MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

S&F - pescador - Profil | Pá 13.6.2014 7:30:24

Dobrý den.
V prázdninovém období mě přijede návštěva ze zahraničí a chtěl bych se zeptat zda mu múže být
vydána měsíční "hostovací" nebo nějaká jiná povolenka na revíry MRS, co k tomu vše potřebuje, kdo ji může vydat a kolik,že by jej to vyšlo. Podotýkám,že v jeho státě rybářem je ale zda má něco
jako ryb. lístek který je k vydání hostovací povolenky zde potřeba opravdu nevím. Předem děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Pá 13.6.2014 7:45:22

Ano může. Existuje povolenka pro nečleny, její výdej je ale vázán na platný RL (rybářský lístek) pro cizince. Pokud se prokáže nějakou licencí ze své domoviny, tak mu patřičný úřad RL vystaví. Když ne má smůlu neb by se musel prokázat osvědčením, že je schopen výkonu RP a to na počkání nikde nezíská.
Ceny povolenek pro nečleny MP
roční...........5 000
měsíční......3 000
týdenní.......1 000
denní.............400

Siven Polní - Profil | Út 10.6.2014 11:04:58

Poměrně zajímavá situace - patrně zde již za komunismu nechali vzniknout V.I.P. papalášskému revíru pod rouškou ochrany hranice. Chytré - a pohrobci Státních lesů byli evidentně ještě chytřejší. Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Út 10.6.2014 11:15:52

Dnes existuje jiné nebezpečí CHKO - viz http://www.mrslednice.cz/clanky/revir-dyje-4d--herd​y.html

Revír Herdy patřil státním lesům a vydávala se na něj zvláštní povolenka. Někdy okolo roku 1970 -75 jsem se ji snažil zakoupit, ale nepochodil jsem. Neměl jsem tu správnou (červenou) legitimaci.....

Siven Polní - Profil | Út 10.6.2014 8:32:38

Zdravím pánové,
mám na Vás - myslím si - zajímavý dotaz.
Týká se nejspodnějšího toku Dyje, Moravy a potažmo Kyjovky.
Nejsou tam ustanoveny revíry MRS. Chápal bych to jako postkomunistický relikt z důvodu blízkosti státním hranicím - ba dokonce tří států,ovšem v Severních Čechách (následující poznatky jsou z mé vlastní zkušenosti) - v oblasti Trojzemí u Hrádku nad Nisou (D, PL, CZ), podobný "obecně blahý" zákaz neexistuje a na Nise se loví až po její výtok z ČR (a to nemluvím o tamní propadlině, která je v ČRS, ale přes hranice se tam chodí PĚŠKY koupat a obecně oblažovat Poláci i Němci.
Chápal bych to tedy z důvodů ochrany přírody, avšak do lesů v okolí Lanžhota je volný přístup turistům, Lesy ČR tam mají na kanálech a tůních VIP revír a Rakušáci se Slováky vesele ze svých břehů ryby loví (dokonce je "těží" obřími, do chat vestavěnými čeřeny) .
Nechci působit jako chamtivec - jistě, revírů má MRS i bez těchto opravdu požehnaně, avšak tato otázka mne už delší dobu nenechává klidným a neustále se mi vrací.
Co je tedy prosím příčinou současného stavu těchto vod? Jsem přesvědčen, že by to zajímalo
i mnoho jiných rybářů.
Předem Vám děkuji za odpověď
Filip

Zdroje: vlastní pozorování, internet - viz např:
http://www.treking.cz/regiony/trojmezi.htm
plus mnoho internetových vodáckých či cyklistických průvodců...

kakr - Profil | Út 10.6.2014 10:44:43

Můj ryze soukromý názor zní.
Revíry o kterých píšeš byly v dobách bolševických v gesci tehdy Státních lesů a dekrety byly jejich.
Po roce 1989 a po vzniku MRS se pouze zakonzervoval stav ,který tu byl co pamatuji a pamatuji dost.
MRS převzal od ČRS revíry, které byly psány na ČRS, nebylo možné chtít nic jiného.
A stav přetrvává dodnes.....

Horda - Profil | So 31.5.2014 19:26:23

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat co MRS jako uživatel revíru 461024 Dyje 5 udělal nebo udělá s řadou přestupků, které jsou na této nádrži páchány z "chatových" osad od Zaječí mám na mysli hlavně nepřítomnost u prutů, označování lovných míst, přivlastňování si většího než povoleného množství ryb, ponechávání si ryb jež nedosahují minimální lovné délky a lov na více prutů.
Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | So 31.5.2014 22:35:49

MRS může udělat jen jediné, zajistit, aby tam kontrolovala RS. To je věcí pověřených úřadů a MO, které jsou pověřeny. A samozřejmě tak zvané profesionální stráže.
Tak jak Policie ČR nedokáže zabránit tomu, aby se páchaly trestné činy a přestupky, nemůže tomu zabránit ani žádná RS.

tvrdy jadro - Profil | Pá 23.5.2014 1:01:49

zdarec chtěl jsem se zeptat jestli si můžu na poděbradech vyčistit dno kotvičkou od trávy? a jestli můžu používat podlážku pod bivak?

hraji - Profil | Pá 23.5.2014 7:22:02

Pane kolego, revír Poděbrady (předpokládám, že myslíte ty u Olomouce) není revírem MRS, tudíž vám k němu nemohu podat žádné informace, obraťte se na MO, která na revíru hospodaří nebo na územní svay pro Severní Moravu a Slezsko.

Edward.a - Profil | St 21.5.2014 21:02:25

Dobrý den,
můj dotaz směřuje na hranice revíru Ostravice1 471108. Opravdu jsou ty souřadnice v novém řádu z roku 2013 pravdivé? Text je tak nešikovně napsaný a už více rybářů mi tvrdilo, že revír začíná od splavu hned pod ulici Rudná v Ostravě.
Děkuji

hraji - Profil | St 21.5.2014 22:40:43

Kolego, revír Ostravice 1 je revír, který nepatří mezi revíry MRS, proto vám nemohu doporučit nic jiného, než se obrátit na územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko a svůj problém řešit tam.

Varada - Profil | Pá 16.5.2014 17:31:40

http://www.mrsmokromeriz.estranky.cz/img/picture/29​/cci00073.jpg
dobrý den,mám dotaz k výše uvedenému,je v pořádku postup MO,kdy na revíru vyhlásí hájení ryb po vysazení,a přitom v době tohoto hájení umožní rybolov osobám které si zakoupí tzv. "místenku"?,a to po dobu celých 9 dní,navíc v době kdy je zahájení lovu dravců?Navíc to oznámení působí zmatečně,že se hájení vztahuje na celý revír a přitom jde nejspíš jen o jednu nádrž.
Ale zajímá mne to i obecně,zda si MO mohou takto upravovat podmínky rybolovu a pokud ano v jakém rozsahu.

hraji - Profil | Pá 16.5.2014 17:39:26

Omlouvám se, ale nemám informace od druhé strany a tak nemohu vynášet žádné soudy.
Pokud nesouhlasíte s postupem MO, nebo jej dokonce považujete za odporující pravidlům a Stanovám, obraťte se se stížností na Svazovou kontrolní a revizní komisi a ta vaše podezření prošetří. Kontakt na SKRK najdete na www.mrsbrno.cz
Není úkolem Poradny cokoliv hodnotit.

schaser - Profil | Út 13.5.2014 16:59:14

Ahoj. Chci se zeptat jak je možné, že u revíru Odra 2 je u parmy obecné napsaná doba hájení od 1.1. - 15.3. přitom všeobecná doba hájení je jiná. Jedna se zde o vyjímku a nebo se musím řídit legislavitou MRS ?

hraji - Profil | Út 13.5.2014 18:04:02

Kolego, revír Odra 2 není revírem MRS, ale ČRS, proto ti k němu nemůžeme poskytnout žádné informace. Zeptej se na MO ČRS, která tam hospodaří.
Jen mě napadá, nejedná se náhodou o hraniční vodu, kde platí trošku jiná pravidla?
Legislativou MRS se neřiďte, nic takového jako legislativa MRS totiž neexistuje. Legislativa je pouze státu, tedy ČR, a tou se naopak řídit musíte, viz zákon 99/2004Sb. a vyhláška 197/2004Sb. v platném znění.

Siven Polní - Profil | St 7.5.2014 9:58:17

Zdravím pánové,
mám jeden problém. Že je Svitava plná plastů a bužírek, koberců a průmyslových hader, je fakt. Ovšem dne 1.5. jsem pod viaduktem na Tkalcovské objevil v řece prázdné tuby od lepidel (v poměrně velkém množství) a nálitky z lisovaných červených plastových pádel - několik desítek plus pár zmetků. U lepidel si nejsem jistý původcem, ale ta pádla poukazují na brněnského výrobce, který má "shodou okolností" sídlo v přilehlém areálu. Zavolal jsem městskou policii (chyba, měla to být PČR), ta to zdokumentovala, dal jsem jim i tip na původce. Dne 5.5. jsem se tam byl podívat - a jediná změna, kterou jsem zaregistroval, byla, že se odpad mírně přesunul po proudu.
Máte prosím tip, jak postupovat či na koho se obrátit?
Nebo to mám vzdát, od těch větrných mlýnů upalovat pryč, a doufat v brzkou zkázu civilizace?

hraji - Profil | St 7.5.2014 10:11:57

Co se týče tub od lepidla, jsou v řece od podzimu 2013, víme o nich. Kdo je do řeky vhodil se nepodařilo zjistit. Víme dokonce i o těch červených plastech. Domlouvali jsme se na jejich vysbírání, ale to chce čas. Ani u nich se nikomu nepodaří zjistit, kdo je tam vhodil.
Volat PČR má bohužel zcela zanedbatelný význam. Mohou to pouze zadokumentovat.
Teď je pro nás důležité to uklidit

haferr - Profil | Pá 2.5.2014 11:02:14

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat je mi 15 a nevím jestli můžu už chytat na dvě udice....?
děkuji za odpověď :)
Jihomoravský kraj

kakr - Profil | Pá 2.5.2014 12:52:49

Stačí když se podíváš na cenu povolenky za 250kč (ročník 1999 a mladší) smí lovit na jeden prut.
Ročník 1996 -1998, povolenka poloviční za 400kč loví na dva pruty.
Ceny platí pro MP povolenky, P jsou za 300 a 500kč.