MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Krmení ryb na revíru Slon

Kategorie: Všeobecné

Zdravím všechny rybáře a rybářky.
Po měsíční pauze, plné představ o pěkné rybačce a velkých kaprech o kterých víme, že tam jsou, jsem s otcem 5.9. 2010 vyrazil na 2,5 ha revír Slon. Vše bylo sbaleno a mohli jsme vyrazit. Asi po 30 minutách jsme dorazily na onen zmíněný 2,5 ha revír Slon. Parkoviště bylo poloprázdné, tak že nebyl problém zaparkovat. Ve velké rychlosti jsme vše vytáhali z auta a pospíchali na vybrané místo, i když míst bylo plno. Nebylo kam spěchat, ale znáte to....ještě než jsme začali vše rozbalovat a připravovat začalo mírně poprchávat, ale ne řekl jsem si, snad nebude pršet ještě více. Během chvíle vše ustalo a mohli jsme vše připravit a zakrmit. Rozbaleno, nahozeno, zakrmeno, první cigárko zapáleno a mohlo to začít. Hodinka uběhla jako nic a my stále bez záběru jako vždy (((. No nic řekl jsem si, ještě není nic ztraceno, vždyť tu jsme jen krátce. Asi po 2h.jsme na druhé straně revíru v trlišti kde je zákaz lovu zahlédli rybáře, kteří z plechové pramice lopatou na odhrabávání sněhu něco doslova a do písmene ládovali do vody! Více jsme se s otcem zahleděli na tyto podle nás rybáře a plný údivu a smíšených pocitů oba naráz vypustili z úst …TAK TO SI Z NÁS SNAD DĚLAJ PR.... oni to tady snad krmí. A měly jsem pravdu, slečna která držela v ruce radlici na sníh ve velkém množství začala ládovat do vody hromady řepky.Takto to provozovali asi 45 min. sice něco málo rozhodily i mimo chráněnou oblast, ale i tak bylo po náladě i po chytání! Natěšení že jsme po dlouhé odmlce na rybách rychle opadlo. Znechuceni jsme asi po 3 hod. začali pomalu balit a vydali jsme se směr domov. Po cestě k autu jsme potkali místního rybáře, který chytal se svým malým synkem a hodili jsme řeč, proč to tady tak krmněj, že takhle mají rybáři po chytání a onen místní rybář nám sdělil, že to tak snad dělají obden, možná i schválně, aby se ryby tolik nevychytali .Dost často se tam pořádají rybářské závody tak nej spíše proto. Co dodat, snad jen petrův zdar.

 

cimelik - ®, 10.9.2010

Diskuse k bleskovce

N cimelik - ® Pá 10.9.2010 23:16:01
Uz vidim rybáře jak si chrochtá,když za den vytahne takovejch kapříku mrtě.Myslím si,že se platí Dost peněz na to,aby se mohli dát do revíru slušnější ryby nežli to co tam udajně dávaj! NEJsem ŽADNY MASAŘ jsem zastáncem chyt a pust.Jen pro upřesnění.A takovej (prcek) než vyroste to chvíly potrvá to budu mit dřiv fousaty děti,.
N tuzemak - ® Pá 10.9.2010 19:42:27
cimelik >> jednou budeš rád když ti takový zmetek jak říkáš vezme tvoji nástrahu,každý by chtěl jen aby se vysazovali kapři 50+,každá MO nejní tak bohatá jak si myslíš,je ráda když nasadí vůbec něco.......
N SOPTIK 52 - ® Pá 10.9.2010 18:26:29
cimelik - >> ahoj,já věřím,že to jednání Ti příjde nefér.Krmení na sportovní vodě a zvlášť v trdlišti,to asi hýbne s každým.Ale začni i myslet i Ty férově.Neříkám,že s tím ve všech případech souhlasím.Tohle musí rozhodnout lidi,kteří o té problematice vědí více ,než Ty a nebo i ten,i když člen MO.Píšeš o nějakých 20 cm ZMETCICH,PROČ????,to je taky ryba a také z ní ta ryba tebo i třeba už askeptovaná ,teprve vyroste.Proto to také asi dokrmují.Né třeba každá menší MO má dostatek chovných vod,aby mohla vyhovět všem ,co si žádají pekáčovoiu rybu.Tady to třeba dohánějí.Né každá voda je stejně úživná.POCHOP TO.Vím o čem mluvím,neboj.
N TWIN 69 - ® Pá 10.9.2010 18:21:40
jenom úplná roura může nazvat kapra o délce 20cm zmetkem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
N hraji - ® Pá 10.9.2010 15:53:29
cimelik >> no pokud kapra, který má 20 cm, označuješ slovem zmetek, jsi asi opravdu dobrý a zkušený rybář.
To je právě o těch přírůstcích, malé ryby je potřeba krmit, dlouho (asi dva až tři roky) aby z nich byly větší ryby, který už asi zmetek neříkáš.
Vysazování velkých ryb do rybníka je z hospodářského hlediska barbarství. Protože malá ryba využije jiné spektrum přirozené potravy než ryba velká a tak se doplňují.
Ideální stav je vysazovat jen malou rybu a nechat ji v revíru přirozeně dorůst. Tím by se eliminovaly nájezdy masachtivých ubožáků na násaďáky.
N mirkac - ® Pá 10.9.2010 13:10:49
cimelik >> Proč tam dávají ty malé kapra , to nevím, nejsem členem MO. Ale možná by nebylo špatné zaslat bleskovku na www.rybaribpb.cz. Docela by mě zajímalo, jak by se k tomu vyjádřili.
N cimelik - ® Pá 10.9.2010 13:00:40
Děkuji za zapojení do diskuse,ale musím oponovat.Ne vždy se dá na tom to revíru zachytat a když vám skoro před nosem do vody nahažou takové množství řepky..to je zakonitě po rybačce a po náladě! a nechápu proč tam dávaj takoví zmetky 20 cm..
N mirkac - ® Pá 10.9.2010 12:56:51
V neděli 12.9. se konná 1. ročník Bělské plavačky. Tolik ještě k těm závodúm.
N mirkac - ® Pá 10.9.2010 12:51:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Rybník Slon je velmi dobře zarybněn. Tam se dá nachytat vždy. Chodím tam často, protože jsem místní, ale nejsem členem MO. Nevidím v tom žádný záměr, spíše jen to, že na jaře se nasadilo hodně kaprů kolem 20 ti cm. Krmilo se tam vždy a dost.
N cimelik - ® Pá 10.9.2010 12:26:26
Otom žádná,ale to co tam naházely mě dost zaskočilo pač jsem to ještě nikde nezažil..Není potřeba tolik krmit muj nazor..Podle mě je to záměr místní organizace!!
N hraji - ® Pá 10.9.2010 12:19:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Sven >> revír jsem si mezi tím našel. Jinak krmení na revíru není až tak neobvyklá praktika, jak by se mohlo zdát. Zbytek nemohu posoudit, protože nemám žádné informace.
Ale krmení na revíru je, pokud na něj mají povolení od vodoprávního orgánu, zcela legální.
O tom, že tím naštvou rybáře, není třeba pochybovat.
N Sven - ® Pá 10.9.2010 12:08:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
hraji >> jedná se o tento MP revír. http://www.mrk.cz/rybarske-reviry.php?id=1559&kw=sl​on
Věřím, že má cimelik pravdu. Praktiky MO Bělá p.B. jsou vůbec více než podivné, viz místní úpravy, které platí především pro nečleny.
Účastníci závodů, pořádaných touto MO na revíru Slon by o korektnosti místních činovníků mohli vyprávět.
N cimelik - ® Pá 10.9.2010 11:57:38
Omlouvám se,tato voda spadá pod středočeský kraj..
N hraji - ® Pá 10.9.2010 11:54:34
Píšeš že to je revír bez bližšího určení. A co je jako špatného na tom, že uživatel krmí ryby na vlastním revíru? Potřebuje přírůstky a ty se jinak než krmením udělat nedají.
Pokud je to soukromá voda (pak to asi není revír) je to stejné. Proč by nemohl ryby krmit?

[ Vstoupit do diskuse - 14 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1.499
pouzdro na 2 pruty vč. navijáků, možnost i navijáky typu "long cast" s velkou cívkou

akce, rybareniPENN multiplikátor COMMANDER 30 LW LH LWS

Za 2.120
Skladem 2 kusy! Multiplikátor vhodný především na moře do Norska. Vybavený převody z pravé oceli V2A, ozubená kolečka, pojistka zpětného chodu, kuličkové ložisko a ocelový řadič se systémem LWS jež umožňuje po vyřazení řadiče nalezení původního bodu navíjení

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
InRybareni.cz InRybareni.cz

Rybářský obchod InRybaření.cz nabízí prvotřídní zboží nejvyšší kvality, seriózní jednání a vstřícnost. V našem internetovém obchodě...