MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybáři potřebují rybníky

Kategorie: Všeobecné

Zimola (ČSSD): Rybáři potřebují rybníky. Těžko z nich budou cestovky!

Se zájmem sleduji komplikovaná jednání o novele vyhlášky k nakládání s vodami k chovu ryb a vymezení kategorií rybníků pro rybářské hospodaření, jak určuje paragraf 39 odst. 8 zákona o vodách. Sleduji je a trochu přitom kroutím hlavou.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zimola-CSSD-R​ybari-potrebuji-rybniky-Tezko-z-nich-budou-cestovky​-219061

 

michec - ®, 7.1.2012

Diskuse k bleskovce

N valcha186 - ® Ne 8.1.2012 0:21:03
nofish >> Souhlasím s tebou, já jsem tu kontrolu už zažil. Máš limit, při nasazování stojí u toho, nedáš tam nic navíc. Nesmíš vápnit, hnojit a ani krmit. Zkontrolují si to při výlovu. Jsi na poloviční výtěžnosti. Zkus něco nedodržet.
N valcha186 - ® Ne 8.1.2012 0:11:04
glánis >> Hochu, hochu, půjdeš na ryby pokud tě tam někdo pustí a to po ,,lehkém,, zaplacení. Pak si můžeš koupit i rybu. Podívej se kolem čí jsou rybníky a porovnej to s nájmy. Není problém vypovědět nájem pro neplnění. Byl jsem na výlovu, chodím i na čumendu, ale také makat zadara. Strojili jsme celou noc, za námi stály kapacity ze životního a sledovaly zda nezašijeme amury, toly a nebo sumce. Střídaly se po dva dny, jak byl výlov. Stály u váhy a vše si zapisovaly, včetně hlídání brakaček. Bez souhlasu s termínem neslovíš nic. Výpověď z nájmu a rybník hned kouplí někdo jiný, stát zastoupený poz. fondem, úřadem, prodávají pořád. Nyní si vem levné ryby z Polska, dovoz jiker z Itálie, krmení na PD z Holandska, krmení z Polska a neprodáš ani rybu. Jsi drahý. Na chytání ani nebudeš mít. Nedostane majitel ani dotace a zdůvodní se to čímkoliv.
N velbyk - ® So 7.1.2012 23:47:26
arnošt >> no to je pravda
N arnošt - ® So 7.1.2012 23:44:35
Jarda 7 >> Naplňuje se staré přísloví Člověk člověku vlkem... :-((
N arnošt - ® So 7.1.2012 23:43:16
velbyk >> On to myslel a je to myšleno tak,že s nějakým tím milionkem za zády se prostě žije líp.Víš,že nemusíš jít zítra ohýbat pro někoho hřbet,protože je to nutnost.Víš,že když ti hloupej a arogantní šéf bude vykládat nějaký svý moudra,můžeš ho poslat do řiti a klidně odkráčet.Víš,že si to můžeš dovolit,protože ti peníze jako takový dají tu čarovnou moc,dají ti nezávislost.Těžko si to dovolí otec od rodiny,který se bojí o práci,má doma manželku na mateřský a dítě,a všechny příjmy jim stačí tak tak na složenky a jídlo...
N Jarda 7 - ® So 7.1.2012 23:16:24
arnošt >> Bohužel,to je stav ke kterému spěje dnešní společnost.Čím hůř pro druhého,tím lépe pro mne.Dostáváme se k tomu,že každý se snaží prosperovat sám pro sebe.Sami zapomínáme na ostatní a budujeme si pouze to své.Již jsme zapoměli na heslo které by mělo být našim národním motem.V jednotě je síla.
N velbyk - ® So 7.1.2012 23:10:07
arnošt >> hrdost , že se umím pohybovat v zákonech (okrádat) a klepat stále na stejné dveře ,být hrdý na to ,že je moje rodina živa na úkor jiných a sebevědomí zvednuté tím , že se umím smát těm co jsou na tom špatně . Tak jsi to myslel ? ? ? Já jsem hrdej na to , že se dokážu postarat o sovji rodinu , názor mám a taky na to nemám ;-) teď co je lepší ?
N arnošt - ® So 7.1.2012 23:00:19
Jarda 7 >> Tuhle jsem slyšel jeden takový názor,že hrdost,vlastní názor a seběvědomí můžeš mít,až když na to máš.A říkal mi to známý,který za vodou takříkajíc je.Je to dost smutný,ale zvlášť v dnešní době má asi prostě pravdu.
N Jarda 7 - ® So 7.1.2012 22:48:39
glánis >> Pokud nemám v něčem pravdu,rád se ti omluvím.
N glánis - ® So 7.1.2012 22:42:55
Jarda7,

a už je to tady
N Jarda 7 - ® So 7.1.2012 22:40:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
glánis >> V určitém slova smyslu máš pravdu.Pozitivní myšlení můžeme ovlivnit,ale hrdost a sebevědomí nám berou naši zákonodárci.Připadá ti že můžeme být hrdi na to že matka samoživitelka je doma na mateřské s ročním dítětem za 3500 Kč?Spočítej si kolik stojí pleny a nutrilon,a přejde ti hrdost.Jakou hrdost a sebevědomí má důchodce který bydlí v nájemním bytě,když nájem v případě že má štěstí činí 8000 Kč. a on má 10000 Kč.důchod?Pokud přijdeš o práci,tak podle změn o podpoře v nezaměstnanosti ti dojde i pozitivní myšlení,když živíš rodinu.Možná máš to štěstí že jsi za vodou,ale to spousta lidí není.Proto slyšíš ten brekot a negaci.Přeji ti aby jsi tyto situace nikdy nezažil,a nemusel slyšet že tvoje problémy někoho serou.Potom už nebudeš chodit ani na ryby,protože pruty ti sebere exekutor.
N glánis - ® So 7.1.2012 22:22:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jarda 7, nejsem zas tak optimistický,ale vycházím z určitých zkušeností. Myslím si ale, že by stálo za to přehodit ve společnosti způsob myšlení, na jakékoli diskuzi kdekoli na internetu i v běžném životě slyším jen brekot a negaci a už mě to pěkně sere, zmizelo pozitivní myšlení, hrdost, sebevědomí, nadšení a víra v budoucnost a je to tím, že lidi chodí málo na ryby.
N nofish - ® So 7.1.2012 22:17:57
Jarda 7 >> máš pravdu, včetně toho že lidem je to u perdele a pak už je holt pozdě......
N Jarda 7 - ® So 7.1.2012 22:10:10
glánis >> Závidím ti tvůj optimismus.

[ Vstoupit do diskuse - 34 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDrtička Advanced Boilie Crusher + kýbl Modular Bucket 17l - celý set

Za 1.890
Drtička boilie od RidgeMonkey – Advanced Boilie Crusher vám usnadní práci při výrobě boiliesové drtě pro spod mix, groundbait nebo pro přípravu krmení do PVA.

akce, rybareniAKCE | Savage Gear Woblery Prey (SLEVA 50 %)

Za 179
Využijte skvělé akce na woblery z řady Prey od značky Savage Gear, Různé modely a různé barevné kombinace se slevami 50 % pouze do vyprodání zásob.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57