MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Rostid - Profil | Po 13.1.2014 12:31:24

Už nic, jeden kolega mě nasměroval.

hraji - Profil | Po 13.1.2014 12:51:57

Tak jsem se tedy podíval na stránky MRS, abych posoudil, nakolik pečlivě jste dodatek pro rok 2014 hledal. Našel jsem jej za 10 sekund. Takže jste si moc práce nedal. Zato jste se spravedlivě rozhořčil, zjevně nad vlastní neschopností.
V sekci Ke stažení je dodatek pro rok 2014 k dispozici.

Rostid - Profil | Po 13.1.2014 11:22:32

Zdravím,
dají se někde na netu prostudovat dodatky k BP pro rok 2014? Momentálně se nemohu dostat k těm tištěným a nemohu to nikde najít. Proč to není zveřejněno na stránkách svazu? Před časem jsem psal přímo na jejich mail a odpověď, dle očekávání, žádná. Díky za odpověď.

hraji - Profil | Po 13.1.2014 11:33:23

Proč to není na stránkách svazu vám neodpovím, nevím.
Nemám žádnou moc ovlivnit obsah stránek svazu, nebo stejnou jako vy.
Zveřejněno by to mělo být, v tom s vámi souhlasím.

Yoraq - Profil | Čt 9.1.2014 11:05:25

Zdravím,
jsem členem organizace MO Brno 2. Jihomoravská povolenka se skládá ze 2 částí (evidence úlovků a sumáře), narozdíl od např. Východočeské povolenky, která má tyto 2 části na jednoum papíře. Letos jsme se stěhovali a podařilo se mi ztratit sumář potřebný k odevzdání povolenky. Jak v tomto případě postupovat? Na MO mi nikdo nebral telefon, tak se obracím s prosbou na Vás.

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 11:13:25

Najděte si na tomto odkazu sumář úlovků, stáhněte si jej a vyplňte.
http://brno3.momrs.cz/dokumenty

PTR - Profil | Čt 9.1.2014 9:57:48

Kde je má vyžádat?

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 10:08:18

Velmi pravděpodobně na centrále ČRS v Praze.

Pavel FM - Profil | Čt 9.1.2014 10:03:03

Ahoj!
Kam mohu zaslat povolenku a sumář? Jsem z MO ČRS a měl jsem roční povolenku na jižní Moravu, tedy MRS.
Někde jsem ztratil Rybářský řád, kde to určitě je. Ale jelikož je již "vysoké" datum, tak bych nerad prošvihnul datum. Mám dojem, že to bylo někam do Brna.
Předem děkuji.
PS: Povolenku mi vydali v mé organizaci, ale nemají se k tomu to tam poslat, tak to nechci zanedbat

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 10:07:31

Nejlepší bude poslat povolenku na adresu:
Moravský rybářský svaz o.s.
Soběšická 83
614 00 Brno

PTR - Profil | Čt 9.1.2014 9:45:30

To už ale řešeno bylo - soupisy nemají ani na našem ÚS. Mám ji první rok.

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 9:50:37

Prodejce neměl povolenku bez soupisu vydat, protože soupis revírů je nedílnou součástí povolenky a vy jste si jej v ceně povolenky zaplatil. Dostal jste tedy za svoje peníze nekompletní povolenku, se kterou nesmíte, dle platných pravidel, lovit na vodách MRS. Tuto situaci musí vyřešit prodávající. Pokud nemá soupisy, musí si je vyžádat, včetně doplňků pro rok 2014.

PTR - Profil | Čt 9.1.2014 9:07:13

Dobrý den, mám republikovou povolenku, ale bohužel jsem nedostal soupis revírů MRS. je možné o něj požádat někde u vás?. Díky

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 9:13:32

To je evidentní chyba vydávajícícho. Pokud jste měl republikovou povolenku i v loňském roce, pak platí stejný soupis revírů. Pokud jste neměl v loňském roce celorepublikovou povolenku, pak vám musí vydávající předat i soupis revírů s dodatkem pro rok 2014.
Doporučuji řešit s tím, kdo vám povolenku vydal.

Mrknato - Profil | Čt 9.1.2014 8:53:27

Dobrý den,
může zde někdo zodpovědět dotaz, zda v MRS existuje MO a případně kolik MO, kde brigád (pracovní povinnosti a příp. peněžní náhrady) nejsou zproštěni děti, ženy, důchodci a ZTP?

Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 8:58:05

Mám obavy, že žádná taková statistika ani přehled neexistuje. Je to interní věcí MO.
Ale vím minimálně o jedné MO v ČRS, kde platí brigádu i ženy.

natas - Profil | Čt 9.1.2014 8:01:06

kakr, nemluv tady o nesmyslech. Nevím u jaké příležitosti se na Svazovém výboru diskutovalo o placení brigád důchodců, ale s jistotou to bylo oddiskutováno tak, že důchodci ji musí zaplatit a tuto teorii obhajoval tajemník Ing. Habán. To, že si s tím MO nevěděly rady a vzneslo to zmatek do plateb je věcí jinou.Ten, kdo jezdí od Vás na "svazák", tak by to měl vědět, pokud to vědět ovšem chce. Z ověřených informací, od více účastníků, byla diskuze bouřlivá a poměrně dlouhá, ale závěr byl jasný. Škoda, že nejsou přístupny zápisy ze SV. Zajisté by to tam mělo být.To, že mnoho MO takto nepostupovalo neznamená, že tato diskuze takto neproběhla.

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 8:12:23

Tak ještě jednou a polopatě. Na Svazovém výboru mohou proběhnout různé diskuze, klidné, vzrušené, krátké i dlouhé. Žádná diskuze na Svazovém výboru ale nemá sílu zvrátit Usnesení sjezdu. Pokud Usnesení sjezdu změnilo Stanovy, zašle se text změněných Stanov na Ministerstvo vnitra ke schválení, že neodporuje platným zákonům ČR. Po schválení se Stanovy vydají tiskem a členové si je mohou zakoupit. Od sjezdu do sjezdu nelze Stanovy změnit, neexistuje orgán, který by to mohl udělat. Takže pokud sjezd schválil možnost, že o povinnosti odpracovat a nebo uhradit adekvátní náhradu v penězích, rozhoduje výbor MO, je to tak a nemůže to změnit ani deset diskuzí na svazovém výboru. Nemůže to změnit ani Ing. Habán.
Takže, není důležité, zda proběhla diskuze, co obsahovala a jaký je její výsledek.
Důležité je, že platí Usnesení sjezdu a Stanovy MRS. A podle těchto dokumentů je výbor MO Brno 3 oprávněn rozhodnout o tom, že zprostí muže v důchodovém věku povinnosti odpracovat a nebo uhradit náhradu za pracovní povinnost. A to bylo meritum prvního dotazu.

kakr - Profil | Čt 9.1.2014 8:17:57

Kdyby blbost nadnášela, vznášel by ses jako holubička (copyr. MUDr Štrosmajer).
Když nerozumíš textu (srozumitelnému) ve Stanovách, požádej právníka nechť Ti vysvětlí rozdíl mezi
slůvky mohou a musí.

Jackubick - Profil | St 8.1.2014 18:17:49

Dobrý den pánové, chtěl bych se zeptat, jestli mají studenti nárok na nějakou slevu na povolenku atd na tento rok. Děkuji moc za odpověď.

hraji - Profil | Čt 9.1.2014 7:37:51

Ano, studenti do 26 let věku mají nárok na slevu na povolenku, musí ale předložit potvrzení nebo jiný doklad o studiu