Moravský rybářský svaz, z. s.

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste nalogován (přihlášen).

N Cortan - Profil | Ne 24.5.2020 12:01:10

Zdravím,
potřeboval bych radu ohledně formulace popisu revíru Oslava 8 (461 114).
V popisu je uvedeno, že součást revíru je i část Bohdalovského potoka, ale hned další věta říká "Úsek nad splávkem v obci Sazomín až po silniční most v obci Nové Veselí a všechny další přítoky Oslavy jsou chovné - lov zakázán." Je začátek této řeky považován za přítok, a tedy ostatní přítoky včetně Bohdalovského potoka jsou chovné? A nebo jsou chovné všechny přítoky mimo Bohdalovského potoka, a tedy je možné na něm chytat?
Příjde mi to poněkud nejednoznačné, tak se chci ujistit že tam lovem neporuším řád.
Díky moc, i za předchozí odpověď.

N hraji - Profil | Po 25.5.2020 7:51:26

Dobrý den, doporučuji vám se podívat na popis a mapku revíru uvedené na tomto odkazu:
http://www.mrsbrno.cz/index.php/14-mimopstruhove-re​viry/347-oslava-8
Z mapky je zřejmé, a nakonec je to zřejmé i z popisu revíru, že přítok, Bohdalovský potok, je součástí revíru, až po hranici danou přítokem z rybníka Rendlíček. V popisu je důležité toto: " ...a všechny další přítoky ..., tím se myslí další přítoky, mimo Bohdalovský potok.

N |T¦U¦M - Profil | Čt 21.5.2020 15:00:16

Dobrý den, je možné používat k lovu i plavidlo, které není výrobcem přímo určené k rybolovu? Nechci se habdrkovat pak s RS, na druhou stranu rybářské speciály (jako třeba Halibut), mne neoslovily.
Pořídil jsem si na výlety nafukovací kayak Gumotex Thaya, který si chci sekundárne poupravit i pro solo rybolov (držák prutu + stoleček, držáky prutu za sedačku).

Predem díky za odpověď

N hraji - Profil | Čt 21.5.2020 15:34:46

Dobrý den, je třeba vyjít z ustanovení BPVRP na revírech mimopstruhových platných pro rok 2020 a 2021. Zde se píše o lovu z loďky toto:
8. lov ryb z loděk:
je prováděn z rybářské loďky, nebo z plovoucí nafukovací rybářské pomůcky, určené k lovu. Při lovu musí osoba provádějící lov respektovat plavební předpisy a předpisy upravující provoz plovoucích zařízení. Při lovu ryb na udici z loďky musí být pojíždění a přistávání loďky prováděno tak, aby zbytečně nerušilo ostatní osoby, provádějící lov ze břehu. Na revírech MRS je lov z loďky zakázán vyjma těch revírů, kde je v popisu rybářského revíru výslovně uvedeno "Lov z loděk povolen". Lovící z loďky nesmí mít nastražen jiný prut mimo loďku. Za lov z loďky se nepovažuje lov z loďky, která je navalena na přirozený břeh.
a dále z článku
XI. Povolené technické prostředky k lovu:
Povolené technické prostředky k lovu jsou: vábničky, rybářské loďky, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák, udice, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky na udice, číhátka, splávky a zátěž.
V obou těchto článcích BPVRP je zdůrazněno, že se musí jednat o rybářskou loďku nebo plovoucí nafukovací rybářskou pomůcku(bellyboat).

N Okouncze - Profil | Po 18.5.2020 19:53:57

Dobrý den, mám dotaz jak daleko musím být od prutů když lovím na feeder. Například jestli když lovím u chaty která je cca 20 metrů od vody, tak jestli můžu jít k chatě když mám nahozeno. Díky za odpověď.

N hraji - Profil | Út 19.5.2020 7:46:55

Dobrý den, možná je dobré se nejprve podívat, co na váš "problém" říkají rybářské předpisy. Tam se píše toto:
Lov na udici, na plavanou, na položenou nebo čeřínkováním může být prováděn jen za předpokladu, že osoba provádějící lov je u udic přítomna tak, aby s nimi mohla bez prodlení manipulovat. Nesmí být použit systém samoseku.
Tedy musíte být u prutů přítomen. Není určeno, zda to znamená metr, dva nebo deset.
Ale asi oba dva cítíme, že dvacet metrů, to už může být hodně daleko. Vždy bude záležet, jak situaci posoudí kontrolující RS, a řekněme si na rovinu, může to pro vás mít důsledky v podobě zadržené povolenky a projednání přestupku.

N kaprus - Profil | Út 12.5.2020 13:17:55

Dobrý den. Chtěl bych navázat na můj předchozí dotaz ohledně zabavení povolenky. Jsou termíny řešení přestupků zavazující? Čili vzniká po uplynutí 5ti+60ti uplynulých dní bez vyjádření svazu od spáchání přestupku nárok na vrácení povolenky, nebo nikoliv? Berme opět v úvahu momentálně omezenou funkci úřadů.
Diky za odpověď.

N hraji - Profil | Út 12.5.2020 14:28:47

Dobrý den, především si ujasněme, že kárné řízení se v MRS z.s., od sjezdu v roce 2019, řídí Kárným řádem. Text tohoto Kárného řádu najdete zde: http://www.mrsbrno.cz/index.php/17-predpisy/787-kar​ny-rad
V Kárném řádu jsem nenašel ustanovení, které by po uplynutí 60 dnů od oznámení přestupku Svazové kárné komisi, automaticky znamenalo zastavení kárného řízení a vrácení povolenky. Svazová kárná komise rozhodne o přestupku ve lhůtě 4 měsíců (§10, odst. 6 Kárného řádu), pokud nepožádá Kárný senát o přiměřené prodloužení doby na rozhodnutí.
Tedy Svazová kárná komise rozhodne ve lhůtě 120 dnů, pokud nepožádá Kárný senát o prodloužení.

N ASFishing - Profil | Út 12.5.2020 8:00:35

Pěkný den, všem. Potřeboval bych poradit kde se netrhá na Slezské Hartě ... Byl jsem tam s rodinou na Rázovské straně minulý rok. Krásné prostředí ale velmi špatný rybolov = snad každý nához jsem urval a že jich bylo... Jestli by někdo poradil nějakou oblast nebo GPS souřadnice kde není tolik kořenů byl bych moc rád. O kapry byste nepřišli, když jsem na cizích vodách tak ryby pouštím... Předem děkuji za odpověď

N hraji - Profil | Út 12.5.2020 8:19:50

Dobrý den, dovolím si vás upozornit, že revír Slezská Harta není revírem MRS a tudíž moje znalosti o této vodě jsou založeny pouze na mých rybářských výpravách na tento revír. Protože na Hartě chytám převážně na přívlač, mám osobní pocit, že vázky jsou všude, mění se pouze jejich hustota. Proto vám nemohu poskytnout žádné souřadnice.

N moureček - Profil | Po 11.5.2020 20:48:16

Dobrý den,mam dotaz ohledňe k70 na useku Moravy 11 kde plati a na useku Moravy 12 to neplati,pritom tyto dva ravyry jso spojeny. Dekuji.

N hraji - Profil | Po 11.5.2020 20:59:57

Dobrý den, nějak jsem nepochopil, na co se ptáte, respektive, co vám mám odpovědět. Ano, na revíru Morava 11 platí horní míra kapra, na revíru Morava 12 neplatí horní míra kapra. Na Moravě 11 hospodaří PS Uherské Hradiště, které na revíru horní míru kapra chce, na revíru Morava 12 hospodaří PS Otrokovice, který na revíru horní míru nechce. To, že oba revíry nejsou odděleny jinak, než hranicí tvořenou železničním mostem, zjevně ani jednomu pobočnému spolku nevadí. Je věcí pobočného spolku, jak nastaví pravidla na svěřeném revíru, pokud to není v rozporu s legislativou a zásadami stanovenými MRS z. s.

N Vick - Profil | Po 11.5.2020 10:28:12

Navazuji na předchozí otázku. Pokud musí PS všechny násadové ryby nakupovat, finančně se na zarybnění podílí taky Svaz?

N hraji - Profil | Po 11.5.2020 10:35:28

Dobrý den, samozřejmě, že se na zarybňování podílí finančně svaz, dokonce naprostá většina prostředk na zarybnění jde ze svazu. Peníze získané za tržby z prodeje povolenek se rozdělí zpět do pobočných spolků na zarybnění dle zarybňovacích plánů.

N abel - Profil | Po 11.5.2020 9:26:10

Zdravím, mám dotaz -Může fungovat pobočný spolek i bez jakéhokoliv rybochovného zařízení,v případě že ano, jaké mu z toho plynou nevýhody ?

N hraji - Profil | Po 11.5.2020 9:36:16

Dobrý den, podle Stanov MRS z. s. nemůže vzniknout nový pobočný spolek bez toho, aby měl svoji vlastní vodu (rozuměj revír), který navíc musí vložit do společného rybolovu (musí být dostupný všem členům MRS).
Ovšem existence vlastního rybochovného zařízení není nijak řešena. Pobočný spolek nemusí mít vlastní rybochov. Jediná nevýhoda z toho plynoucí je, že si musí všechny násadové ryby nakupovat, jestli to ale je v reálu nevýhoda, je na dlouhou debatu.

N Verso - Profil | So 2.5.2020 14:26:36

Dobrý den,
Pokračuji v otázce, kterou jsem zde psal již včera. Chápu to správně že, čistě teoreticky pokud budu brát že rok má 365 dní a každý den bych si odnesl kapra tak si můžu odnést 365 ks kapra ročně?Dále bych se chtěl zeptat pokud bych si vzal 1kapra a např. 1 amura nebo štiku atd.., můžu si je oba vzít pokud dodržím daný limit 7kg.
Viz. Foto

N hraji - Profil | So 2.5.2020 14:41:35

Dobrý den, zkuste si prosím přečíst ještě jednou pozorně, co se v BPVRP píše. Konkrétně o ponechání si 1 ks kapra a jednoho kusu amura. V tomto případě se limit 7 kg neuplatní, protože po ponechání si druhé ryby končí denní lov, bez ohledu na limit hmotnosti.

N Verso - Profil | Pá 1.5.2020 20:31:11

Měl bych dotaz,
Bavili jsme se u vody a nevím kolik ryb je dovoleno ročně si přisvojit v MRS. Jen mě to zajímá, ne že bych tolik ryb odnášel, natož jen chytil.

N hraji - Profil | Pá 1.5.2020 20:35:41

Dobrý večer, na váš obecně položený dotaz neexistuje žádná přesná odpověď. V MRS si můžete ponechat tolik ryb, kolik vám dovolují předpisy, tedy zákon, jeho prováděcí vyhláška a Bližší podmínky výkonu rybářského práva (to je ta knížečka co jste dostal spolu s povolenkou). Doporučuji si prostudovat část věnovanou úlovkům a jejich evidenci.

N Martin Bk - Profil | Út 21.4.2020 18:30:11

Dobrý den,
měl bych dotaz na vyznačení hájeného úseku - trdliště. Na vodní nádrži je od přítoku cedule na levém břehu o cca 50m dále než na pravém. Pokud tedy budu sedět na pravém břehu blízko hájeného úseku vyznačeného cedulí, nesmím nahodit rovně před sebe, protože montáž bude ležet v hájené zóně? Chápu chráněný úsek jako spojnici obou cedulí, i když není kolmo na břeh. Děkuji Vám za odpověď

N hraji - Profil | Út 21.4.2020 20:35:00

Dobrý den, vytyčovat kolmice ve volné přírodě na přírodně tvarovaném břehu není úplně triviální. V takovém případě se jeví použití spojnice obou tabulí jako hranice hájeného pásma jako logické. Pro větší klid ve vaší rybářské duši vám doporučuji si při rybolovu sednout dostatečně daleko od hájeného trdliště.