MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Za záplavy si můžeme sami, míní odborníci. Znásilňujeme přírodu

Kategorie: Všeobecné

Nic, co bychom předtím nevěděli !

http://zpravy.idnes.cz/za-zaplavy-si-muzeme-sami-mi​ni-odbornici-znasilnujeme-prirodu-p7p-/domaci.asp?c​=A100810_1430435_domaci_hro

 

Semall - ®, 10.8.2010

Diskuse k bleskovce

N (o)_(o) - ® Čt 12.8.2010 12:42:13
Jako bývalý agronom si dovolím malé konstatování: A bude ještě hůř!
N messers - ® St 11.8.2010 15:06:56
Nazdar hoši,napíši to,co se ukázalo u nás.Hlavně skvělí nadpis-bla bla bla,míní odborníci...Ti samí odborníci v Našem místě přivezli soukromé firmy s bagrama,ty srovnaly meandry a přirozené zatáčky původního koryta do roviny,a aby toho nebylo málo,ještě to Ti stejní odborníci,,opevnili ze stran žulovými kameny do betonové směsy.Při starém korytě po vydatném dešti sice voda stoupla,ale rozlila se max do jedné louky a po opadnutí deště se vrátila zpět do koryta.Dnes?Bomba.Koryto potoka z původních průměrných 40cm vody a místy pěkné tůně má v jakémkoliv období max.10cm vody,nebejt jezů,tak by tam snad ani voda nebyla.A když přijde bouřka?Za čvrt hodiny dokáže tento potok vyšplhat bez problémů i více jak jeden metr do výše,voda letí takovym fofrem,že to bere všechno sebou a za půl hodiny po dešti je v potoku opět max 20cm vody.Kdysy tam byly i ryby,ted tam není nic,pouze pod jezi.Vážení odborníci,děkujem.
N vahaj - ® St 11.8.2010 15:02:54
Vkarel >> nemohlo by to být toto?
Hebefrenní schizofrenie – začíná u mladých lidí (cca do 20 let). Mezi její projevy patří zanedbávání povinností, časté používání vulgarismů, plané filozofování, hloupé vtipkování, zvláštní myšlení a celkově podivně podivínství. Člověk se často chová jako pubescent a stylem „všechno vím, všechno znám“. Léčení bývá komplikovanější.

I když vzhledem k věku.
N šeptal - ® St 11.8.2010 14:53:46
šmudla >> Pročet jsem tvůj poslední příspěvek, ale vůbec tomu nerozumím. Příště k tomu rovnou přikládej odkaz na česko-český slovník.
N Vkarel - ® St 11.8.2010 14:53:27
šmudla >> Jasně, jako majitel nemovitosti to těžko ovlivním, ale taky nechci poslouchat že si za to můžu jenom sám. A o tom byly tvé příspěvky. Teď mám pocit jakobych četl jiného člověka, nemáš nějakou chorobu?
N jarda 2004 - ® St 11.8.2010 14:53:02
Semall - >> To co pánové napsali není nic nového a zřejmě ani nebude není se však lepší pozastavit nad tím jak ochránit ty co trpí než křičet do světa duchaplné příspěvky které jsou všeobecné známé. Co kdyby ti lidé použili mozek odborníka na to jak ochránit ty co jsou nejvíce postiženi.
N šmudla - ® St 11.8.2010 14:48:15
Vkarel >> to sou dvě stránky mince. Krajina a výstavba. Jako majitel nemovitosti asi těžko budu přetvářet x tisíc km2 povodí nad mým domkem aby mohlo týden pršet a potok mi nevyplavil dům. až zemědelcovi uschne obilí protože moc odvodnil, tak s tím třeba taky něco udělá. Regulace a ty trubky v zemi v polích taky nemají neomezenou drenážní schopnost, taky mají nějakou životnost a časem se bude uvažovat jestli má smysl je vůbec opravovat nebo radši nechat zarůst lesíkem(náletovým zadarmo).
Z pohledu člověka co má vyplavenej barák se zabývá svojím(až přijde voda zase, a to garantuju že přijde) tak aby to nebyla taková rána. Kdo udělá jinak, udělá jinak.
To nebude navěky povodně. Ty vždicky byly a budou. Akorát u nás se nestaví domky s poločasem rozpadu 10-15roků(aby se zaplatil než ho něco smete) a místo oprav postavit novej.

Za to že jsou povodně můžu já, protože mám povodně rád a fascinujou mě pak ty nádherné scenérie štěrkopískových nánosů na kterých se můžu pak slunit a taky ty nově vytvořené hluboké tůně který neumí žádný povodí vytvořit. Po člověku a bagrech zůstávají v korytě cihly, střepy, kočárky, nákupní košíky, PET flašky na stromech atd. Více povodní= více klidu u vody.
N Vkarel - ® St 11.8.2010 14:42:50
šmudla >> Jinak koukám, jak kážeš o pokoře k přírodě. Tleskám.
N šeptal - ® St 11.8.2010 14:41:58
šmudla >> Pan VKarel toho dědu u vody zmiňoval ovšem v jiném duchu než následně ty.
N Pantomas - ® St 11.8.2010 14:41:36
no konečně si toho všimli !!!
N Vkarel - ® St 11.8.2010 14:39:04
šmudla >> Sorry, ale reagoval jsem tím na tvůj první příspěvek. A tam jsi psal že si za to můžou jenom oni sami. Ale teď koukám na ten posun, najednou píšeš o odvodnění luk a bažin a ničení všeho co drželo vodu v normálu. Že by to teda nebylo jen tou zástavbou?
N šmudla - ® St 11.8.2010 14:25:02
šeptal >> dědu co před padesáti roky postavil barák 200 m od vody vytáhnul pan VKarel, já sem ho sem netahal, ani ho neznám a je mi celkem šuma fuk co bude dělat.
Lidi co investujou do černý díry aniž by se poučili, hází černýho petra na svoje děti.
Nadpis článku zní: můžeme si za to sami, s tím souhlasím. To není jen tak z ničeho nic. Když je po každým dešti problém, a) buď se přizpůsobím, b) nepřizpůsobím se .
Přírodu jak jsme si ji vychovali ve jménu krátkodobých zisků, tak ji máme.

Máme dost peněz na betonovej mostek ve vesnici, tak máme i mít dost peněz na nápravu škod až se na tom mostku udělá hráz. Kdyby byl mostek z několik trámů a pár desek tak ho voda sebere, kde je málo místa si vymele větší koryto . Kde to místo není, tak si to místo udělá. Voda se neptá kdo tam postavil domek, prostě spláchne a hotovo.
N drozďák 30,42 - ® St 11.8.2010 14:14:02
šmudla >> udivuje mě tvoje grafomanská péče o cizí majetky....

Až ti na tvůj barák v kopcích spadne strom, anebo mu ty deště, které z božských výšin sesíláš na obyvatele příbřeží podemelou základy, napiš na MRK.
Určitě ti někdo pofouká bolístku....
N Boris1 - ® St 11.8.2010 14:08:51
šmudla >> Ty jsi magor, kterému není rovno.
N šeptal - ® St 11.8.2010 13:58:32
šmudla >> Že se tady opíráš do lidí, co 50 let bydlí u vody. Já se kolem Labe motám celý život a jako kluk pamatuju vodu ve městě 2x, i když od Medarda pršelo do půlky prázdnin, kdežto teď je průser s každým větším deštěm. Tak mi ten starousedlík jako blbec, jak jsi naznačil, nepřijde. A to, že kritizuješ jeho investici do baráku i pro další pokolení, to radši nebudu komentovat, protože se chci vyvarovat vulgarit. Tvůj poslední odstavec je na přesdržku a jen potvrzuje tvá slova o té duševní chudobě.
N šmudla - ® St 11.8.2010 13:51:59
šeptal >> Ne. předci nepočítali že potomci udělají takovým tempem odvodnění bažin a luk a všeho co drželo vodu v normálu.
já počítám pár pořádných povodní, koryta se propláchnou, lidský vejmysly se odplaví, a když nebude peněz aby se ty vymletý tůně vybagrovali narovnaly koryta apod, tak se to časem spraví samo i bez dalších revitalizačních zásahů.
Bydlet u vody je praktický a fajn. Taky bych si rád koupil pozemek s nějakým spadlým barákem v úrodnější části republiky ale nemůžu protože u nás na horách neumí ocenit můj vlastní barák takovou částkou abych si mohl koupit dole alespoň zahrádku s králíkárnou.
Jsem z chudého kraje(penězi i rozumem), tak těm bohatým dolů alespoň posíláme každoroční nadílku vody(tání, průtrž mračen atd). Já jsem zastánce že povodeň má i mnoho kladných efektů které bohužel postižení neumí ocenit.

[ Vstoupit do diskuse - 66 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDrennan ocelové lanko Green Pike Wire 15m

Za 219
Nejnovější generace ocelových lanek Drennan,vyrobte si návazce dle vaší potřeby, díky poddajnému materiálu možno vázat uzly. - odolává kroucení - vhodné pro všechny druhy dravých ryb

akce, rybareniAKCE | Savage Gear Woblery Prey (SLEVA 50 %)

Za 179
Využijte skvělé akce na woblery z řady Prey od značky Savage Gear, Různé modely a různé barevné kombinace se slevami 50 % pouze do vyprodání zásob.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...