MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

tačud - Profil | St 24.8.2011 10:29:49

Dobrý den mám dotaz na zavážecí lodě a to na krmení a zavážení nástrahy,hodně času trávím na Mušově konkrétně v Pasohlávkách a tento víkend jsem doslechl že někomu odebrali povolenku zduvodu krmení se zavážecí lodíčkou já osobně jí mám také a jelikož jsem na vozíku v mnohém mi usnadní rybolov protože i ruce mám ochrnuté,vím že to zde už asi zaznělo ale nepodařílo se mi tento problém zde vyhledat prosím o radu jak to tedy stěmi lodkami vlastně je a zda ji mohu vlastně používat protože se mi to nějak nezdá když jsou oficialně v prodeji předem děkuji Filipčuk.

kakr - Profil | St 24.8.2011 10:33:35

Na straně 6 BP MRS je odst. IX.
Doporučuji přečíst a hned bude jasné, že zavážecí lodička povolena není.
Je povoleno pouze nahození rybářským prutem.

meteor - Profil | Út 23.8.2011 10:29:31

Zdravím, mám 2 dotazy... nikde jsem nenašel, zda-li je nějak řešena (maximální) doba "skladování" úlovku, např. když rybář na 5tidenní výpravě chytí kapra a těch 5 dnů ho "skladuje" ve vezírku. A druhý dotaz... jestli to chápu správně, tak na ponechání živé ryby je možno použít pouze vezírek s kruhy anebo haltýř, čili saky (= pytle) jsou zakázány. Je tak?

hraji - Profil | Út 23.8.2011 10:33:36

Dovolím si vás odkázat v plné šíři na článek XIV. Uchovávání přisvojených ryb v Bližších podmínkách výkonu rybářského práva MRS pro rok 2011. Je to na straně 7 té knížečky, kterou jste dostal s povolenkou.

kakr - Profil | Út 23.8.2011 10:35:03

Odpověď najdeš v BP MRS na str.7 XIV - Uchovávání přisvojených ryb.
Doba uchovávání není stanovena.

ŠARDA - Profil | St 17.8.2011 18:28:03

mám dotaz.kam bych měl poslat zda-li se profesionálni rybařská stráž nedopustila porušení rybářskeho práva

hraji - Profil | St 17.8.2011 18:45:11

Váš dotaz jaksi postrádá smysl, asi vám v rozrušení vypadlo nějaké slovo.
Pokud máte podezření, že se Rybářská stráž dopustila porušení rybářského práva (ale přiznám se, že nevím, co tím máte na mysli), doporučuji vám obrátit se na orgán státní správy, který tuto RS ustanovil do funkce.
Z vašeho dotazu totiž nevyplývá, zda máte na mysli porušení předpisů při výkonu rybářského práva, tedy při lovu ryb, nebo porušení předpisů při výkonu funkce Rybářské stráže.

Mikemodano - Profil | St 17.8.2011 15:06:15

mám dotaz...jak je tu jedna otázka ohledně Jihlavy 5B tak se chci jen zeptat kde je zbořený mostek..jezdíme do kempu pod templštýnem u toho plechového mostu a vyděl sem tam dost rybářu se třpytkou...jen chci vědět odkuď už můžu chytat na třpytku...díky

hraji - Profil | St 17.8.2011 15:58:41

Omlouvám se, ale nejsem znalec místopisu všech revírů MRS. Budete muset zapojit vlastní hlavu a inteligenci.

Zdenal77 - Profil | Ne 14.8.2011 21:25:43

A hodlá MRS toto povolit v budoucnu?Dotaz viz. KarelT myslím že by to bylo pro naše potomky přínosem,pro nás radost....

hraji - Profil | Po 15.8.2011 7:32:27

MRS nemůže povolit něco, co nedovoluje zákon. Úprava, která platí v ČRS je protizákonná. Uznal to dokonce i předseda ČRS, sám právník. Ovšem v tomto státě je možné cokoliv.

KarelT - Profil | So 13.8.2011 13:29:21

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda můj syn (3,5 roku), který vzhledem k svému věku není členem rybářského kroužku a nevlastní tedy povolenku, může na revírech MRS za mého dozoru manipulovat jedním z mých prutů v rámci mé MP povolenky. Vím, že na revírech ČRS je toto opět povoleno. Z odstavce o rybolovu mládeže Bližších podmínek MRS to jednoznačné nevyplývá. Nerad bych ho uvedl do rybařiny porušováním předpisů a naopak bych mu chtěl pobyt se mnou u vody zatraktivnit. Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Ne 14.8.2011 20:08:38

Ne, v MRS nesmí osoba bez Rybářského lístku a povolenky lovit ryby.

Kumprda - Profil | Út 9.8.2011 10:54:07

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda na svazových vodách u mě konkrétně 451 200 Rozkoš (vím že spadá pod ČRS) můžu používat zavážecí lodičku Sportcarp Profi s echolotem. V RŘ stojí, že nahazovat, vnadit a chytat mohu pouze ze břehu. Pokud tuto loďku budu používat na břehu stojím a mohu vyvážet i na 300m. Myslím si že ji používat mohu, ale raději se ptám protože zde je velice nepříjemná RS.
Za odpověď děkuji

hraji - Profil | Út 9.8.2011 11:01:08

Jen nerad se vyjadřuji k vodám ČRS, ale udělám výjimku.
Nesouhlasím s vaším názorem a domnívám se, že je jasně uvedeno, že zavážení není dovoleno. To, kde stojíte vy, je zcela jedno. Protože i v případě, že vám nástrahy zaveze 300 metrů od břehu manželka nebo kamarád, pořád stojíte na břehu. Nejde o způsob, jakým dopravíte nástrahu na místo lovu, jde o výsledek. Vy můžete nástrahu pouze nahodit ze břehu.

reli - Profil | Pá 5.8.2011 10:34:01

Dobrý den, včera na jedné svazové vodě jsem porušil BP. Na vodě kde se nesmí zavážet jsem poprvé zkusil zavést a v tu chvíli se objevila RS. Byl jsem tam s kámošem a ten zapomněl zapsat revír,neměl proškrklou předchozí docházku a zavážel taktéž. RS mu řekla že udělal 3 přestupky ale přesto mu zapsaly jen zápis. Já jsem udělal jen jeden přestupek tím že jsem si zavážel a hned mi sebrali povolenku. Neměl jsem v ještě ani jeden zápis. Bylo rozhodnutí RS správné? nebo to měla udělat spravedlivě obou dvom.
Jestě se chci zeptat na jak dlouho mě asi zabaví povolenku. Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Pá 5.8.2011 10:40:36

Na úvod napíšu, že jsem nebyl na místě a proto mi nepřísluší hodnotit postup RS. Vaše sdělení ( a neberte to prosím osobně) není dostatečným podkladem. Vypadá to sice divně, jeden rybář tři přestupky a byl pouze napomenut a druhý jen jeden přestupek a byla mu zadržena povolenka, ale bez znalosti situace to nejde opravdu zhodnotit.
Nemohu vám ani napsat, jak dlouho bude vaše povolenka zadržena, to totiž závisí na rychlosti projednání přestupku na orgánu státní správy a následně na Svazové kárné komisi. Bude se ale pravděpodobně jednat řádově o týdny. Své námitky proti postupu RS můžete uplatnit při projednání přestupku.

mič - Profil | St 3.8.2011 12:18:39

Zdravím, zajímá mě. Jedu na dovolenou na Dalešice, ráno uloví ušlechtilou ryby samozřejmně ji zapíš jak patří,odejdu na chatu, rybu zracuji na oběd a večer jdu chytat, musím nějak dokazovat RS, ža ryba měla míru, nebo takovou rybu musím mít i večer ve vezírku ke kontrole. Popřípadě jak se zachovat? Ráno ukončit docházku a večer zapsat novou, když stále lovím na jednom revíru? Děkuji PETRŮV ZDAR

kakr - Profil | St 3.8.2011 12:48:52

Ulovíš, přisvojíš, zapíšeš a odejdeš od vody. Ukončil jsi lov.
Když večer (kdykoli) jdeš na stejný revír, zapíšeš znovu datum a revír.
Odpověděl jsi si sám......

Kaka69 - Profil | St 3.8.2011 11:22:51

Muzu dostat zapis za vyhrazovani mista k lovu.Kdyz jsem po skonceni lovu tam zanechal stul,zidli,krmeni a sel jsem spat asi do 40m vzdaleneho karavanu?

hraji - Profil | St 3.8.2011 11:29:35

Ano, můžete. Protože to je skutečně nedovolené vyhrazování místa.