MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

clerenc - Profil | Po 10.2.2014 6:25:03

zdravim potreboval bych poradit jak se zaregistrovat do kaprarska ligy. moc dekuji za ochotu

hraji - Profil | Po 10.2.2014 7:41:34

Kaprařská liga nemá s Moravským rybářským svazem celkem nic společného.
Obecně si myslím, že zaregistrovat se do kaprařské ligy bude chtít vyhledat organizátora kaprařské ligy, toho kontaktovat a s ním tu registraci domluvit. Zkuste tento postup.

hunterpampalini - Profil | St 5.2.2014 19:52:23

Zdravím, chtěl jsem se zeptat je li v rámci MRS povolen kajak fishing? V případě že ano, je toto možné jen z kajaku k tomu určeném výrobcem nebo se smí chytat například i z kanoe? Předem děkuji za odpověď

hraji - Profil | St 5.2.2014 20:39:51

Lov z loděk je na některých revírech MRS povolen. Přímo v popisu tohoto způsob lovu v Bližších podmínkách je uvedeno, cituji: " Lov z loděk je prováděn z rybářské loďky, nebo z nafukovací rybářské pomůcky, určené k lovu." Evidentně tedy kánoe nespadá do této kategorie.

Příbor - Profil | Po 20.1.2014 15:13:58

Sice jsem ze sebe udělal pitomce ale aspoň budu chytřejší děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Po 20.1.2014 15:20:20

není zač, nic si z toho nedělejte, mně to taky moc nejde pod vousy, ale je to tak.

Příbor - Profil | Po 20.1.2014 15:08:02

Dobrý den narazil jsem na tuto otázku na stránkách ČRS v testu rybářských znalostí, po vyhodnocení testu byla správná odpověď A nejsem muškař a nechytám na pstruhovém revíru ale podle mě je to kravina jak Brno nebo se pletu?

16. Kdy je v pstruhových rybářských revírech povolen lov muškařením?



a) tento způsob není povolen

b) od 16. dubna do 30. listopadu

c) od 16. dubna do 31. srpna

hraji - Profil | Po 20.1.2014 15:10:19

Lov muškařením povoluje použít jako nástrahu i hmyz, tudíž není na pstruhových vodách povolen. Odpověď je správně. Na pstruhových vodách je povolen lov na umělou mušku. Viz příloha číslo 7 vyhlášky 197/2004Sb. k zákonu 99/2004Sb.

steenli - Profil | Ne 19.1.2014 16:37:40

Zdravím chtěl bych požadat o radu byla mi zabavena povolenka na rok a pul uz mi uplynula pulka trestu a chtel bych vedet jestli muzu pozadat o prominuti zbyleho trestu.A jestli ano tak kam muzu podat zadost.Předem děkuji za radu.

kakr - Profil | Ne 19.1.2014 16:41:06

Pokud jsi členem MRS tak se trest v žádném případě nepromíjí.
Jak je to v ČRS nevím.

hraji - Profil | Ne 19.1.2014 17:01:33

Jen doplním, že ani Stanovy ČRS a ani Jednací řád, který Stanovy doplňuje ve věci provedení ustanovení Stanov, neobsahují žádnou možnost prominutí zbytku trestu po uplynutí části trestu.

Juraj - Profil | Út 14.1.2014 14:51:42

Zdravím. Každý rok jsem si někde stáhnul tabulku v excelu se seznamem revírů, dle které jsem tvořil sumář. Zapisuju čísly a tak je hledání v normálním soupisu zdlouhavé. Letos to nikde nemohu za Krista najít. Poradíte? Spěchá prosím. Dík. :-)

hraji - Profil | Út 14.1.2014 14:53:56

Zkus na stránkách www.mrsbrno.cz v sekci Ke stažení, tam je nějaký aktuální soubor s revíry

drlik - Profil | Út 14.1.2014 13:35:50

Chci přestoupit ze severomoravského svazu do MO v rámci MRS. Musím platit zápisné?

hraji - Profil | Út 14.1.2014 13:51:38

Nemůžete přestoupit mezi ČRS (severní Morava) a MRS, protože se jedná o dva naprosto rozdílné svazy. Můžete přestoupit v rámci svazu z jedné MO do druhé.
Ano, budete muset uhradit zápisné

silev - Profil | Út 14.1.2014 13:25:56

Dobrý den bude mi na MRS MO Brno3 uznáno zítřejší razítko na dopise v kterém vrátím sumář a povolenku?Děkuji za odpověď

kakr - Profil | Út 14.1.2014 13:28:35

Ano,bude.

joko1 - Profil | Út 14.1.2014 13:25:08

Dobrý den, kamarád by si chtěl obnovit rybářský lístek naposled chytal před 13 lety. Vím že mu stačí starý rybářský lístek aby mu na úřadě vystavili nový ale nemůže jej najít. Tak bych se chtěl zeptat jestli bude někde zaevidován a nebo bude muset znovu dělat zkoušky. děkuji

kakr - Profil | Út 14.1.2014 13:28:19

Před 13ti roky nebyla na úřadech evidence RL na počítačích,asi se už nedohledá.
Bude muset udělat zkoušky znovu.

Jack6 - Profil | Út 14.1.2014 12:04:36

Zdravím vás, jestli budete mít chvilku volného času mohl by jste mi zodpovědět pár dotazů a případné sankce za porušení ?

- je povolené bivakování ?
- je povolené použití tyčové bojky ?
- je povolené zdolání ryby ze člunu ,i když není povolené zavážení nástrah ?
a ještě by mě zajímala jaká je sankce ,za chytání mimo povolenou dobu lovu.
Děkuji za váš čas.

hraji - Profil | Út 14.1.2014 12:22:51

- Bivakování nemá s lovem ryb nic společného - zákon 99/2004Sb. jen neřeší, BP VRP MRS také ne. Je potřeba vycházet z platné legislativy České republiky.
- použití tyčové bójky jako i jiných způsobů označení lovného místa na hladině je zakázáno.
- lov z loděk upravuje Kapitola VI., článek 8, Bližších podmínek výkonu rybářského práva. Nebudu sem text opisovat. Máte jej k dispozici na stránkách MRS.
- výši sankce nelze předem odhadnout, protože o sankci za tento přestupek proti zákonu rozhoduje orgán státní správy pověřený řešením přestupků na úseku rybářství a ten je na MRS nezávislý. Viz §30 zákona 99/2004Sb. v platném znění. Bloková pokuta může dosáhnout tisíců korun. Následně vám může být odebrána povolenka na dobu až tři roky.