MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

1vlk - Profil | Út 30.8.2016 14:47:17

Dobrý den. Prosím o pomoc. 10.9. jedu na týden do Velkých Bílovic na dovolenou a chtěl bych si koupit hostovací povolenku. Můžete mi prosím dát nějaký kontakt, který by byl ochotný ji prodat ještě v sobotu?. Dříve jsem ji kupoval u Žabky v Podivíně, ale zrovna mají zavřeno. Děkuji

hraji - Profil | Út 30.8.2016 14:50:28

paní Janíčková ve zpracovně ryb na Dyji 6, kontakty najdeš na www.mrsbrno.cz v sekci prodejci povolenek

Fishky - Profil | Út 23.8.2016 8:18:31

Protože MRK ví všechno a mě se nedaří najít jakou částkou přispívá MRS na rozvoj a popularizaci LRU třeba v plavane či feedru... je možné to někde najít aktuálně? Co stojí třeba takové MS svaz? Stačí orientační částka zaokrouhlená na desetitisíce. Díky za info.

kakr - Profil | Út 23.8.2016 8:48:11

Sportovní činnost (rybářskou)zastřešuje ČRS , MRS participuje podílem z členských příspěvků. Přesnou částku nevím, myslím si že se jedná o 5kč. V žádném případě příspěvek nepokryje veškeré náklady, závodníci si část nákladů hradí ze svých prostředků.
Něco se dočteš na webu ČRS , nevím zda odkaz pojede -
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/000​02004_00001087_Smernice_2012.pdf

Feeder Tom - Profil | Ne 21.8.2016 18:03:19

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli již příští rok budu moci chytat na dva pruty. Jsem narozen 21.11.2001 nebo je to až po dovršení 16 let? Předem děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Po 22.8.2016 7:57:56

Ano v roce 2017 budeš mít poloviční povolenku s možností lovu na dva pruty. Věk se bere ročníkově a v roce 2017 budeš mít 16 let. Nezáleží zda 1.1 nebo 31.12.

Mirek-ZL - Profil | So 13.8.2016 10:05:41

Dobrý den.
Chytal jsem na revíru Morava 10 A , měl jsem v záznamu o docházce zapsaný datum a číslo revíru ve tvaru: 461095. Při kontrole RS mě bylo řečeno že je zápis neúplný, že se má zapisovat i číslo podrevíru . Chytal jsem v Březolupech , tak údajně správně by měl být zápis čísla revíru 461095/12
Prý je to v bližších podmínkách uvedeno ale já jsem tam žádnou zmínku o zapisování podrevírů nenašel. Jak to tedy je a jak se to bude zapisovat do sumáře. bude se psát každý podrevír zvlášť?

Děkuji.

kakr - Profil | So 13.8.2016 10:27:21

Zapisování čísla "podrevíru" nemá v MRS na rozdíl od ČRS žádné opodstatnění. Pokud bys měl mít ještě podobný problém, tak se slušně zeptej RS jak je revír se zápisem 461095/12 sumarizován. Totiž ani neexistuje, Březolupy jsou označené číslem 11. Pokud ti nebude schopna odpovědět, tak mu řekni, že v sumarizaci se objeví jen šestimístné číslo revíru a ne číslo za lomítkem. Navíc v BP je jasně napsáno, že se zapisuje datum a revír, žádný podrevír.
Zapsání čísla podrevíru může pomoci částečnému zhodnocení tlaku na revír členy PS, který revír obhospodařuje v daném případě PS Uherské Hradiště. PS to může svým členům doporučit nic víc.

Milan 66 - Profil | Po 8.8.2016 15:26:14

Dobrý den,
měl bych dotaz, jak je to s měsíční povolenkou na revíry MRS. Chci si ji koupit na říjen. Jak to funguje s platností? Platí od chvíle, kdy si ji koupím měsíc nebo se dá přesně vymezit např. od 29.9. do 28.10. a koupit dříve?

hraji - Profil | Po 8.8.2016 15:30:59

Dobrý den, měsíční povolenka platí měsíc, tedy od data vystavení po dobu měsíce. Kolik dnů to je se mě neptejte, protože to nevím, zda se píše 30 nebo 31 dnů. Samozřejmě si můžete při zakoupení povolenky ten měsíc vybrat (od - do)

pepex1 - Profil | Po 8.8.2016 11:58:54

Zdravím,
může se na dyje5 se spalovacím motorem?

hraji - Profil | Po 8.8.2016 12:02:18

Dobrý den, to není problém rybářského svazu, ale plavební správy.

antony - Profil | Pá 5.8.2016 9:01:30

Já navážu na dotaz níže od kolegy. Kde v BP je udáno, do jaké vzdálenosti se může zavážet? Je tam nějaký odkaz na plavební řád? Samozřejmě mám na mysli revíry, kde je zavážení povoleno. Třeba revír Morava 11 má přímo v popisu, že umísťovat bójky je povoleno pouze do 1/3 toku řeky. Paradoxně na tomto revíru není povoleno zavážení nástrah...na jiných částech této řeky to povoleno je a žádná zmínka o maximální možné vzdálenosti jaksi chybí. Často se stává, že se trhačka uváže o druhý břeh.

hraji - Profil | Pá 5.8.2016 9:05:10

Dobrý den, není stanovena žádná konkrétní maximální vzdálenost. Nemá smysl ji stanovit, protože ji nelze účinně kontrolovat. Je pouze stanovena povinnost neomezovat ostatní uživatele vodní plochy.
Lov na bójku nemá se zavážením žádnou spojitost.

Behemot - Profil | Pá 5.8.2016 8:07:15

Dobrý den,
jelikož se mám na Moravě 9 množí incidenty s krajskou RS z Brna a jejich odlišným výkladem stanov a řádů, tak bych se chtěl zeptat na pár věcí, které RS vyhodnotila jako přestupek a dala i záznam do povolenky některým rybářům.

1. Ryba koupená v obchodě s účtenkou, ale podle RS nezapsána v povolence. - RS provedl zápis!

2. Předpis do jaké vzdálenosti můžu umístit bójku na sumce. Nikde jsem nenašel určení vzdálenosti, jen neomezovat ostatní. RS udělil zápis že bójka se nacházela ve vzdálenosti větší jak 10m od břehu, argumentoval bráněním provozu loděk na vodě i když byla noc a provoz by měl byt omezen.

3. Na Moravě 9 je zakázáno zavážení, citace ze stanov: IX. Zavážení nástrah:
Na revírech MRS je zavážení nástrah zakázáno vyjma těch revírů, kde je v popisu revíru vysloveně uvedeno "Zavážení nástrah povoleno". Tam, kde není zavážení nástrah povoleno, je možné dopravení nástrahy do místa lovu pouze nahozením rybářským prutem.
Házení přes dva pruty je taky zakázáno? Když se nejedná o zavážení, protože nevyužívám ničeho k převozu nástrahy. Argumentace o využívání prutů k lovu: Vyhláška č. 197/2004 Sb.
Jako nástraha se v rybaření označuje cokoli, co slouží jako potrava ryb nebo ji jen připomíná. Je připevněna k rybářskému háčku a jejím účelem je přimět rybu, aby tento háček pozřela.Jako návnada se v rybaření označuje potrava vhazovaná do vody, jejímž účelem je přilákat nebo udržet ryby na určitém místě.(usuzuji z toho že pokud není udice vybavena koncovou sestavou, nemůže se považovat že udice je určena k lovu ryb) - RS opět provedla zápis a argumentovala zavážením.

4. Lov byl prováděn na dvě udice uložené ve držáku a další udice byla sestavena, nenahozena a položena na břehu hráze. RS - provedl zápis že lov je povolen jen na dvě udice a žádná jiná nesmí u vody co dělat.

Děkuji za odpovědi

hraji - Profil | Pá 5.8.2016 8:20:02

Dobrý den, poradna tu není od toho, abychom komentovali nebo hodnotili činnost RS v terénu. Je tomu tak z několika důvodů. První: nemáme informace od obou stran, ty vaše mohou být jednostranně zkreslené. Druhý: RS nepodléhá rybářskému svazu, svaz ji neustanovuje do funkce.
Za třetí: pojem Krajská RS z Brna je velmi neurčitý, nic takového neexistuje, existuje RS s celokrajskou působností. Za čtvrté: pokud máte stížnost na činnost RS, nemáte ji řešit zde, ale obraťte se na státní orgán, který tuto RS ustanovil do funkce, a stížnost směrujte tam.
A nyní se vyjádřím k vašim námitkám, ale pouze obecně, bez hodnocení postupu.
ad 1) Postupu RS nerozumím, účtenka jako doklad stačí, zápis v povolence zakoupené ryby je dokonce porušením zákona.
ad 2) Pravidlo, že nesmíte omezovat ostatní uživatele vodní plochy v BP skutečně je, zda došlo k tomuto případu nemohu posoudit, nebyl jsem na místě.
ad 3) po pravdě, přikláním se na stranu RS, zatažení sestavy na místo lovu pomocí druhého prutu není nahození.
ad 4) zde neměla RS pravdu, žádný předpis neřeší, kolik udic může mít lovící připravených.

robertino - Profil | Ne 31.7.2016 17:36:17

Dobrý den,
28.7 jsem byl kontrolován RS v doprovodu Policie na Morava 9. Lovil jsem sumce, bojky byly nahozeny do cca 10 m od mého břehu,po nahození jsem odnesl pruty cca 30 m proti proudu.RS mi udělala zápis ,,2x nástraha zanesena´´. Bylo mi řečeno, že musím nahodit z místa, kde jsem měl věci, že je to způsob zakázaný-zavážení. Policista mu v tom dával za pravdu.Pak nasedli do Jeep Cherokee a odjeli po cyklostezce provádět další kontroly. Je jeho zápis oprávněný a mé počínání tedy protizákonné?
Děkuji Robert

hraji - Profil | Ne 31.7.2016 17:45:46

Pokud si dobře pamatuji text v BP, je nástrahy možné dopravit na místo nahozením tam, kde se nesmí zavážet. Konkrétně se jedná o článek IX v aktuálních BP. Kdo má pravdu ale nerozhoduji ani já ani nikdo jiný, rozhodnout to může jen soud. Těžko se vyjádřit k situaci, u které jsem nebyl.

kakr - Profil | Ne 31.7.2016 18:04:06

BPVRP znají pouze "zavážení" nástrah o "zanášení" se nic nepíše.
Tam, kde není zavážení nástrah povoleno je možné dopravení nástrahy do místa lovu pouze nahozením rybářským prutem. (citace s BP)
Pokud jsi nástrahu do vody nahodil pomocí prutu, tak jsi nic neporušil. Pochod s prutem v ruce BP nezakazují.
Oprávněnost zápisu RS nebudu hodnotit, myslím si, že jsi nic protizákonného nespáchal. Zápis si vyfoť na památku.....

mirec1984 - Profil | St 27.7.2016 13:43:49

zdravím zná někdo stanovy a dokáže odpovědět na mou otázku když už máme v karné komisi členy kteří je neznají nedokážou odpovědět a nebo nereagují?
22.5 mi byla zabavena povolenka za lov mimo dobu lovu přišel dopis z mikulova s pokutou tu jsem zaplatil došel druhý dopis o zahájení karné komise 1.6. dodnes se nikdo neozval ve stanovách je ze do dvou měsíců od odebrání povolenky musí být rozhodnuto nebo vrácena povolenka?

hraji - Profil | St 27.7.2016 13:51:12

Dobrý den, pokud jste schopen si přečíst Stanovy, a rozumíte jejich ustanovení, měl byste být schopen si najít kontakt na Kárnou komisi svazu a domluvit se s nimi.
Ono je totiž možné, že o vašem přestupku bylo rozhodnuto.
Doporučuji vám kontaktovat předsedu Kárné komise. Přehlédl jste, zřejmě nedopatřením, ustanovení, které dává kárnému orgánu I. stupně možnost požádat o prodloužení termínu k projednání přestupku.

kakr - Profil | St 27.7.2016 13:58:37

Dotazu moc nerozumím, ale snad to dáme nějak dohromady.
22.5. ti byla zadržena povolenka. 1.6. jsi dostal od KK vyrozumění, že je s tebou vedeno kárné řízení.
Pak jsi dostal od příslušného úřadu (Mikulov) pokutu, jejím uhrazením jsi přiznal, že jsi přestupek spáchal. Oznámil jsi na sekretariát MRS nebo přímo KK ,že jsi zaplatil pokutu? Pokud ne,tak tak udělej, nebo budeš na trest za porušení stanov čekat , jak má KK vědět, že už jsi pokutu uhradil. Od 1.6. bylo zahájeno kárné řízení, které stále trvá.
Zítra KK zasedá na Soběšické 83 od 10 - 13hod, pokud budeš mít cestu kolem tak se tam zastav i s papírem od úřadu který ti pokutu udělil, tam se dozvíš více.