MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ze semináře: Rybožraví predátoři

Kategorie: Všeobecné

Stručná informace ze semináře pořádaného dne 10. 12. 2015 na KÚ Středočeského kraje s tématem ,,Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci.“

Za solidní účasti pracovníků státní správy a minimálního zájmu našich svazových funkcionářů z řad místních organizací proběhl další ze seminářů pořádaných Českým nadačním fondem pro vydru, který na své přednášky dokáže čerpat zdroje z grantů v rámci EHP fondů.

http://crs-sus.cz/ze-seminare-rybozravi-predatori/

 

SallySalic - ®, 17.12.2015

Diskuse k bleskovce

N keltt - ® Po 27.6.2016 0:11:26
Rožnovák >> Všechno má svůj konec, a mít něco, co mít už nemůžeme je utopie ! Ale máš naprostou pravdu, až tu nebude člověk (rybář), vše se navrátí do normálu, jako kdysi :-)
N Rožnovák - ® Ne 26.6.2016 23:57:41
keltt >> nebýt rybářů tak pstruh někde možná vůbec není,nevím jak jinde mluvím ze zkušeností z našeho regionu. Každoročně se odlovuje z revíru generační ryba s které se získávájí jikry a mlíčí a vypiplá se s ní plůdek. Generačka potom putuje zpět.Pstroužci se potom vysazují do chovných potoků a po 2 letech se slovují a putují do hlavního toku.Již v chovných potocích celkem řádí vydry a černí čápi a na hlavním toku zase volavky a sem tam se objeví nějaký ledňáček.To co sežerou predátoři a během sezóny uloví rybáři se nedá srovnat.Jistě patří do přirody a mají právo na život ale bohužel krajina už zde není jako kdysi rovnováha je narušena a nemůžeme si po letech usmyslet že bez jakékoliv regulace umožníme návrat vydře, atd. aniž bychom domysleli důsledky na rybí osádku vychovat rybu taky chvíli trvá a všechny predátory do nekonečna naše vody neuživí.A co se týká kačen zákonem chráněna není,podle zákona o myslivosti je to drobná pernatá zvěř,takže pokud se vyskytuje na honebním pozemku,měl by ji uživatel honitby zařadit do plánu lovu a chovu :-).U nás jsou už i na náměstí.
N keltt - ® Ne 26.6.2016 23:34:05
Rožnovák >> Z našeho pohledu lidí to tak vnímáme, kačeně náš pohled na věc je šumák, a to je pro ní velmi dobře. Není totiž tak pitomá, chová se jen přirozeně, respektv. vzhledem k vlastnímu pudu sebezáchovy. Ten člověk ztrácí, nebo už možná ztratil. Nelíbí se nám kormorán, bobr, vydra, kačena, ...jsme s vlastním myšlením k přírodě v prd..i, hledáme jen alibi, aby viníkem byl někdo jiný.
N já 2 - ® Ne 26.6.2016 23:33:05
Rožnovák >> U nás na jihu jsou vzácnost i v zimě.
N Rožnovák - ® Ne 26.6.2016 23:28:29
já 2 >> zrovna před 14 dny jsem viděl 4 samice morčáka na spodním části našeho revíru,což je nezvyklé většinou se u nás objevují v zimě. Zřejmě tu zahnízdili, nebo už jsou zblblí z toho počasí a neví kam letí :-)
N já 2 - ® Ne 26.6.2016 23:25:34
Rožnovák >> To jsem rád. Ale znám i lidi co nepoznaj labuť od husy. Tak jen tak sicher jak my Češi říkáme.
N Rožnovák - ® Ne 26.6.2016 23:23:26
já 2 >> neboj morčáka od kachny rozeznám :-)
N Rožnovák - ® Ne 26.6.2016 23:22:31
keltt >> vím že kačena sežere všechno co ji řeka přinese ,ale nikdy jsem je neviděl aktivně lovit a ještě v úseku kde jsou intenzivně krmeny lidmi všude roste kdejaké vodní šáší.A u nás jsou to stále ještě pstruzi a dokonce se přirozeně třou.Pamatuju že Kačeny u nás před 15 možná 20 lety vůbec nebyly,přiletěl jeden nebo dva páry lidi je začli krmit a do několika let jich tu byla 100 a každým rokem vyvádí několikrát do roka mladé.Takže jeho existence u nás právě z velké časti je závislá na libovůli člověka,kdyby ho lidi ve velkém nepřikrmovali,nevypukla by taková populační exploze.
N Willow - ® Ne 26.6.2016 23:08:58
Rožnovák >> Zkus to říct myslivcům.Vysmějí se ti ,jako mně.Prý to je blbost.Ono 70 kačen na určitém úseku dokáže řádit víc než volavka,ta ale tluče do větších kusů.
N keltt - ® Ne 26.6.2016 23:05:40
Rožnovák >> Kačeny žerou ryby od nepaměti, objevil jsi opravdu novum. Významná část jejich potravy se skládá právě z ryb, mají to po generace v genech. Člověk sežere vránu, ježka nebo šneka, kačena jen tu rybu a trocha blínu. Že zrovna zhltne někde pseudopstruha není vůbec důležitý, důležitý je, že tu ještě ten opeřenec vůbec je, a jeho existence není zatím závislá na libovůli člověka, viz pstruh a špatné svědomí lidí z jeho mizení.
N já 2 - ® Ne 26.6.2016 23:03:40
Rožnovák >> To by to vysvětlovalo. Morčák má jakoby zubatej zobák.

[ Vstoupit do diskuse - 21 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Přístřešek Classic Shelter ZFP

Za 3299
Pokud hledáte skutečně praktický, lehký a rychle postavitelný přístřešek nejen na kratší výpravy k vodě tak je pro vás model Classic Shelter ZFP od Zfish ideální volbou.


akce, rybareniCHYTIL Rohlíkový boilies v dipu 60 g / 14 mm

Za 74
Vysušené kuličky jsou zavakuovány v dipu. Příchutě: jahoda, scopex, med, oliheň, vanilka, játra, halibut, česnek. Díky dlouhému dipování vypouští kulička kolem nástrahy výraznou pachovou stopu a vydrží ve vodě až 4 hodiny.Více na www.chytiljsem.cz


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Penzion Soroya Penzion Soroya

Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v severnom Norsku. Jedna sa o...