MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Siven Polní - Profil | Po 17.10.2016 17:42:43

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč oproti revírům např. ČRS, kde je i na menších tocích povolen lov z plavidel (a evidentně nejsou těmito plavidly "přeplácány"), tomu není podobně i v MRS? Je to přece škoda a zamezilo by se podstatně i trhání nástrah (čisté živ. prostředí) a snad i ztrátám ryb. Mnohde by odpadly nesrovnalosti se vstupem na pozemky, a v neposlední řadě by nemuselo v takové míře docházet k ničení pobřežního porostu... Sám jsem se na několika takových revírech ČRS pohyboval a lovil (různé části ČR, různé ÚS, stojaté i tekoucí vody, různá období roku) a nemohu nechat nepovšimnutým, že setkání s rybářským plavidlem bylo spíše svátkem než normou...Bylo by to snad něčím jiné či dokonce horší na Jižní Moravě...? Děkuji předem za odpověď

kakr - Profil | Po 17.10.2016 18:06:31

Je věcí PS (MO) který revír obhospodařuje zda je lov z loděk na revíru povolen. Je ideální doba k tomu, by se eventuální návrhy v PS na členské schůzi projednaly, navrhly SV který je kompetentní je schválit a v roce 2018 by se změny mohly objevit v BP.
V roce 2018 budou vytištěny nové BP, v roce 2017 bude jen dodatek, ten už je schválen a bude se tisknout. Termín návrhu pro potřebné schválení je červen 2017.

Luckyman - Profil | Ne 16.10.2016 18:28:24

Dobrý den, včera mi u vody kamarád říkal, že legendární porybný Reno ( Smolka se jmenoval?) je po smrti. Je to pravda?

kakr - Profil | Ne 16.10.2016 18:32:54

Ano,už není mezi námi.
Čest jeho památce.

Vitros - Profil | Pá 14.10.2016 12:33:51

Dobrý den.
Kdy si může dítě začít dělat lístek? Syn má 7 let. Věku 8 let dosáhne až v příštím roce.
Může si již nyní udělat RL a od ledna 2017 začít rybařit, nebo až o rok později? Narozen 05/09.
Děkuji

kakr - Profil | Pá 14.10.2016 12:42:45

Věková hranice pro získání RL není stanovena, uchazeč musí znát co požaduje zákon (vyhláška), forma zkoušky může být i ústní. Tvůj syn se může v roce 2017 stát členem MRS, neb splní podmínku Stanov, v roce vstupu dovrší 8 let.
Z ryze praktické stránky, měl by umět číst a psát.

čoža - Profil | St 12.10.2016 17:25:21

Zdravím denní doba lovu v měsíci listopadu je od 7 do 18 hodin platí to i po změně času která je letos 30.10. nebo se chytá jenom do 17 hodin.Dík za odpověd

hraji - Profil | St 12.10.2016 19:12:39

Zkusil jste si přečíst co se k tomu píše v Bližších podmínkách výkonu rybářského práva? Tam je to přece napsané naprosto jasně. Čemu na tom nerozumíte? Je to na straně 2, první dva řádky nahoře. A přečtěte je až do konce.

Tasmánský Čert - Profil | So 8.10.2016 17:32:46

Zdravím,
Potřeboval bych poradit. Bohužel jsem na začátku prázdnin usnul u prutů a přetáhl jsem půlnoční lov.
Porušil jsem pravidla, to chápu, tak jsem zaplatil pokutu a nyní mi vrátili povolenku. Problém je následující:
Přestupek se začal řešit dne 11.7.2016 cca do 14 dní jsem platil pokutu. Kárná komise dle stanov MRS měla ode dne 11.7.2016 2 měsíce na vydaní rozhodnutí o případném dalším zákazu rybolovu. Toto neučinili, tak jsem se začal zajímat, kde mám povolenku, že porušují vlastní stanovy o zadržení povolenky. Po další 14 dnech mi přišla povolenka a rozhodnutí vydané 6.10.2016 s dodatečným zákazem do 31.10.2016. Dle stanov MRS je ale toto rozhodnutí neplatné, jelikož bylo vydáno v termínu, kdy už na to kárná komise neměla oprávnění. O prodloužení doby k řízení nebylo zažádáno, takže termín do kdy měli vydat rozhodnutí byl 11.9.2016. Takže mi 1 měsíc znemožnili rybolov a nyní mi chtějí rybolov znemožnit ještě na další skoro měsíc.

Je tu někdo, kdo by mi poradil, co mám dělat, jestli mám normálně chodit na ryby i s oběma rozhodnutími v kapse, abych to mohl vysvětlit nebo mám pro jistotu podat ještě trestní oznámení na MRS o neoprávněném zadržování povolenky a znemožňování rybolovu???

Předem všem děkuji

hraji - Profil | So 8.10.2016 17:42:35

Bez znalosti bližších informací o vaší kauze se může kdokoliv mimo KK jen těžko vyjádřit. Mě například překvapuje, že jste se vůbec nezúčastnil projednání přestupku na jednání KK, tedy se o tom aspoň nezmiňujete.
Podávat trestní oznámení je pitomost, srovnatelná s tím, že jste lovil přes čáru. KK neporušila žádný zákon, vy ano. Pokud nesouhlasíte s rozhodnutí KK, můžete se odvolat ke Kárnému senátu MRS. Měl byste totiž postupovat také podle Stanov MRS.

milanpindryc - Profil | St 5.10.2016 20:51:17

Zdravim,
Neuvzuje MRS o zprisneni pravidel lovu ryb?
Mira pro okouna 25
Zakaz lovu na rybicku pod 15cm
Pouze jedna ponechana uslechtila ryba/den
Zakaz trojhacku na vlacecich nastrahach.

Bylo by toho vic co by rybam pomohlo...
Nevite jak cast z toho prosadit?

hraji - Profil | St 5.10.2016 21:01:29

Především si je třeba uvědomit, že MRS není nic, to je jen právnická osoba, sdružující místní organizace. Jakákoliv změna pravidel musí vyjít z místních organizací. Jediná cesta je prosadit tyto změny na výroční schůzi MO a zavázat výbor, aby tyto změny navrhl svazovému výboru ke schválení. Ale i když řadu věcí, které navrhujete si dokážu v praxi představit a jejich zavedení bych podpořil, na rovinu vám říkám, že některá omezení nemají prakticky žádnou šanci, pokud nepřijdou ve formě legislativy, tedy změna zákona a vyhlášky.

valibuk - Profil | Čt 29.9.2016 17:20:41

Dobrý den mám dotaz ohledně zapsání ryby nad horní lovnou mirou ,má se zapisovat do docházky k lovu s označením vrácen vodě nebo se vůbec nesmí zapisovat?
Příklad: ulovim kapra 81cm mám zapsat kapr 81cm10kg VV.
Díky za odpověď..

hraji - Profil | Čt 29.9.2016 17:22:16

v BP je jasně napsáno, že rybář zapisuje jen ryby ponechané. Pokud si rybu neponecháváte, tak ji sakra nezapisujte.

Kubajz - Profil | Út 27.9.2016 21:18:24

Zdravím.Mám dotaz ohledně brodění a lovu z mělčin a ostrovů uvnitř koryta řeky.Je povolené lovit z takových míst,pokud to není uvedeno v dodatku u konkrétního revíru jako zakázané? V bodu V(5) v BPVRP takové omezení není.
Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | St 28.9.2016 8:12:19

Odpověděl jsi si sám, je povolené.

aktimell - Profil | St 14.9.2016 20:02:49

Zdravím a mám jeden dotaz. Při vloupání do mého vozidla mi byla mimo jiné věci a doklady ukradena i povolenka k lovu ryb. Při zběžném dotazu u své MO MRS Chropyně mi bylo sděleno, že nová povolenka mi zřejmě vydána nebude. V zápisu na PČR je výslovně uvedeno, že mi povolení k lovu ryb bylo odcizeno. Opravdu má organizace nemůže vydat novou povolenku i když mi ta stávající byla ukradena??? ....děkuji za odpověď, Přemek

hraji - Profil | St 14.9.2016 20:11:10

Doporučuji vám váš dotaz směřovat přímo na technika svazu pana Ing. Procházku. Kontakt najdete na stránkách svazu www.mrsbrno.cz

nikin - Profil | Ne 11.9.2016 12:37:40

Je po dobu konání mistrovství světa v rybolovu na Dyji 5 nějaké omezení rybolovu na této nádrži?

kakr - Profil | Ne 11.9.2016 12:54:45

Omezení najdeš na webu MRS - http://www.mrsbrno.cz/