MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

besnovinka - Profil | Ne 5.8.2012 10:17:24

Dobrý den

mohu nástražní rybky chycené na "nerevíru" používat při chytání na revíru MRS? Jak prokážu RS jejich nabití?

kakr - Profil | Ne 5.8.2012 10:29:29

Prokázat nabití bude složité, neznám žádnou nabíječku na ryby:-))

S nabytím je to jednoduší nemusíš nic prokazovat pokud se jedná o rybky které nemají ze zákona stanovenou míru, RS se spokojí s prohlášením, že rybky pocházejí ze "soukromého chovu".

hotentot - Profil | Pá 3.8.2012 13:35:22

Dobrý den.Choíme na ryby většinou s manželkou,která ,má také povolenku.Pokud chytáme oba a ona chytne kapra,řádne si ho zapíše,ale musí odjet .Může rybu nechat ve vezírku,dokud se nevrátí? Pokud vezírek označí ,?

kakr - Profil | Ne 5.8.2012 9:09:10

Můj názor na dotaz.

Může, jen nevím jak budeš RS vysvětlovat, že vezírek se štítkem a kaprem je Tvé manželky a ne nový pokus jak obechcat BP. Možná by nebylo od věci si manželčinu povolenku i s napsaným kaprem nechat u sebe. V tom případě bych žádný problém neviděl.

I když může bdělá a ostražitá RS argumentovat, že manželka doma vaří a Ty do její povolenky zapisuješ co neulovila. Soudruh Džeržinský razil heslo, důvěřuj, ale prověřuj a jaké měla Čeka výsledky:-))

Já bych Tvé tvrzení akceptoval.

Fakt záleží na RS jak se k podobnému případu postaví, nějaký univerzální postup snad neexistuje.

kapr1298 - Profil | St 1.8.2012 20:44:08

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné abych si nahodil bojku s rousnicemi a druhý člověk by mi k ní připlul z nafukovacím člunem a vábil mi u ní sumcovou vábničkou. Já bych měl nahozeno normálně ze břehu a s bojku by se nijak nemanipulovalo. Pouze by mi u ní vábil ale nechytal ze člunu. Je to možné ?? Jedná se o revír kde není povolen lov z loděk ani zavážení .. jde o 2,5 ha rybník .... konkrétně o rybník lukov http://www.mrk.cz/rybarske-reviry.php?id=1307 Děkuji.

kakr - Profil | Čt 2.8.2012 9:10:03

Pokud cizí člověk v lodičce čirou náhodou mává šplouchadlem u Tvé bójky je vše OK.

Dotaz je typickou ukázkou, kam je možné dnes v lovu ryb zajít, holt na to musí být hlava pane wachmajstr.....

loksly - Profil | St 1.8.2012 12:46:19

dobrý den chci se zeptat zda se smý když jdu k vodě na delší dobu použít i obyčejný stan a ne rybářský stan.Duvod je ten že s přítelkyní sme si koupily stan co sme jezdívaly dříve do kempu a nechci ted kupovat drahý bivak.Jedná se mi o postavení stanu ne na celou rybářskou výpravu ale jen na noc.Jsou zato prosím nějaké postihy a pokud ano tak jaké nechci právě přijít o papíry tak proto se ptám..Předem děkuju za odpověd

hraji - Profil | St 1.8.2012 12:51:55

Řešilo a řeší se to zde na MRku neustále. Vůbec nerozhoduje, jaký typ stanu si rybář postaví, důležitá je vykonávaná činnost, tedy stanování či táboření či bivakování nebo jak tomu budeme říkat. Pokud je na místě, kde stan postavíte, taková činost zapovězena obecně platnou vyhláškou či zákonem, je jedno, zda máte stan rybářský, turistický a nebo dětský či vojenský. Porušujete předpis a můžete být po právu postiženi.
Druhá věc je, že takový postih nemůže přijít ze strany RS, ale pouze ze strany státního orgánu, který je ke kontrole takových nařízení oprávněn (obecně Policie ČR, obecní policie, orgány ochrany přírody).

LudoO - Profil | Út 24.7.2012 15:24:51

Ahoj všem.
Mám takový trochu jiný dotaz. Jezdím na cizí chaty. Někdy pokud chytnu rybu sbalím nářadí, vše zapíšu jdu na kafe a pak jdu vyčistit rybu na grilování. Jdu na břeh řeky (jinde to nejde) a při čištění mám vždy takový divný pocit. Co když přijde RS ?
1/ musím dokazovat kde jsem rybu vzal ? (samozřejmě pokud na to má RS právo, mohu donést povolenku se zapsaným úlovkem)
2/ vnitřnosti, ploutne, příp. kůži dám do keblíku a do odpadu, ale rybu dočisťuji od krve ... v řece. Je ro problém ? A co například škrabání šupin z cejna ? Buď udělám majitelům binec na zahradě, protože všechny šupiny neskončí v kýblu nebo mohu škrabat ve vodě. Je to možné ?
Nerad bych dělal něco s čím bych mohl mít problém.
Dík za odpověď.

hraji - Profil | Út 24.7.2012 15:33:06

Pokud jdeš rybu očistit k řece v okamžiku, kdy máš ukončený lov a sbalené věci, může ti RS maximálně popřát hezký den. Nevykonáváš rybářské právo a tím pádem tě nemůže kontrolovat.
Co se týče toho oplachování ryby v řece, pokud to nevadí tobě, vzhledem k tomu, co všechno do vody normálně přitéká, ta řeka sis tím určitě poradí. Šupiny bys ovšem do vody asi škrábat neměl. Slušelo by se je dát k ostatnímu biologickému odpadu, tedy k vnitřnostem a hlavě. Ale rybářské předpisy to exaktně neřeší, jde spíš o problém týkající se slušného chování vůči okolí.

Čendík - Profil | Út 24.7.2012 11:18:35

Dobrý den !

Když chodím chytat nástražní ryby na sumce - konkrétně jelce tlouště, který má stanovenou míru,
mohu to řešit tak, že napíči např. jelec tloušť délka 26-35cm a počet ks dopíši před odchodem od vody ? Pokud bych totiž zapisoval každou rybu samostatně, měl bych popsaný úlovkový lístek za pár dnů. Předem díky za odpověď.

hraji - Profil | Út 24.7.2012 11:28:28

Ne, tak jak to popisujete, to provést nesmíte. U každé ryby, která má stanovenou míru, jste povinen zapsat její míru samostatně. To zda je popsaný úlovkový lístek (má více než 160 řádků) na tuto povinnost nemá vliv. V případě popsání vám vaše MO vystaví nový záznam o úlovcích - bezplatně.

Hejiček - Profil | So 21.7.2012 17:01:14

Přeji dobrý den,chtěl bych se jasně a stručně zeptat, jestli když si sednu do člunu,sebou si do něj vezmu kyblík s návnadou-(nikoli s nástrahou) např. směs partiklu a pojedu ho vysypat, zhruba 80 metrů do lovného místa a potom následně ze břehu do toho místa budu nahazovat rybař.prutem, jestli mi za to může RS odebrat povolenku?Vím,že nejste jasnovědci a nemůžete vědět jak se ta nebo ona RS zachová,ale rád bych veděl na co má straž po právním hledisku nárok.V BP o tom nic není,tak píši Vám.Něco tady na MRK bylo psáno,ale rád bych si to upřesnil.Budu se těšit na Vaši odpověd,děkuji mějte se.J.

hraji - Profil | So 21.7.2012 19:04:49

Pokud to takto provedete na revíru, kde je zakázáno zavážení, pak vám může RS zadržet povolenku za přestupek proti BP.
Víc odpovědět nelze.

adamik123 - Profil | Čt 19.7.2012 14:29:03

Ahoj, chystám se na výpravu na Dyji 5 nebo 7 a je tam povolen lov non stop...
Otázka zní jestli musím přes noc mít na svém místě bílé světlo nebo ne?

hraji - Profil | Čt 19.7.2012 15:00:02

Ano musíte mít v souladu s pravidly osvětlení bílým světlem. Viz Bližší podmínky výkonu rybářského práva

LukeSSS - Profil | St 18.7.2012 10:58:25

Dobrý den,chci se zeptat jestli když chytím např. v pondělí a úterý po dvou kaprech,které si vezmu a tím splním týdenní limit,můžu jít ještě na ryby a pouštět? nebo musím počkat až na další týden? Jsem z Moravskoslezského kraje.Díky za odpověď :-)

kakr - Profil | St 18.7.2012 11:06:39

Musíš dotaz adresovat na ČRS, jsi v poradně MRS.

candát97 - Profil | Út 17.7.2012 12:20:21

Dobrý den. Povedlo se mi namočit svůj sumář a povolenku dají se nechat vystavit nové nebo jsem v háji předem díky za radu.

hraji - Profil | Út 17.7.2012 12:26:10

Namočení není problém. To by mělo stačit usušit. Pokud jste je ale namočil a zcela zničil, potom se musíte obrátit na svoji MO.