Jezero Jaroslav

1 foto revíru Jezero Jaroslav
2 foto revíru Jezero Jaroslav
3 foto revíru Jezero Jaroslav

Ceník povolenek

24 hodin (3 pruty) 1000,- Kč
1 týden (3 pruty) 5990,- Kč

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový, soukromý
Rozloha: 11ha
Oblast: jižní Čechy

Popis

Jezero Jaroslav se nachází v malebné jihočeské krajině 8 km od města Vodňany v katastrálním území obce Číčenice. Celá lokalita spadá do biokoridoru 2. stupně. Tato důlní propadlina má rozlohu 10,6 hektarů a vznikla těžbou lignitu v 50.-60. letech minulého století. Dno je zde velmi členité s hloubkami od dvou do sedmi metrů. Jezero je uzavřené v okolních lesích a nevede k němu kromě našeho rybářského areálu žádná přijezdová komunikace. Areál je umístěn ve špičce jezera. Na březích jezera je pouze osm míst k rybolovu, ke kterým se dostanete jen na lodi. Jezero je dostatečně veliké a zarostlé, tudíž poskytuje rybářům absolutní komfort. Lodě a podložka jsou v ceně povolenky a jsou Vám k dispozici po celou dobu rybolovu. Ten kdo má rád na rybách absolutní klid, bude nadšen. U každého lovného místa je molo o velikosti 2x2 m a břeh je zpevněný kalibrovanou kulatinou, vysypaný štěrkem a kůrou. Dále je u každého chytacího místa odpadkový koš a ekologické splachovací WC.

Kontakt:

Roman Korda

Tel.: 777 320 792

http://www.jezerojaroslav.cz

Speciální pravidla

1.Rybář loví systémem „chyť a pusť“ 24 hodin na 3 pruty. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ. Každý lovící na jezeru je povinen mít na navijaku vlasec o pruměru 0,30 mm a silnější a na koncové šokové montaži 15-20 metru vlasce o průměru 0,50 mm a silnější.Při nočním rybolovu je poviností mit elektronické signalizatory záběru. Bez této výbavy nelze na jezeru lovit.
2.Bivakování povoleno. Pobyt u jezera se psy musíte předem telefonicky domluvit s majitelem p. Kordou.
3.Je zakázáno rozdělávání ohně v lese (gril je povolen).
4.Je zakázáno ryby sakovat nebo jiným způsobem přechovávat.
5.Háčky se používají pouze bez protihrotu (FOX Arma point nebo Korda wide gape atd.). Netolerujeme zamačkáváni protihrotu. Děkujeme za pochopení.
6.Je zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce. Velmi účinné a dnes i moderní jsou šokové silony o průměru 0,50–0,70 mm (neřežou ryby).
7.Montáže musejí mít charakter tzv. únikové udice, to znamená, že olovo při utržení ryby samovolně odpadne a ryba ho netahá za sebou.
8.Na jezeře se nechytají dravé ryby, tudíž je zakázáno chytat na živou či mrtvou rybku, žížalu a umělé nástrahy.
9.Chytá se pouze na boilies, pelety nebo kukuřici pod háčkem. Není to z důvodu omezování rybáře, ale na foukačky, rohlíkové boilies, srkačky, krmítka, atd. berou spíše ryby malé nebo žádné. Je zakázáno vnadit šrotem, mléčnými produktmi, luštěninami, boby a jinými krmnými směsemi.
10.Je zakázáno používání H-bojí, PET lahví, polystyrenových či jiných bójí. Označování krmných míst je povoleno pouze tyčovými bójemi.
11.Zavážení a zakrmování je povoleno maximálně do 120 m od břehu.
12.Pro potřebu focení a vážení ryby je dovoleno s rybou na podložce manipulovat maximálně 5 minut. Focení je povoleno pouze v pokleku na podložce nebo ve vodě. Rybu je nutné stále polévat vodou. Nikdy se nefoťte s rybou ve stoje. Hrozí její vyklouznutí a nenávratné zmaření jejího života.
13.Po domluvě s majitelem si můžete ponechat jednoho kapra v délce do 60 cm denně.
14.Je zakázáno jakékoliv upravování nebo prořezávání chytacího místa.
15.K podebírání ryb se nesmí používat podběrák s menšímy rameny než 105 cm.
16.Přísný zákaz mytí a osobní hygieny v jezeře. Zejména je zakázáno jakékoliv použití mýdel, šampónů a podobných prostředků.
17.Rybolov na jezeru není jednoduchý proto doporučuji používat echolot.
18.Doporučení-z důvodu přístupu k místům pouze lodičkou,je nutná znalost ježdění na lodičce.
19.TĚŠÍME SE NA VAŠÍ NAVŠTEVU a doufáme že se vám v našem zapomenutém kousku přírody takzvaně na konci světa bude libit a splníte si u nás vaše rybářské sny.

Běžné druhy ryb

kapr až 24 kg, amur, jeseter až 28 kg

Komentář

V ceně povolenky je zahrnuto:
Parkování v areálu, zapůjčení lodě na 24 hodin, zapůjčení bazénové podložky pod ryby – 24 hodin, zapůjčení dezinfekce na ošetření ryb – 24 hodin, poradenská činnost majitele – správce, umytí lodě, úklid chytacího místa (umytí WC, sesbírání odpadků, vysypání odpadkových košů, možnost dobití baterií.

Za příplatek:
Sprcha: 100 Kč, podběrák (ramena 105 cm): 80 Kč/den, tyčová bójka: 50 Kč/den, echolot komplet: 150 Kč/den, grill: 50 Kč/den, digitální váha: 50 Kč/den

Interaktivní mapa

 
Michal Řepík, 2.12.2010