MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
- Pravidla diskuse

Prohledat tuto poradnu:

Moravský rybářský svaz, z. s.

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hraji, kakr.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste nalogován (přihlášen).

[ Nejnovější | Novější | strana 1 ze 76 | Vybrat stránku | Starší | Konec ]

N Rostid - ® Út 5.12.2017 20:55:55
Nezlobte se, nesouhlasím s tím, že by to měla řešit MO, když BP vydává MRS pro všechny členy. Mělo by to být zveřejněno na oficiálních stránkách, aby to bylo přístupné pro všechny členy. To, že by si každý měl sám zjišťovat v MO je nesmysl a hlavně to ukazuje neochotu vedení MRS ke svým členům.
N hraji - ® Út 5.12.2017 21:04:05
Pak ovšem musíte komunikovat s MRS. Jak jsem napsal, nemám žádnou pravomoc k tomu, abych zajistil zveřejnění na webu MRS. Jsem si celkem jistý, že se tam text objeví, jen nevím kdy. Takže vám nemohu nic slíbit. Pobočné spolky při kontrole hospodaření nové znění BP nafasovaly. Takže oni je mají. Já je nemám. Kdybych je měl, nabídl bych vám, že si pro ně můžete přijet.
Zkuste si představit, že těch pět lidí, kteří zajišťují chod celého MRS, bude mimo to komunikovat se 70 000 rybářů, kteří mají pocit, že se jim někdo nedostatečně věnuje. Proto jsou spolky, protože se předpokládá, že rybář je členem spolku poblíž bydliště, a tím pádem je pro něj řešení problémů ve spolku tak nějak přirozené.
N Rostid - ® Út 5.12.2017 7:59:48
Dobry den, chtel bych vedet, proc se v MRS nemuzeme dozvedet blizsi podminky pro rok 2018 predem, tak jako to zverejnuji v CRS. Je to takove divne, kdyz si pujdou clenove koupit povolenku a ani nevi, za jakych podminek se bude chytat. Opravdu je takovy problem, aby byly zverejneny predem na oficialnim webu?
N hraji - ® Út 5.12.2017 8:04:16
Dobrý den, nemám žádnou pravomoc to zařídit. Naprostá většina rybářů je členem nějakého spolku. Tudíž by se měli obrátit na svůj spolek a tuhle záležitost řešit tam.
Pokud člen spolku neví, za jakých podmínek bude v roce 2018 chytat, musí se zeptat ve spolku.
N KUBULE - ® Út 5.12.2017 5:47:28
Dobrý den, jaké jsou prosím změny v ryb. řadu na rok 2018,a jak je možné že o změně denní doby lovu se nemluví a nerozhoduje v MO ale jen vrchnost se tím zabývá bez vědomi všech členů, děkuji Jakubíček
N hraji - ® Út 5.12.2017 7:35:53
Dobrý den, změny v Bližších podmínkách na rok 2018 si přečtete v soupisu revírů ani ne za měsíc, vypisovat je sem s dovolením nebudu.
Co se týče denní doby lovu. MRS žádnou změnu nenavrhoval, tudíž není ani o čem moc mluvit. Respektive, každý může mluvit o čem chce, tedy i o denní době lovu, ale protože se jednalo o aktivitu soukromé osoby, těžko takový krok oficiálně projednávat v rámci spolků a předem, když nikdo nic předem nevěděl. Svazový výbor pouze podpořil návrh ČRS na změny denních dob lovu, na základě výzvy ze strany ČRS. Pro rok 2018 se zatím s žádnou změnou denní doby lovu nepočítá. Pokud by došlo ke změně vyhlášky 197/2004Sb., bude se to řešit.
N Kamikadze. - ® So 4.11.2017 23:00:43
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jsou nějaké ryby na mimopstuhovém reviru Opava 6, jestli ano jaká je tak osádka ryb? kapři,parmy?
N kakr - ® Ne 5.11.2017 9:04:30
Opava 6 není revír MRS, nevím.
N Rostid - ® Pá 20.10.2017 20:46:39
Zdravím, mohu se zeptat, proč MRS nepodpořil návrh ČRS na prodloužení denní doby lovu?
N kakr - ® So 21.10.2017 10:15:52
Důvody které k tomu vedly neznám.
N wawlk - ® Čt 19.10.2017 21:19:29
Aha tak to jsem zase neco chytrejsi nez loni a ja si myslel blahovej ze jsou naka pravidla a ustanoveni takze je to podle toho kdo za tim stolem sedi a jakou ma naladu a nebo je to podle obliceje jaky nosim na ramemou.Nechci znevazovat organizaci u ktere jsem cca 40jaru a takova prkotina !?!?????.Je to snutne.
N hraji - ® Čt 19.10.2017 21:23:45
Pravidlo je, jedno, že žadatel o povolenku musí předložit platný RL. Nic víc a nic míň. Zbytek je lidová tvořivost. Když se podíváte na předchozí dotaz zde v poradně, lehce zjistíte, že nedůvěra, kterou vydávající povolenek pojímají ve schopnost rybářů uhlídat platnost RL v průběhu roku, má velmi reálný základ. Závěr si udělejte sám.
N wawlk - ® Čt 19.10.2017 20:26:47
Ja se zeptam jeste k tomu R.L.Mam R.L. s platnosti do 24.2.2018. Jestli mi bude bez problemu vydana povolenka v lednu na rok 2018 protoze kolega to mel loni podobne a rekli mu ze si ma prvne vyridit R.L.jelikoz mu konci tak mu nevidaj novou povolenku i kdyz mu platil jeste mesic a pul.Diky.
N hraji - ® Čt 19.10.2017 20:33:20
Dobrý večer, nemám věšteckou kouli a tudíž nevím, jak se zachová vydávající povolenek u vás ve spolku. Teoreticky by vám měli vydat povolenku i kdyby váš RL měl poslední den platnosti. Ale ... šedivá je teorie a zelený je strom praxe. Doporučuji se zeptat u vás ve spolku. To bude jistota.
N theroyaljohan - ® Čt 19.10.2017 17:03:34
Dobrý den, stal se mi problém. Letos v červenci mi propadl ryb. lístek. V únoru při vyzvednutí povolenky mě varovali že mi propadá, já si ale řekl že do léta času dost, tak sem to neřešil. Nicméně jsem na to zapomněl a vesele chytal dál (asi jen 5 docházek, nebylo moc času). Otázka je ta, jestli když si půjdu teď vyřídit nový RL a na konci roku uvidí že jsem měl docházky i bez lístku jestli budu mít nějaký závažný problém? Když tak kolik je za takovou blbost pokuta? Díky
N hraji - ® Čt 19.10.2017 19:55:49
Dobrý večer pane kolego, je vidět, že se vůbec nevyznáte v tom, kdo a jaký dokument vydává. Když si nyní půjdete vyřídit nový rybářský lístek, nikoho na obecním úřadě nebude zajímat, zda jste lovil ryby i v době, kdy jste neměl platný RL. A až vrátíte ve svém spolku povolenku a sumář, nebude nikdo zpětně kontrolovat, zda jste měl platný RL.
N vappor - ® Po 16.10.2017 21:44:40
Dobrý den, před třemi roky jsem se odstěhoval za prací do švýcarska, do té doby jsem byl členem místní organizace v ostravě. V listopadu mám dva týdny dovolenou a chtěl bych pár dnů stravit u vody přívlačí. Může mi někdo prosim stručně poradit, jaké kroky musím podniknout nebo co a kde musím oblítat a vyřídit, abych na týden dostal ryb.lístek a povolenku...? Členství jsem od té doby co nejsem v ČR neplatil... Moc děkuji za případné rady... Honza
N kakr - ® Út 17.10.2017 9:40:15
Sice jsi v poradně MRS, ale obecně platí v celé ČR.
Povolenku na revíry ČRS i MRS můžeš dostat jen když budeš mít platný RL. Pak máš dvě možnosti, koupit si povolenku pro nečlena, nebo si zaplatit zápisné a členství a stát se znovu členem ČRS.
Znovu opakuji, musíš mít platný RL, ten se dá dnes zakoupit měsíční.
N abel - ® Út 5.9.2017 14:29:43
Dobrá ukončíme to nemá to smysl ,nikdy se mi to samozřejmě nestalo,byla to jen diskuse u vody, ale mám zato že já nemusím nic prokazovat,vina musí být v právním státě jednoznačně prokázána mě a ne naopak .
N hraji - ® Út 5.9.2017 14:43:43
Zkuste se na to podívat nezaujatě. RS kontroluje rybáře na revíru ČRS, ten má ve vezírku živého kapra, v záznamu o úlovcích nemá žádný záznam. RS udělá fotku kapra ve vezírku, udělá fotku prázdného záznamu o úlovcích, zadrží vám povolenku a jde. Já tam vidím důkazů habaděj. Uvědomte si, že RS na revíru ČRS vaše povolenka MRS a záznamy v ní nemusí vůbec zajímat. Kdybyste věděl, jaké pohádky členům RS vyprávějí rybáři přistižení při přestupku, věděl byste, že historka o kaprovi uloveném na revíru MRS a přeneseném na revír ČRS, je ještě slabý odvar.
N abel - ® Út 5.9.2017 14:19:45
Myslím že jasně problémům se má předcházet,ale zároveň by neměl být jakýkoliv postih bez řádných a přesvědčivých důkazů. Nemůže stát všechno na libovůli rybářské stráže a jak se zrovna dotyčný vyspal! Myslím že soud bych vyhrál . Uvádím to jen proto že takových nejasných věcí je spousta !
N hraji - ® Út 5.9.2017 14:23:51
Myslet znamená ..... vědět. Nikdy si nemůžete být jistý, jak soudce zhodnotí důkazy.
Jak chcete prokázat, když při lovu na revíru ČRS máte ve vezírku živého kapra, nezapsaného v povolence ČRS, že jste jej ulovil v revíru MRS? Zápis v evidenci úlovků v povolence MRS lze udělat kdykoliv později, třeba právě při lovu na revíru ČRS. Ohánět se vyhraným soudem je velmi nerozumné.

[ Nejnovější | Novější | strana 1 ze 76 | Vybrat stránku | Starší | Konec ]

[ Poradny | Rybářské svazy, legistlativa | Chcete svou poradnu? Ozvěte se nám ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce na bundy a vesty Fox Rage Puffa

Za 1.100
Bunda Puffa Sheild Jacket poskytuje výjímečné teplo při lovu v chladnějších dnech. Tento stylový oděv představuje vynikající ochranu před živly, především díky lemu po celé délce zipu i s ochranou brady a se dvěma stahovacími gumičkami, které zabraňují průniku větru.

akce, rybareniPRESTON prut competition pro 12"6 ft feeder - medium/heavy

Za 3.360
AKCE -20% + DOPRAVA ZDARMA! Ušetříte 840,- Kč + 139,-. nový feederový prut v netradiční délce 3,75 cm. Oceníte jeho perfektní parabolickou akci ! Ideální pro lov na řekách a method feeder.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...