MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

janek11 - Profil | Út 15.4.2014 16:44:30

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda můžu na pstruhovém revíru chytat nelososovité ryby to znamená že mám v povolence na daný den přeškrknuté datum můžu tyto ryby chytat přívlačí nebo na umělou mušku?A ještě bych se chtěl zeptat : na pstruhovém revíru ostravice 6 na se piše že se muže chytat na bíle ostravici až pramenům ale na tom potoce je Bedřichův klaus a u nej je cedule od LČR že se zde nemúže chytat ale od MRS tam loni nic nebylo tak se chci zeptat zda tam můžu chytat. Děkuji za odpověď Honza

hraji - Profil | Út 15.4.2014 17:44:23

Vezměme váš dotaz postupně po kouscích.
Tak především, pstruhový revír Ostravice 6 nemá se MRS nic společného, hospodaří na něm ČRS, konkrétně Územní svaz pro severní Moravu a Slezsko. Pokud máte nejasnosti ohledně tohoto revíru, zeptejte se v Ostravě.
Přeškrtnuté datum znamená lov ryb dravých na pstruhových vodách, nikoliv jak vy píšete ryb nelososovitých. Lov dravých ryb můžete provádět všemi povolenými způsoby na pstruhových vodách, tedy přívlačí na umělou nástrahu a na umělou mušku a nebo na plavanou či položenou na nástrahy rostlinného původu. Vycházím z ustanovení pro MRS.

petrston - Profil | Ne 13.4.2014 20:41:35

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s chytáním na přítoku do revíru. Jedná se o malý potok přitékající do řeky, která je revírem MRS. Ve specifikaci revíru ale není uvedeno včetně všech přítoků. Potok není ani nikde uveden jako chovný či připadající nějaké organizaci. Jak je to pak s chytáním ? Kdybych zde chtěl lovit, musím zapisovat do přehledu záznam o lovu ? Díky

hraji - Profil | Ne 13.4.2014 20:44:36

Vždy musíte zapisovat datum a revír. Co se týče přítoku, dříve bylo zvykem, že všechny přítoky, pokud nebyly uvedeny jako samostatné revíry a nebo nebyly uvedeny jako chovné, byly součástí revíru. Pro klid duše doporučuji kontaktovat MO, která hospodaří na revíru, na jehož přítoku chcete lovit.

vrtasek - Profil | Ne 13.4.2014 14:24:44

Dobrý den,jen se Vas chci zeptat jak to jde s rybama na Křetince dekuji za odpoved Filip

hraji - Profil | Ne 13.4.2014 20:00:21

Pane kolego, na takové dotazy neodpovídáme, protože to ani není možné. Když vám napíši že jsem tam dnes chytil dvacet ryb, vůbec to neznamená, že to zítra půjde zopakovat. Taková informace vám k ničemu není.

sardinka - Profil | Po 7.4.2014 18:45:20

jaké druhy ryb se na revíru želetavka1 dají ulovit ,předem díky

kakr - Profil | Út 8.4.2014 8:35:00

Všechny které tam žijí.

sardinka - Profil | Po 7.4.2014 16:45:54

dobrý den, potreboval bych poradit jaký revír je řeka u kláskova mlýna (zdravušky) a je možné zde chytit úhoře nebo ostroretku? předem děkuji

kakr - Profil | Po 7.4.2014 17:02:37

Želetavka 1

Robur - Profil | Út 1.4.2014 11:02:10

Podomský potok 1A
v soupisu revírů není žádné omezení. Na samotném revíru jsou 2 cedule na různých místech. Hráz a pak strom o 100m dál. Na hrázi se píše je: revír PP1A a číslo, na stromě je rozšíření, že na základě usnesení obce je zakázáno vnadění. Má to nějaký právní efekt. Jeden rybář vysvětloval, že MRS má revír od obce pronajatý a ta utužila pravidla. Pokud se prý nebduou respektovat, tak rybáři taky pronájme dostat nemusí. A samozřjemě jde o to, jak bdue postupovat rybářská stráž, která je prý v místě hyperatkivní? Omezení by ani tak nevadilo, ale je to takový Kocourkov, kdy nudapláž je tady po špagát a za špagátem už to neplatí:-) Jo a bacha, určitě jsem si to nesplletl s Pálavou, která je o cca 1km jinde.

hraji - Profil | Út 1.4.2014 11:06:40

Cedule na revíru zpřesňuje popřípadě doplňuje popis uvedený v Soupisu revírů. Je v zájmu každého lovícího, aby tuto ceduli respektoval.
Obec, jako vlastník nádrže, může rozhodnout například o tom, že rybáři nesmí vnášet žádné závadné látky do vody (rozuměj vnadicí směs). Svaz, potažmo jeho členové a držitelé povolenky vydané svazem, jsou povinni takové rozhodnutí repektovat. Pokud například rozhodlo zastupitelstvo obce na svém zasedání v prosinci 2013, nebyl již prostor pro doplnění tohoto zákazu do Dodatku k soupisu revírů a pak je jediná rozumná cesta právě umístění tabulí u revíru.

Luckyman - Profil | Pá 28.3.2014 18:24:41

Dobrý den, po 25 letech jsem se vrátil do Brna a začínám se zajímat o zdejší revíry. Ohledně Svratky 3 je zápis: od Kamenomlýnského splavu až po saunu na Riviéře (prostot brn. vodáren - levý břeh)je lov zakázán.
Znamená to že je lov zakázán pouze z levého břehu? Dnes jsem se tam byl projít a viděl jsem kousek pod splavem muškaře jak loví (s pravého břehu).

kakr - Profil | So 29.3.2014 8:21:58

Odpověděl jsi si sám, levý břeh "patří" vodárnám.

kovi 12 - Profil | St 26.3.2014 22:18:08

před 14 dny u dyje jsem byl kontolován rs.v 22hodin pruty jem měl opřeny 5 m od vody a byly tedy staženy má tedy rs. na to právo když já rybářské pravo nevykonávam,?

hraji - Profil | Čt 27.3.2014 7:30:14

Ano, podle mého názoru má RS právo kontrolovat osobu, která se nalézá na břehu revíru s vybavením k lovu ryb, byť aktuálně nemá nahozeno. RS nemůže vědět, zda nejste pytlák (osoba bez RL a povolenky), která tam pytlačí. Proto kontrolou vašich dokladů tuto variantu vyloučila.

scraemer - Profil | Po 17.3.2014 12:03:15

dobry den. rad bych si obnovil riybarsky liste tak povolenku, bohuzel sem behem stehovani oboji nakam zasantrocil a nemuzu to najit. dotaz co mam delat. rybari me nedaji povolenku bez listku a obec me neda listek bez potvrzeni od rybaru. kdyz sem zadal o potvrzeni tak me rybari rekli ze mi nic nedaji protoze listek nevydavaji. pripadam si jak v zacarovanem kruhu. prosim pomozte. dekuji

hraji - Profil | Po 17.3.2014 12:06:23

Vzhledem k tomu, že je vina na vaší straně (ztratil jste doklady), je také řešení plně ve vaší režii. Stačí složit znovu zkoušky pro získání RL a máte svůj problém vyřešen. Rybářský svaz opravdu není nijak oprávněn vydávat potvrzení o tom, že jste byl držitelelm rybářského lístku. Tato agenda je v gesci státní správy se všemi z toho plynoucími důsledky.

kakr - Profil | Po 17.3.2014 12:58:25

Je to jen o lidech nic víc. Pokud vydaný RL nebyl starší cca 8 -10 let a pamatuješ si rok kdy Ti jej na úřadě vydali, mohou jej v počítači lehce dohledat dle data narození. Totéž platí i o rybářích, ale jak píše hraji , nárokovat to nelze.

Luckyman - Profil | Pá 14.3.2014 8:37:05

Dobrý den, při návštěvě nového revíru si vždy přečtu v soupisu revírů pravidla na něm panující (míry ryb,případné zákazy). Několikrát jsem zažil že u vody byla cedule zakazující určité způsoby lovu (např. zákaz krmení či na pstruhovce zákaz používání aromatizovaných nástrah), přitom v soupisu revírů o tom není ani zmínka. Pro mne je vždy závazné co je v soupisu revírů, poněvadž nějakou ceduli tam může dát svévolně kdo chce... Jak je to z právního hlediska - jsem povinen se řídit nějakou cedulí, když o zákazu není zmínka v soupisech revírů?
Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Pá 14.3.2014 8:41:12

Ano, jste povinen se řídit tabulkou upevněnou u revíru. Některá upozornění, omezení či zákazy se totiž do popisu revírů nemohou dostat dříve, než jednou za tři roky.
Co když bude na revíru z důvodu nějakého zdravotního problému ryb dočasný zákaz rybolovu? Nic takového se nemůže do sopisu revírů dostat, když se tisknout jednou za tři roky, ne?
Je třeba používat rozum.
O smysluplnosti některých omezeních na tabulích kolem revírů je zbytečné diskutovat zde, to je téma na schůze v místních organizacích.