MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

medvěd - Profil | Ne 2.9.2012 18:20:11

Dnes jsem byl na P Svratce,konkrétně na úseku 9-10.Objevilo se tam pár závodníků a že prý je tam příští víkend liga.Jediná lovená ryba dnes mimo opravdu několika lipánků byl potočák.Byl jsem tam letos poprve a asi naposledy.Pokud tam skutečně závody budou,bude hlavní,možná jedinným loveným druhem hájený PP.Je to normální?Kdo může něco takového povolit?

kakr - Profil | Ne 2.9.2012 20:20:13

Můj názor na závody je obecně znám. Ryba není závodní pomůcka jako koule,nebo oštěp. Závodit se dá na louce při rybolovné technice.
K dotazu.

Souhlas musí vyjádřit MO ,která na revíru hospodaří. Konkrétně MRS MO Nedvědice.

Kropac - Profil | Pá 31.8.2012 13:58:55

Dobrý den

vlatním RL, jen bych se chtěl zeptat jestli se můžu stat členem MRS aniz bych byl v nejake MO, a chytat ryby na revirech MRS. Asi to tak nepůjde ale jen jsem se chtěl dotazat :) A popřípadě dále co je potřeba abych se stal členem nějaké MO.

Děkuji za odpoved a s pozdravem Petr Kropáč.

hraji - Profil | Pá 31.8.2012 14:39:26

Správně jste pochopil, že abyste se stal členem MRS, musíte býr členem nějaké MO. MRS jako takový nemá žádné členy, pouze sdružuje místní organizace.
Pro členství je nurné se pouze přihlásit. Tedy kontaktovat výbor zvolené místní organizace a s nimi domluvit vše potřebné. Potřeba je pouze jedna fotografie na průkaz

marekpeci - Profil | Pá 31.8.2012 13:22:18

Dobrý den je mi 14let 13.9. mi bude 15 let a když mi bude 15 chcii se zeptat jestli můžu chytat na dva pruty, lovit se živou rybkou a chytat bez dozoru??? Jde mi o to jestli můžu chytat ode dne kdy mi bude 15?
Nebo je to až od příštího roku? Děkuji za odpoveěď...

hraji - Profil | Pá 31.8.2012 13:26:45

Ne, věk se posuzuje ročníkově, celý rok, ve kterém dosáhneš 15 let, se považuješ za mládež do 15 let. Příští rok naopak nebudeš muset čekat, až ti bude skutečně 16, ale můžeš lovit, za předpokladu, že budeš mít platnou povolenku, na dva pruty již od 1. ledna 2013.

šeryz - Profil | Po 27.8.2012 19:07:53

Dobrý den,chystam se na revir Rokytna 3a a potreboval bych zjistit jestli je povoleno stanovani ci bivakovani u vody a jestli muzu rozdelat otevřený ohniště dekuji.

kakr - Profil | Po 27.8.2012 19:54:19

Otázky táboření (stany, ohně) jsou v kompetenci jiných orgánů, ne rybářských. K výkonu rybářského práva není potřeba ani bivak,ani otevřený oheň.
Z vysokou pravděpodobností můžeš mít problém z MP nebo pracovníky ochrany přírody.

Kraken0001 - Profil | Ne 26.8.2012 15:36:03

Dobrý den, od středy do neděle budu na akci na Živohošti. Když budu 4 dny kousek od vody beru s s sebou rybařinu. Přehrada je pod ČRS, jak funguje rybaření v revírech mimo MRS?
Díky za odpověď

kakr - Profil | Ne 26.8.2012 15:56:55

Tak jako v MRS.
Pokud chceš lovit na revíru ČRS musíš mít platnou povolenku (třeba krátkodobou).
Zakoupíš ji u prodejců povolenek ,ty si musíš zjistit sám. Potřebuješ členskou legitimaci MRS a platný RL. Nebo si můžeš koupit povolenku pro nečlena, RL je nutný a povolenka je o hodně dražší.

Rostid - Profil | Út 21.8.2012 12:29:06

Dobrý den, na jednom nejmenovaném revíru je v bližším popisu uvedeno: "Navážení nástrah při lovu dravých ryb povoleno. Navážení bójek sloužících k lovu dravých ryb je povoleno." Můj dotaz zní, zda se při lovu sumců na boilí či pelety a následném vyvážení montáže dopouštím prohřešku? Z uvedeného doplňku bych řekl, že je vše v pořádku a mohu si toto místo dokonce i označit tyčovkou, která tím slouží k lovu dravých ryb. Prosím o potvrzení či vyvrácení mého vysvětlení. Děkuji!

kakr - Profil | Út 21.8.2012 14:04:15

Nechápu, co je tajného na revíru který je i s popisem uveden v BP. Pokud máš na mysli Výrovice (Jevišovka 2A) tak si stačí přečíst BP, kde je Tvůj dotaz zcela polopaticky vysvětlen.
Nesmíš zavážet na sumce pelety a bojlís neb se nejedná o nástrahy určené k lovu dravců.
Bójka určená k lovu dravých ryb (definice v BP) je zcela odlišná než bójka tyčová. Tyčová bójka slouží k označení krmeného místa a její použití je v MRS zakázáno.

Dotaz je o tom, jak se snaží někteří rybolovci obechcat BP.

kkony - Profil | Po 20.8.2012 19:02:46

revír Dyje 4 B-sedím nad splavem v Bulharech nad cedulí Zakaz rybolovu,mužu do zakázaného pásma nahodit, 2 nezávislí porybní neznají odpověd

hraji - Profil | Po 20.8.2012 22:38:23

Pokud je tam zákaz rybolovu, tak tam logicky nesmíte nahodit.

Štěpsa - Profil | Pá 17.8.2012 10:19:02

čau mám dotaz... Dneska jsem viděl zápis v můj lov a někdo tam chytal na feeder na pstruhovce. já jsem myslel že na pstruhovce se smí jen na přívlač a mušku ne? nebo jak to teda je?

hraji - Profil | Pá 17.8.2012 10:50:52

Doporučuji vaší pozornosti tu knížečku, která se jmenuje Bližší podmínky výkonu rybářského práva na vodách pstruhových. Tam jsou popsány povolené způsoby lovu na vodách pstruhových. Pro lov ryb jiných než lososovitých je tam povolena i metoda lovu, které lov na feeder neodporuje.

meteor - Profil | Ne 12.8.2012 11:23:55

Zdravím, hledám cokoli o rybářských závodech (respektive: co je potřeba k tomu, abych mohl uskutečnit rybářské závody na revíru spadajícímu pod MRS). Nahlášení, povolení, prostě všechno... Mohli byste mě alespoň (prosím) nasměrovat?

hraji - Profil | Ne 12.8.2012 12:28:07

Kontaktuj výbor MO, která hospodaří na vodě, kde chceš dělat závody. Vše můžeš domluvit s nimi.

besnovinka - Profil | Ne 5.8.2012 11:49:46

A ještě jedna: Musím ulovenou mírovou a zapsanou rybu,kterou mám v plánu si ponechat umístit až do odchodu od vody do vezírku,nebo ji mohu rychlým způsobem zbavit života a pro případnou kontrolu ponechat na místě,třeba v boxu v autě?

kakr - Profil | Ne 5.8.2012 18:12:11

Můžeš rybu zabít (odborně),nebo uchovat ve vezírku.
Stačí si přečíst BP MRS (jsou k dispozici i na MRKu), tam máš vše uvedeno.