MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Rosta - Profil | Čt 13.3.2014 14:54:56

Pokud MO MRS pořádá závody na revíru MRS, co má právo (povinnost) požadovat za doklady od závodníka.

hraji - Profil | Čt 13.3.2014 15:05:19

to co ukládá zákon, tedy RL, povolenku, legitimaci svazu, pokud se jedná o závod registrovaných závodníků, pak i registrační průkaz

čert27 - Profil | Po 10.3.2014 17:34:30

Dobrý den, je mi 15 a už jsem letos platil poloviční povolenky a členské.. chci se zeptat jestli už můžu lovit na 2 pruty, protože v Bližších podm. stojí že mládež do 15 včetně loví na 1 prut.. takže se chci ujistit jestli už ted můžu lovit na 2 pruty. (narozeniny mám v červenci) Děkuji moc za odpověd :)

hraji - Profil | Po 10.3.2014 18:33:25

Pokud máš v červenci 16. narozeniny a máš povolenku pro mládež od 16 do 18 let, tedy poloviční, pak můžeš chytat za stejných podmínek jako mládež od 16 do 18 let. Stačí se podívat do Bližších podmínek výkonu rybářského práva.

Záchranář - Profil | Po 10.3.2014 9:28:51

Dobrý den,jakým právem si státní organizace rybářského svazu Třinec píše na tabuli při vstupu na rybářský revír Stonávka 3a č.471132 soukromý pozemek.Děkuji.

kakr - Profil | Po 10.3.2014 9:35:47

Máš v tom kapánek hokej.
Vážně jsi přesvědčen, že je v Třinci "státní organizace rybářského svazu???
Navíc dáváš dotaz do poradny, která se týká MRS.

hraji - Profil | Po 10.3.2014 9:36:38

Dobrý den pane kolego, MO ČRS Třinec nemá žádný vztah k MRS, tudíž v poradně MRS vám na váš dotaz nemůžeme odpovědět. Zda se jedná, či nejedná o soukromý pozemek, se dá zjistit z katastrální mapy. A svůj dotaz prosím směrujte na ČRS.

Varada - Profil | Po 10.3.2014 7:23:52

Dobrý den,lze v rámci MRS lovit na dvou revírech současnē?
Např. Soutok dvou řek,z nichž každá patří do jiného revíru,a to buď tak že bych na plavanou nechával splavat splávek s přítoku do hlavního toku,nebo na položenou na dva pruty,pokud by byl každý nahozen do jiného revíru.Konkrétnē mám na mysli revíry Morava 13xMalá Bečva 1,ale takových řek nebo i slepých ramen v tēsné blízkosti je víc.Jde mi ale především o to chytání na soutoku řek...a pokud je to povoleno,jak toto zapsat do evidence?

hraji - Profil | Po 10.3.2014 8:28:05

Logicky vzato nejde. Jste povinen zapsat datum a revír , ve kterém provádíte lov. Při ukenčení lovu jste povinen řádek proškrtnout, pokud jste si neponechal rybu a tím oficiálně ukončujete lov. Pokud přecházíte n ajiný revír, musíte opět zapsat datum a revír.

Horda - Profil | Ne 9.3.2014 12:07:28

Zdravím, mám dotaz ohledně používání plavidel. Má právo RS kontrolovat dodržování plavebního řádu ? Případně jaká plavidla musí být evidována. Předpokládám, že RS nemá v kompetenci toto kontrolovat a mezi evidovaná plavidla nepatří nafukovací čluny a lodě omezené minimální délkou. Mám pravdu ??
Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Ne 9.3.2014 13:59:08

V BP MRS je zcela jasně popsán lov z loděk či boutů.
Odpověděl jsi si sám, dle mého názoru máš pravdu.

ranemec - Profil | So 8.3.2014 14:06:28

dobry den jsem členem ČRS a mam zde zaplacene brygády,když budu chtít povolenku celoroční nebo tydenní na MRS-jižni moravu tak tam musím také zaplatit brygády?

kakr - Profil | So 8.3.2014 14:11:43

Pro vydání povolenky MRS musíš předložit legitimaci ČRS s platnou členskou známkou a RL.
Žádnou brigádu v MRS platit nebudeš, tedy pokud ji nechceš pojmout jako sponzorský dar.

Jack6 - Profil | Pá 7.3.2014 12:47:05

Dobrý Den,
V RŘ je psáno u rybolovu mládeže ,že dospělí může provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let. Co se tímto rozumí ? Dítě si může nahodit i prut nebo mi jen může ,,pomáhat,, s rybolovem ? A neplatilo to dřív i pro manželku nebo přítelkyni ? Děkuju za odpověď

kakr - Profil | Pá 7.3.2014 17:58:09

Dítě do osmi let smí lovit v rozsahu dospělého vlastníka povolenky, pří lovu na plavanou či položenou může v rámci praktické výuky lovit na jeden prut.
Nikdy podobné ustanovení neplatilo pro manželku či přítelkyni.

palda$ - Profil | Čt 6.3.2014 10:39:49

Dobrý den mám rybářský lístek který jsem mněl na 5 let od roku 08 a chtěl bych si zažádat o povolenku jak to mám udělat.díky.

kakr - Profil | Čt 6.3.2014 17:58:20

Varada - Profil | Čt 27.2.2014 21:09:02

Dobry den,pokud je v BP u reviru uvedeno "se vsemi pritoky",plati to i pro pritoky techto pritoku:-)...?.. samozrejme pokud uvedeny pritok pritoku neni uveden jako chovny,netvori samostatny revir atd....rad chytam na malych potocich a ty vetsinou jmenovany nejsou,dik za odpoved

hraji - Profil | Čt 27.2.2014 21:11:13

Ano, pokud je uvedeno, že je součástí revíru tok včetně přítoků, myslí se všechny přítoky, pokud nejsou chovné nebo na nich není lov zakázán z jiného důvodu.

PETLOV - Profil | Út 25.2.2014 14:42:19

Zdravim,mam otazku...muze mit s sebou lovici pri provadeni rybolovu (na MP reviru) psa ?

hraji - Profil | Út 25.2.2014 14:52:21

Rybářské předpisy to neupravují, tudíž to není otázka na rybářský svaz.
Při dodržení platných zákonů, vyhlášek a ostatních obecně platných vyhlášek a předpisů, ano.