Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
Bekoza - Profil | So 27.12.2025 12:43:19
Na stránkách výrobce je využití pro rybolovnou techniku SLIP N RIG což nemá s tím na co ho chci použít nic společného.
Já bych ho chtěl využívat na menší gumy 5-7cm s hlavou 5g v celkové váze do 10g max + menší woblery 3 - 5cm s váhou 4 - 7g max.
Váhám, zda to je dobrá volba...děkuji za Vaše názory
Pedro1 - Profil | St 11.3.2026 8:52:25
přečti si červený nadpis nahoře.
P.
Pietro 1 - Profil | Po 16.2.2026 18:31:40
potřeboval bych radu od zkušených, jaký je lepší lodní přívěs pod hliníkovou kýlovou loď délky 4,20 m.
Nevím jestli jsou lepší desky nebo rolny jak pro naložení( nalodění) i složení lodě na vodu.
Děkuji všem za radu nebo názor.
Pedro1 - Profil | St 11.3.2026 8:51:43
tady je poradna Přívlač, zeptej se v nějaké diskuzi ohledně lodí.
P.
Borča - Profil | Čt 13.11.2025 18:01:32
Pedro1 - Profil | Pá 14.11.2025 9:11:03
https://www.google.com/search?q=servis+na+navij%C3%A1ky+fox+rage&oq=servis+na+navij%C3%A1ky+fox+rage&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIHCAEQIRigATIHCAIQIRifBTIHCAMQIRifBTIHCAQQIRifBTIHCAUQIRifBTIHCAYQIRifBTIHCAcQIRifBTIHCAgQIRifBTIHCAkQIRifBdIBCDU1NzlqMGo3qAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Máš zač!
ferdoz - Profil | Út 14.10.2025 15:29:48
Pedro1 - Profil | Čt 16.10.2025 13:20:07
bude to podobný systém jako zavrtávací hlava, jen tam chybí to očko. Z drátu bych udělal spirálu, píchnul do gumy, FC protáhl očkem na hlavě, uvázal adekvátní háček, píchnul do gumy a chytal.
Výhodu bych viděl v tom, že si háček můžeš do té gumy píchnout kdekoliv a zátěž bude tam kde má být.
Klidně si dokážu představit ten háček píchnout do gumy z boku.
P.
Koki19 - Profil | Čt 16.10.2025 12:01:26
Pedro1 - Profil | Čt 16.10.2025 12:32:42
co konkrétně myslíš "dlouhými křidélky"?
Já znám jen vložky s dlouhými křidélky, pošli fotku, nebo odkaz.
Ideálně třeba sem https://www.mrk.cz/pokecy.php?id=2
P.
Semifoxxa - Profil | Út 9.9.2025 13:47:56
Hledal jsem, zda to tu téma už někdy nebylo a narazil jsem jen na diskuzi z roku 2008. To už je poměrně dávno, tak ptám znovu a jinak...
Před nedávnou dobou jsem poprvé přešel po různých úvahách z klasického vlasce na pletenku. Nemám žádné vláčecí ani jiné rybářské parťáky u kterých bych to mohl dříve pozorovat, takže mě poměrně překvapilo, jak šňůra při navíjení píská/ šustí - řekl bych jednak o rolničku navijáku a jednak v okách prutu. Vlasec je oproti tomu skoro úplně tichý.
Zároveň mi s novou šňůrou taky kompletně přestaly záběry. Za 5 vycházek v rozmezí 4 týdnů jsem udělal jen jeden záběr pěkného okouna i se zdoláním. Jinak ani ťuk.
Jsem zvukař a tak mě hned napadlo, jestli není na vině pískání šňůry a její rezonance ve vodě. Jakou s tímto máte zkušenost?
Přijde mi, že na videích na youtube takto šňůra píská lidem často, ale chytají. Na druhou stranu se mi nechce zdát, že by takový úbytek záběrů byl čistě náhodný, vlivem počasí nebo že jsem prostě přestal umět chytat.. :)
Jelikož chytám na tento prut spíš těžší nástrahy, vybral jsem Delphin Šňůra Hero 8 zelená 0,25mm 19,10kg a jako návazec používám přes uzel spojený monofil 1 mm.
Možná k tomu budete mít tady nějaké bližší vysvětlení nebo vlastní zkušenosti. Možná dělám něco špatně... :) Vždycky se rád nechám provzdělat.
Díky moc za čas strávený odpovědí a mějte se fajn!
Pedro1 - Profil | Út 9.9.2025 14:13:29
jaká je cílová ryba a kde chytáš? Vzhledem k tomu, že píšeš, že jsi chytil okouna předpokládám, že nejdeš cíleně po sumcích, takže chceš chytat takové ty průměrné české dravce 40-70 cm. Pokud mám pravdu, tak je ta šňůra strašně silná, počítej s tím, že šňůra má cca 2-5 větší nosnost, než vlasec. Pro mě je univerzální šňůra cca 0,16 mm, ta Tvoje bude mít reálně 0,33 mm, což je strašný lano a důvod, proč šustí.
Co Tě vůbec vedlo k tomu koupit šňůru s deklarovanou nosností 20 kg? (reálná nosnost bude tak 8-10 kg).
Jakým uzlem spojuješ tu šňůru s 1 mm FC?
P.
Pedro1 - Profil | Út 9.9.2025 14:15:49
Pedro1 - Profil | Út 9.9.2025 14:16:24
Pribaz - Profil | Po 5.5.2025 9:16:31
Pedro1 - Profil | Po 5.5.2025 13:12:42
dej to do oznámení.
P.
čolkař,zloch - Profil | Po 30.12.2024 0:35:20
Pedro1 - Profil | St 1.1.2025 17:59:57
Myslím, že už všechno bylo vymyšlené a od doby, co se na pruty nedává korek a je na trhu asi tak 300 značek a asi tak 500 rovnokšiltů to jde mi o mě.
Teda kromě prutů na kapry, to bych Ti uměl poradit:-)
čolkař,zloch - Profil | Ne 29.12.2024 11:05:00
Pedro1 - Profil | Ne 29.12.2024 14:15:42
Vany! - Profil | So 28.12.2024 23:29:19
Chtěl bych se zeptat, jestli je v pohodě když na gumu 15cm 21g dám 15g jigovku nebo jestli to musí být těžší než samotná guma. Díky za případný odpovědi
Pedro1 - Profil | Ne 29.12.2024 14:14:51
Hlavu dáváš tak těžkou, jak hluboko se potřebuješ dostat.
čolkař,zloch - Profil | So 28.12.2024 13:36:46
Pedro1 - Profil | So 28.12.2024 17:37:12
poldeci - Profil | Út 17.12.2024 0:23:41
Ale plati, že na to na čo to chce je to zbytočne silna zostava
Iba mi prišlo ,že si prehliadol ten baitcast
Pedro1 - Profil | Út 17.12.2024 18:36:47
Každopádně ještě jednou děkuji a přeji klidné svátky.
Mačař - Profil | St 6.11.2024 16:43:03
Pedro1 - Profil | St 6.11.2024 17:28:55
Na menší woby do 7 cm a třpytky do velikosti 2 bych volil prut 240-270 cm s gramáží do cca 35 g a naviják odpovídající velikosti.
A za mě je převod 8:1 na privlac nesmysl, volil bych něco cca 5:1.
P.
pH1 - Profil | Čt 24.10.2024 14:12:50
Toho sumce bych věděl, u Černobylu, ale tam je teď válka.
Ale ten candát by mne zajímal 👍 Dík.
Pedro1 - Profil | Čt 24.10.2024 15:11:32
rád bych poradil přesné místo, ale zrovna teď se mi nechce, jsem vyčerpaný, každopádně zkus Kačák 4, tam plavou dva +100 cm a 6 ks +90 cm.
Nemáš zač.
P.
Kde to žije - dravci
19:37NÚhoří sezona 2012 10523
19:05NTrofeje - lín obecný 1
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50NBurza na přívlačové nástrahy 33425
11:08NFotky ryb pouze na přívlač 107201
SoNRare woblery - Rapala 14054
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...














