Nádobíčko - návnady a nástrahy - vláčecí - jiné

návnady a nástrahy > vláčecí > jiné
výrobek: ABU Fly - Najít v Katalogu
Firma: Abu Garcia, Cena: 159,-, což je 4-5 12°pivek, což ujde Kč, Známka: 1
Popis: v rozmezí do cca 20 gramů, vrtulka z nerezu
Hodnocení: ABU Fly je vláčecí nástraha s tradicí již přes 40 roků. Jedná se v podstatě o Hauserovo peří s vrtulkou, anebo "chlupatý opeřený devon".Výrobce označuje tuto nástrahu jako vhodnou pro lov lososovitých ryb.

Vítek®, Út 18.5.2010 10:27:29 - doplnit hodnocení výrobku

návnady a nástrahy > vláčecí > jiné
výrobek: Karabinka dvojitá typu Cross-lock - Najít v Katalogu
Firma: Kostal Polsko, Cena: 25,- Kč, Známka: 5
Popis: Karabinka tvářící se jako pevnostní karabinka typu Cross-Lock ( s dvojitým křížovým uzavíráním ), černěná. Velikost č. 10, uváděná nosnost 20 kg. Sílu drátu jsem naměřil 0,4mm. 10 ks v pytlíčku.
Hodnocení: Po otevření pytlíčku a kontrole jsem hned 2 ks zcela vyřadil, u dalšího při otevírání bylo patrné narušení v místě ohybu, po asi 4 dalších otevřeních se toto místo ukázalo naprasklým a následně po několika dalších cyklech otevřít/ zavřít prasklo. Vůbec nevím, jak výrobce přišel na těch 20 kg, při zkoušce spolu s lankem zhotoveným ze soupravy Surfstrand Selfmade Titanium na 9kg se natáhla a prdla karabinka Kostal. Další každá cca druhá má malý = nedostatečný přesah zahnutí a tudíž by hrozilo otevření při zátěži. Hrubý dhad pevnosti vidím tak do 7kg max. Polotovar made in DoDo nízké kvality. Karabinky stejného provedení od jiných výrobců, hlavně Ichtysu na psaných 14 kg jsou větší a pevnější, kvalitnější a síla drátu změřená byla nějak 0,68 mm.

rybomil, Út 7.7.2009 10:35:51 - doplnit hodnocení výrobku

náhlednávnady a nástrahy > vláčecí > jiné
výrobek: nymph - Najít v Katalogu
Firma: Berkley, Cena: Kč, Známka: 1
Popis: Umela nastraha vyrobena z prirodneho materialu.Je aromaticka pre rybu lahko stravitelna...Rôzne farby.
Hodnocení: Velkaa spokojnost hlavne pri love pstruhov a ostriežov(okounu) na jazerach.Rozne farby.Jedine čo mi vadi je že je mäkka a ryba ju vie rozžuť ale to je aj kvoli tomu aby lepsie držalo aroma..ale inak na dane ryby moja #1nástraha...

Meppsko®, St 24.1.2007 20:29:01 - doplnit hodnocení výrobku

Potvrdzujem ze na ostrieze je to nastaha no.1 ..osobne som videl Mepsska ako na to driapal ostrieze na joggovku :D

Exage®, St 24.1.2007 20:37:54, Známka: 1

potvrdzujem, ze ide o velmi dobru nastrahu, ale ze je pre ryby lahko stravilelna :-))). nevim meppsko- nepomylil si si to nahodou s tym, ze sa po case rozlozi vo vode

Boris®, Čt 4.9.2008 18:54:33, Známka: 1

súhlas, je to super nástraha a však nie vždy úspešná na ostrieže, osobne na to ostrieže nemám, je pravda že som mal zatiaľ len oranžovú a ružovú farbu skôr pstruhové, ale na oranžovú skákali jalce pri prepadaní cez vodný stĺpec. Na ružovú môj naj pstruh 45cm :)

doktor.fiSh, Čt 4.9.2008 19:52:48, Známka: 1

náhlednávnady a nástrahy > vláčecí > jiné
výrobek: smáček - Najít v Katalogu
Firma: Berkley, Cena: cca 10 Kč, Známka: 1
Popis: velikosti: 5,8,10cm
Hodnocení: Hned při prvním zhlédnutí videoprezentace této nástrahy jsem věděl, že by měla fungovat. Na smáčky chytám převážně okouny a to zejména na barvu Chartreuse Shad, ale je to výborná nástraha i na ostatní ryby. Další barvy jsou na programu testování.

anguilla®, Čt 4.9.2008 12:34:49 - doplnit hodnocení výrobku

návnady a nástrahy > vláčecí > jiné
výrobek: LIDL - Gumová rybka s rotační třpitkou - Najít v Katalogu
Firma: No name, Cena: 60 Kč Kč, Známka: 2
Popis: Tato vláčecí nástraha je 15cm dlouhá a váží kolem 12 gramů. Tvoří ji gumové tělíčko v podobě ryby, 1 rotační třpitka, 1 trojhák a 1 dvojhák.
Hodnocení: Nástraha je pro rybu dobře dráždivá. Hodí se spíše na větší ryby. Díky postavení háčků nepoužívám ocelové lanko. Tuto nástrahu můžu určitě jen doporučovat :-)) Myslím si, že vydrží poměrně dlouho, dokud mi jí něco neutrhne. Zakoupena v Lidlu.

Křižáček®, St 25.4.2007 20:45:42 - doplnit hodnocení výrobku

návnady a nástrahy > vláčecí > jiné
výrobek: Marmyška - Najít v Katalogu
Firma: RYNA Č.Budějovice, Cena: Kč, Známka: 1
Popis: Olověné tělíčko lité do nerez? výlisku.Háček tenký,ideálně pružný.Vel. tělíčka 0,5-1,0cm
Hodnocení: Cena balení 5 ks. 34-40Kč Jsou to jediné marmyšky(co jsem viděl),které mají k základní stříbrné a zlaté barvě taky ještě dost účinnou červenou dekoraci.Dají se koupit i originál ruské marmyšky od 20Kč/ks výše,ale ty jsou zpracováním o 2 třídy níž.Doporučuji ty nejmenší.Jediné mínus marmyšek je,že jsou nejdražší vláčecí nástrahou.Chytám totiž ze břehu a v zatopených pařezovkách a bouračkách a tu marmyšku prostě musim mít na,nebo těsně u dna.Takže neustále trhám.Za týden přijdu i o 80m vlasce.Chytám na 0,14 a ta my háček nenarovná.Asi budu muset nasadit silnější vlasec a na jaře si každopádně udělat brigádku s ploutvema.

Sergo Aš, Po 3.12.2001 15:49:08 - doplnit hodnocení výrobku