MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

milanpindryc - Profil | St 28.12.2016 20:15:52

Dobry den,
Chtel bych se zeptat proc se do svratky 4, a svratky 3 uz nekolik let nevysazuji dravci (stika, okoun, candat)
http://www.mrsbrno2.cz/data/zpravodaj2016.pdf
Myslel jsme ze zarybnovaci plan se musi dodrzovat?

hraji - Profil | St 28.12.2016 20:20:29

Dobrý večer, na váš dotaz neznám odpověď. Odpovědět vám mohou jen členové výboru příslušného pobočného spolku, popřípadě technik svazu, zodpovědný za zarybňování.
Doporučuji napsat písemný dotaz přímo na výbor, podle Stanov MRS máte na takový postup právo.

kaprar50 - Profil | Ne 18.12.2016 18:36:13

Takže, kdybych se narodil do 31.12.2001, tak bych chytal v roce 2017 na dva pruty? Jen v tom chci mít jasno.

hraji - Profil | Ne 18.12.2016 18:39:55

Ano, kdyby jsi v roce 2017 dosáhl věku 16 let, třeba i poslední den v roce, lovil bys na dva pruty

kakr - Profil | Ne 18.12.2016 18:42:27

Ano, odpověděl jsi si sám.
Posuzuje se to ročníkově to znamená od 1.1. do 31.12.
Ale dočkáš se neboj....

kaprar50 - Profil | Ne 18.12.2016 17:47:25

Dobrý den, chci se zeptat, zda budu moci v roce 2017 lovit na 2 pruty. (Jsem narozen 14.1.2002).
Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Ne 18.12.2016 18:10:48

Ne, v roce 2017 jsi zařazen do kategorie žáci do 15 let. Povolenku budeš mít za 300kč.

Hlinomaz - Profil | Ne 4.12.2016 22:49:24

Dobrý den,
můžu lovit na revírech MRS plankton na krmení akvarijních rybek?

hraji - Profil | Po 5.12.2016 7:25:25

Pouze v případě, že k této činnosti máte povolení - viz zákon 99/2004Sb. a jeho prováděcí vyhláška.

milanpindryc - Profil | Út 22.11.2016 20:18:48

Vracim se k dotazu nize, nema nahodou podle rybarskeho radu rybar povoleno vstupovat na soukrome pozemky? Tak proc z nich zakazovat lov?

hraji - Profil | Út 22.11.2016 20:32:04

ono je to složitější. Představte si tento příklad: mám na břehu atraktivního revíru zakoupený pozemek, oplocený plotem a na pozemku volně pobíhá velký pes. Na plotě visí cedule s nápisem Soukromý pozemek - vstup zakázán a druhá s nápisem Pozor nebezpečný pes.
Půjdete tam chytat přes plot i když vám to zákon umožňuje? A pokud ano a pes vás napadne a zraní, co bude dál? Tak přesně proto, aby se zabránilo podobným akcím, kdy majitel pozemku a jeho známí nerušeně loví a nemusí se obávat ani kontroly od RS, platí tohle ustanovení.
Pokud chce majitel lovit ze svého oploceného pozemku, musí umožnit vstup i cizím. A to nejen jako, ale v reálu.

nivna - Profil | Po 21.11.2016 21:01:26

Lovu lesu rybolovu ZDAR! obracim se s otazkou, lze si vylozit odstavec V. pismenko s) v BP lov ze vsech pozemku na ktere je zamezen pristup... )tak, ze jeli soukromy pozemek zaplocen az k vode, tedy i v ramci brehoveho porostu, tak se z tohoto pozemku nesmi lovit? Nazor mam, ale jen jako radoveho rybare a lesni straze. Aj sem studoval dal a jen bych chtel potvqpdit nebo vyvratit domnenky nez budu postupovat dal.

hraji - Profil | Po 21.11.2016 22:00:03

Je-li na pozemek zamezen přístup pro lovící, jakýmkoliv typem a provedením oplocení, pak z něj nesmí být vykonáván lov žádným lovícím. Smyslem tohoto ustanovení bylo zabránit situaci, kdy na zaploceném pozemku loví jen jeho majitel nebo uživatel a nedovolí přístup jiným lovícím.

TomMa - Profil | St 16.11.2016 17:57:06

Doslechl jsem se, že je zrušen revír Chvojnice 3, je to tak? Nevíte proč? Díky

hraji - Profil | St 16.11.2016 19:03:22

Ano, nádrž Chvojnice 3 byla vyjmuta z revírů v obhospodařování MRS, důvodem je rozhodnutí rozkladové komise Ministerstva zemědělství.

stenlyovateta - Profil | Po 14.11.2016 20:23:34

Zdarec jde od 2017 Olesna pod kraj?

hraji - Profil | Po 14.11.2016 21:29:26

Olešná není na území spravovaném MRS, pokud to bude revír, nemáme o tom žádné informace, protože to nebude revír MRS

stenlyovateta - Profil | Út 1.11.2016 23:27:38

Zdravim.Jak je to s lovem z hausbotu na Orliku? Je povolen ci nikoliv.Diky

kakr - Profil | St 2.11.2016 7:14:30

Orlík není revír MRS.

milanpindryc - Profil | Po 24.10.2016 15:26:07

V rybarskem radu MRS zakazan je lov v blízkosti přehradních hrází a nejméně 100 metrů od hrázového tělesa.
Kdyz se podivame na Dyji 5 tak vecinu brehu tvori hraz a bezne se z ni chyta.

Jak to teda je? Na kterych mistech hraze Novych mlynu se smi chytat a na kterych ne?

hraji - Profil | Po 24.10.2016 16:23:17

Přehradní hrází se myslí skutečně přehradní hráz, tedy například betonové těleso přehradní hráze nádrže na Svratce, revír Svratka 5, jestliže je kolem téměř celé nádrže tvořící revír Dyje 5 hráz, která de fakto tvoří vzdutí hladiny, není považována za přehradní hráz, to byste nesměl chytat nikde, kde je hráz. Za přehradní hráz bude velmi pravděpodobně na revíru Dyje 5 považována pouze ta část hráze, která je osazena výpustním zařízením, viz vložené souřadnice. 48.8582314N, 16.7221417E Doporučuji vám letecký pohled, abyste viděl na první pohled rozdíl mezi běžnou hrází.
Samozřejmě pokud ale trváte na tom, že přehradní hráz je každý kousek hráze kolem revíru Dyje 5, je to vaše právo. Lov je v tomto případě ovšem vyloučen. ;-)