MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

geni3ds - Profil | Po 3.12.2012 8:54:41

Dobrý den, chci se zeptat jestli nevíte kolik bude stát mimopstruhová povolenka na revíry MRS pro rok 2013. Není zatím nikde žádné info...v ČRS už to vědí :-)

hraji - Profil | Po 3.12.2012 8:59:37

MP povolenka bude stát stejně jako v roce 2012. Takže 800 korun.

peos - Profil | Po 29.10.2012 22:41:15

Dobý den chtěl bych se zeptat jestli neplánujete opětovné zavedení maximálního počtu ulovených ryb za rok ,například kapru.Zavedení přisvojení jednoho kapra za jeden den se mýjí učinkem někteří nenažranci dokážou vylovit i 400 kg za sezonu a je jasné že to nemůžou mít jen pro svou spotřebu .Stačilo by přisvojit odnést 15 maximálně dvacet ušlechtilých ryb nebo kaprůza rok.Přece rybařina má být spíš koníčkem a ne drancování vod za každou cenu,pak to má u vody tak vypadat že si stěžujou že zase nic nechytli.Chtěl bych trošku apelovat na svaz že by se mělo stím do budocna něco udělat nebo v tý vodě fakt už nic nebude.Menší ryby nemaj ani čas dorůst do pohlavní zralosti ,aby se mohli přirozeně vytřít .Pak se musí pracně nasazovat a jde to stále dokola. Děkuji Polák

hraji - Profil | Út 30.10.2012 7:24:11

Ne, o ničem takovém se neuvažuje. Protože zkušenost s omezením ročního úlovku kapra na 40 kusů, které v minulosti na vodách MRS platilo, se také minulo účinkem.
Pokud lovící dosáhne úlovku 400 kilo kapra za rok v souladu s platnými předpisy, je to jeho právo dané zákonem o rybářství.
Na rozdíl od vás se domnívám, a ověření to potvrzuje, že zavedení jednoho kapra denně se projevilo přesně tak, jak jsme předpokládali. Počet ulovených a ponechaných ryb se nezměnil, ale narostl počet členů, kteří se na tom podílejí. A o to šlo.

M16A1 - Profil | Čt 25.10.2012 8:14:40

Díky za odpověď.Jen bych potřeboval informaci kde je možné ji zakoupit v lokalitě Bulhary, stránky MRS jsou nefunkční.Díky předem.

hraji - Profil | Čt 25.10.2012 8:25:42

Neznám z hlavy adresy prodejců povolenek. Ale nejblíž je určitě prodej povolenek na Zpracovně ryb u nádrže Dyje 6 a potom na ubytovacím střediksu MRS v Pasohlávkách.

M16A1 - Profil | St 24.10.2012 22:47:03

Ctěl bych se zeptat kde je možné zakoupit hostovačku na revír Dyje 4B.Jsem členem ČRS.Díky za odpověděď.

hraji - Profil | Čt 25.10.2012 7:28:39

Můžete si koupit krátkodobou povolenku na všechny revíry MRS. Povolenky ne jeden revír se neprodávají.

dun - Profil | Út 23.10.2012 23:15:53

Zdravím
Lze prosím letos na revírech MRS legálně lovit a přisvojit si mníka jednovousého?
Děkuji

hraji - Profil | Čt 25.10.2012 7:27:42

V této otázce panuje v samotném vedení MRS nejednotný názor.
Z hlediska legislativy to rozhodně možné není, protože je mník stále uveden v příloze vyhlášky a je tedy chráněným živočichem. Stejně jako jelec jesen.
Na druhé straně stojí fakt, že pracovníci svazu na přímý dotaz nejsou schopni dát jasnou odpověď, odvolávají se na letitá jednání s Ministerstvem životního prostředí, které již před několika roky přislíbilo, že vzhledem k vysokým stavům mníka a jelce jesena v revírech, oba dva zmíněné druhy z přílohy vyhlášky vyjme. Dosud se tak však nestalo.

phoenix410 - Profil | Út 16.10.2012 8:58:29

Dobrý den,
mám na Vás několik dotazů k revíru 461 116 - Prušánecký potok 1.
Podle dostupných informací má tento revír od roku 2013 obhospodařovat kraj a ne MO Velké Bílovice. Můžete se vyjádřit jak to doopravdy s tímto revírem bude a co s ním zamýšlíte? A pokud to bude mít pod sebou kraj, hodláte povolit i lov z levého břehu nádrže? Doufám, že tento zákaz bude platit i nadále. Bylo by velkou škodou tuhle vodu vydrancovat neuváženým rozhodnutím. Jaká povolenka tam bude platit, krajský nebo si budeme muset koupit nějakou další? A proč ten revír nemůže obhospodařovat nadále MO Velké Bílovice? Já si myslím, že my místní rybáři z Velkých Bílovic máme právo zavčasu vědět co s daným revírem zamýšlíte.

kakr - Profil | Út 16.10.2012 10:07:14

Podle stávajících dostupných informací se samostatně hospodařící MO Velké Bílovice vrací do systému celokrajského hospodaření.

GRUPA - Profil | So 13.10.2012 14:19:12

Dobrý den

..při kliknutí na sránky MRS se mi objeví:

Provoz webu www.mrsbrno.cz na serverech hostingu Webhosting C4 byl pozastaven z důvodu jeho zavirování.

Vite prosím někdo, jak dlouho to bude asi trvat?

Díky

TGK

kakr - Profil | So 13.10.2012 14:32:47

Doporučuji kontaktovat tajemníka MRS ing. Habána.

Drtic21 - Profil | Čt 11.10.2012 18:46:16

Opět se dostává na přetřes zákonnost či protizákonnost vnadění a zakrmování. Zákon 99/2004 ani prováděcí vyhláška toto neřeší. Avšak v novelizovaném zakoně 150/2010 Sb, je zajímavý paragraf 39. Zajímal by mě správný výklad, a pokud by to značilo v podstatě zákaz vnadění a zakrmování, tak jak to my rybáři chápeme, kdo vykonává kontrolní činnost.

hraji - Profil | Čt 11.10.2012 20:32:29

Výklad zákona může provést pouze nezávislý soud. Cokoliv napíši nebude víc než můj vlastní pohled na problematiku. Pokud zákon stanoví nějaký zákaz, měl by také stanovit, kdo je oprávněn dodržování kontrolovat a také stanovit způsob, jak bude porušení trestáno, minimálně odkazem například na zákon o přestupcích.
Musím vás odkázat buď na příslušné ministerstvo, v jehož gesci je zákon 150/2010Sb. a nebo na soud. Do výkladu ustanovení zákona se opravdu pouštět nebudu.

Radoslav - Profil | So 6.10.2012 22:57:39

Dobrý den, jsem držitelem povolenky ČRS. Většinu času ale trávím v brně a chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné získat povolenku u MRS a to už na příští sezónu. Popřípadě co pro to udělat. Děkuji. S pozdravem Radek Juřík

hraji - Profil | Ne 7.10.2012 6:38:12

Ideální bude si koupit povolenku pro revíry MRS na sekretariátu MRS, Soběšická 83,
www.mrsbrno.cz

TarzanCZ - Profil | Čt 20.9.2012 19:03:27

Dobrý den, chystám se na rybářskou dovolenou na přehradu a nejsem si jistý s pravidly na tomto revíru. V bližších podmínkách je napsáno "lov z loděk povolen" a "hlubinná přívlač zakázána". Chtěl bych zde chytat z loďky na přívlač, ale nevím zda je to povoleno a je zakázáno pouze tažení nástrahy za loďkou, nebo veškerá přívlač z loďky. Dejme tomu, že bych zajel loďkou doprostřed koryta přehrady a tam zastavil a chytal na běžnou přívlač. Je to proti těmto předpisům? Díky za odpověď, moc mi to pomůže

hraji - Profil | Čt 20.9.2012 20:22:04

Nejprve si přečtěte, co je to hlubinná přívlač. A pokud nebudete dělat na lodi to, co je popsáno jako hlubinná přívlač, pak bude vše v pořádku.