareniLehátko Specialist Plus 8Leg Bedchair + taška na lehátko Zdarma!

Za 2.899
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Výborné lehátko na osmi nohách, které ocení ti nejnáročnější rybáři. Nyní super akce osminohé lehátko za cenu šestinohého!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

RS Fish rybářské potřeby s.r.o. je firma s 20 - ti letou tradicí a zkušenostmi v oboru. Naše prodejna i internetový obchod nabízí sortiment...