Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

luky1977 - Profil | Ne 22.2.2015 14:59:16

Zdravím možná že me pošlete už někam ale na internetu jsem to nenašel a v knížce nevím jakou ale chtěl bych se zeptat jestli mohu použít i moučné červi jako nastrahu děkuji

Martin M. - Profil | Ne 22.2.2015 15:20:40

Je to znatelne horsi nastraha, nez masni cervi nebo zizaly. Nenasel jsi to ze stejneho duvodu, z jakeho nenajdes nic o chytani na mandelinky nebo na skvory ;-) Proste se pise jen o tom, co ma smysl pouzivat.

Lukryba - Profil | Ne 22.2.2015 10:42:59

Zdravím lidi chci se zeptat jak těžké krmítko je vhodné na rybník pro začátečníka děkuji.

Martin M. - Profil | Ne 22.2.2015 11:39:49

Na nenarocne chytani ti staci krmitko kolem 20 - 40 gramu.

luky1977 - Profil | Čt 19.2.2015 20:59:00

Chtěl bych se také zeptat jestli mohu použít na zakrmení psí a nebo kočičí granule slyšel jsem to od jednoho rybaře že mu na to docela berou tak nevím jestli je to pravda děkuji.

Miras - Profil | Pá 20.2.2015 10:32:06

Ano lze to, pokud granule neplavou. Prosím, dříve než zase zadáš dotaz do poradny, zkus si něco přečíst v knihách nebo na internetu. Tohle místo není určeno k instruktáži "krok za krokem". Díky.

luky1977 - Profil | St 18.2.2015 15:27:56

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc . Budu chytat převážně na tekoucí vodě ale mam možnost i na Trnávku u Humpolce a přehradě Seči budou mi stačit zatím 3 metrové pruty ?? Navijáky budu mít 50tky ještě jednou dík

Miras - Profil | Čt 19.2.2015 10:42:01

Ano.

luky1977 - Profil | St 18.2.2015 14:58:10

Ahoj jsem nový rybař a chtěl bych se zeptat jaky vlasec budu potřebovat na chytaní na řece . Myslíte si že 30 bude tak akorát děkuji za odpověď.

Miras - Profil | St 18.2.2015 15:06:10

Může být, s tím si asi vystačíš. Ani s 0,35 neuděláš chybu.

bonhof - Profil | St 18.2.2015 8:54:58

Ahoj kapraři, chtěl bych začít z kaprařinou, a nevím jaké si mám koupit pruty a navijáky, myslím delku a kolik liber má mýt a velikost navijáku, budu chytat od 3ha po 22 ha rybníku děkuji

Miras - Profil | St 18.2.2015 8:58:46

Kup si únorové číslo časopisu Rybářství - na tohle téma je tam rovnou článek.

Bonny6 - Profil | Čt 5.2.2015 16:31:50

Ahoj, chodím chytat na dvaceti hektarový štěrkáč s průměrnou hlobkou kolem 7 metrů, na podzim se mi tam podařila najít lavice kolem 1 metru. Chodil jsem tam chytat týden v kuse skoro každý den, ale byl jsem oproti jiným místům v hloubkách neúspěšný. Bylo už dost zima, proto jsem tam nedokázal vydržet až do konce povolené doby lovu. Je možné že voda byla už příliš studená a ryby dávali přednost hloubce? Měla by ona lavice v jarním období být úspěšnější? Asi na to není odpověď, ale prosím alespoň o radu? První týden sluníčka by mohl stačit, co myslíte?
Díky za radu

Miras - Profil | St 18.2.2015 8:57:26

Sám sis odpověděl:-). Tohle místo si rozhodně pozornost zaslouží a dal mu šanci i v jiné části roku.

Škaris - Profil | Po 16.2.2015 13:13:47

Dobrý den, zvažuji koupi kaprového prutu strategy monster type 330 cm, zátěž 55g (hmotnost prutu 212g) k jemné kaprařině, spíše u břehu nebo max do 50m. Potřeboval bych poradit, jakou velikost, nebo typ navijáku je vhodné k takovému prutu použít. Mám pouze baitrunnery vel 50, cca 500g. Děkuji za odpověď.

Miras - Profil | St 18.2.2015 8:49:41

S výslednou sestavu musíš být hlavně ty sám spokojen. Osobně mám rád, když cajk "ladí" , tzn. naviják je přiměřené velikosti k délce prutu. Padesátka naviják bude nejspíš v pohodě.

Karbi30 - Profil | St 18.2.2015 1:25:33

Ahoj Kluci, Můžete mi poradit jak udělat krmné boilie, chytací si vařím, ale nepodařilo se mi najít jak na krmné.
Děkuju Jarda

Miras - Profil | St 18.2.2015 8:42:12

Fakt nevím, co si představit pod pojmem "krmné boilies". Osobně chytám na to, čím krmím.

zdena007 - Profil | Út 17.2.2015 22:03:04

Dobry den. Neznate nejakou farmu na patentky? Nebo nevite jak se lovi? Na internetu sem nic nenasel. Dekuji za odpoved.

Miras - Profil | St 18.2.2015 8:41:02

Zkus se poptat v plavačce: http://www.mrk.cz/poradna.php?id=5