Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Kaprar! - Profil | Pá 5.9.2014 23:28:13

Dobry den,
mam na vas dotaz. Vyrazil jsem na kapry na jednu vodni nadrz s kamenitym dnem. Snazil jsem udrzet vlasec co nejvice u dna tak jsem chytal s hodne povolenym vlascem. Vzdycky kdyz jsem chtel stahnout montaz tak to proste neslo. Vlasec se mi porad nejak zasekaval o kameny. Myslel jsem ze bych mozna mohl zkusit backlead ale nevim jestli to nebude jeste horsi. Muzete mi prosim poradit jak na to?? Jestli se tomu nejak da zabranit. Teprv zacinam s chytanim na vodnich nadrzich tak nemam moc zkusenosti s podminkama jako je kamene dno. Dekuji moc!!

Miras - Profil | Po 8.9.2014 8:15:59

V tomto případě povolený vlasec nedává smysl, naopak je třeba jej držet napnutý a špičky mít spíš nahoru. Po náhozu vůbec montáž nepopotahovat, olovo na závěsce moc nezajišťovat převlekem, aby mohlo snáze odpadnout. Nepřehazovat příliš často. Trhat budeš stejně, ale míň.

lesapan79 - Profil | Út 2.9.2014 19:51:26

Zdar, Mám starší bivak který stavím bez podlahy, je super nikdy mě nenechal ve štychu. Vítr jak prase, pršelo dva dny v kuse, vše v pohodě a v suchu. Problém je ten že když ho stavím bez té podlahy tak ho sám prostě nepostavím. Poradte mi podobnej s vlastnostmi které sem popsal víš. Nemusí být ani podlaha. Jde mi o kvalitu a hlavně rychlé postavení jednou osobou. Velikostně by měl schovat určitě dvě lehátka a nějaké to místo na věci. Díky

Miras - Profil | Pá 5.9.2014 8:46:18

Podívej se po bivacík s garážovou konstrukcí.

sporty55 - Profil | Čt 4.9.2014 16:10:20

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké by jste mne doporučili kaprove pruty, délka 360cm 3lb dvoudílné kaprove delicky na dlouhé nahozy v hodnotě cca 3000kc za kus. Dekuji

Rick - Profil | Čt 4.9.2014 22:07:55

nesmim udelat reklama, ale dá se

SunnyCarp - Profil | Po 1.9.2014 21:22:29

jo moc se omlouvám omilem sem použil špatný odkaz :) tenhle by měl byt ten správný :D http://rybarske-bivaky-pristresky.heureka.cz/sema-b​alance-s-plus/specifikace/#section

Miras - Profil | Út 2.9.2014 8:40:46

Tak ten neznám, zkus si přečíst názory uživatelů nebo oživit některou z otázek: http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=sema+ba​lance

Kokodylek - Profil | Pá 29.8.2014 17:24:25

Zdravím,nechci vypadat hloupě neboť v úvodu je jasně psáno na co se nebude odpovídat,ale nechci se ptát přímo na funkčnost,ale vysvětlení pojmu.Známý mi chce poslat s ciziny navijáky a já nerozumím pojmu"Drag systém nelze nastavit"
Pokud mi to někdo vysvětlí moc děkuji.

Miras - Profil | Po 1.9.2014 21:22:01

Pošli odkaz za ten kolovrátek, juknu, co tam píšou.

rybařík029 - Profil | Po 1.9.2014 15:21:11

dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jak spojit šokovou šnůru z obratlíkem.děkuji.

SunnyCarp - Profil | Po 1.9.2014 21:11:17

dobrý den mohl bych se zeptat jestli někdo neví nebo nebo nějake zkušenosti stímhle brolly https://www.facebook.com/denisa.rychtova?fref=ts díky moc za jakou kolikv odpověd :D

Miras - Profil | Po 1.9.2014 21:15:47

Nevím, oč jde. Fejsbůk nepoužívám.

redline3 - Profil | Čt 28.8.2014 14:35:21

Aku taktiku zvolit na rychlu rybacku cca 5 hodin( krmenie, prichute). Je to miestna voda kde nema zmysel dlhodobe krmenie nakolko nieje istota ze to miesto bude volne ked tam pridem. Planujem pouzit 14-16mm pelety resp. 15-20 mm boilies. Dakujem

Miras - Profil | Po 1.9.2014 21:13:31

Přesto bych si zkusil předem zakrmit za tmy. Před samotným lovem místo prohodit peletami a pár kuličkami. Tam bych chytal jedním prutem. Druhým prutem bych chytal aktivněji s PVA - např. přehazovat každých 30-60 minut.

draveček - Profil | Po 1.9.2014 19:55:00

Dobrý den,mohli by jste mi prosím poradit s výběrem vlasce na zavážení ve žluté,popřípadě fluoro barvě?Děkuji

Miras - Profil | Po 1.9.2014 21:07:53

Kdysi jsem používal Carp Spirit Celt-X Mymetic, posledních 5 let už na vyvážku používám jen pletenku.

teeddy - Profil | Út 19.8.2014 20:02:41

Zdravím chcel by som sa spýtať ako vyselektujem liena . Ďakujem

Miras - Profil | Čt 28.8.2014 10:16:07

Řekl bych, že nijak. Párkrát jsem se o to pokoušel, ale vždycky se mi do toho motali i kapři.