MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

milin - Profil | Út 2.8.2011 20:40:45

Takže jestli tomu rozumím dobře, tak porybný na mě dělal jen ramena. I když jsem vlastně porušoval zákon. To je trochu kocourkov.
Nebo jinak. Můžu mít na revíru MRS napsaný KDEKOLIV název revíru a nemůžu být za to nijak vyčiněn či potrestán?

kakr - Profil | Út 2.8.2011 20:43:06

Pokud jsi napsal Cikhájský potok 1, dělal ramena.
Pokud jsi napsal Strž, měl pravdu on.

milin - Profil | Út 2.8.2011 20:18:41

Dobrý den, ahoj.
Rád bych se zeptal, jak poznám, kdy na kterém revíru mám zapisovat číslo, nebo název revíru?
Většinou píši název, ale ted jsem poprvé chytal na Strži (Cikhájský potok 1) napsal jsem název a tam mi porybný řekl doslova "kdybych chtěl, tak vás za to pořeším, tady se píše číslo"

kakr - Profil | Út 2.8.2011 20:23:32

V MRS je naprosto rovnocenné zapsat revír názvem i číslem.
V ČRS platí jen číslo.
Zákon vyžaduje zapsání revíru číslem.

AFAKA - Profil | Ne 31.7.2011 14:17:37

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s chytaním na dvě udice nebo na rybičku. Nedávno mi bylo 15 a nevím jestli můžu chytat už na dvě udice. Děkuji za odpověd.

hraji - Profil | Ne 31.7.2011 16:08:14

Až do konce roku, ve kterém jsi dosáhl 15 let, se na tebe pohlíží jako na mládež do 15 let. Tedy lov na jeden prut a zákaz lovu na rybku. Příští rok, i když ti ještě nebude 16, se na tebe bude pohlížet jako na mládež 16 - 18 let.

martin12 - Profil | Čt 21.7.2011 19:30:19

ahoj chtěl jsem se zeptat jedeme s kamarády na dovolenou před znojmo...přímo do městečka dyje ...chtěli jsme samozrějmě lovit ryby ale jsou tam pstruzi a ja mam povolenku ..MIMOPSTRUHOVOU ....tak jsem se chtěl zeptat jestli bych tam mohl chytat ???????????

kakr - Profil | Čt 21.7.2011 19:35:37

Na MP vodě můžeš lovit i ryby lososovité. K lovu na revíru Dyje 11 opravdu musíš mít povolenku mimopstruhovou, pstruhová tam neplatí, tedy je vše OK.

Wildes - Profil | Út 19.7.2011 17:48:13

Zdarec kolegové ...
... chtěl bych poprosit o rozluštění následujících dvou otázek ... podotýkám, že jsem do letoška cca 5 let na svazových vodách MRS nechytal ...

za 1vé : dříve bylo zakázáno vnadění např. částmi ryb, případně vnadit návnadami živočišného původu (pokud se nemýlím ...) ... letos jsem v BP o tomto nenašel ani slovo ... je tedy toto povoleno ?? ... jedná se mi hlavně o vnadění právě částmi ryb (v jistém časopisu byl tento způsob vnadění štiky vychválen až do nebe ...

a za 2hé: lze lovit čeřenem z jedoucí loďky ??? páč z výkladu BP jsem celkem zmatený ... V/g ... ... se zakazuje .. lov za použití jakýchkoliv stálých zařízení k lovu ryb nebo sítí, které NEJSOU OD SEBE VZDÁLENY ALESPOŇ 50 m .....

tak prosím (a děkuji) za objasnění :)

ať se vám všem daří ....

kakr - Profil | Út 19.7.2011 18:18:16

K vnadění doporučuji článeček kolegy hrajiho -http://brno3.momrs.cz/vnadeni-ano-ci-ne.php
BP se proto touto problematikou nezabývají.

Lovit čeřínkem lze i z loďky, pokud je lov z lodě na revíru povolen a lov do čeřínku není zakázán. Při lovu čeřínkem nesmí být nastraženy pruty, čeřínek musí mít max. 1x1m, viz BP MRS.

Dotaz na odkaz BP V/g je mírně zmatečný, nemá s lovem do čeřínku nic společného.
Jedná se o lov do sítí a tím bránění tahu ryb (třeba do tření).

Polda88 - Profil | St 13.7.2011 18:51:05

Děkuji moc za odpověď a ještě se tedy zeptám na tu krátkodobou povolenku MRS,kde jí pořídím,na jak dlouho a za kolik.Můžou mi jí vydat třeba v MO v Jevíšovicích nebo je to trochu složitější? díky

hraji - Profil | St 13.7.2011 18:54:13

A chytat budete už sám?
Co zkusit třeba zapojit hlavu a podívat se na stránky MRS, kde jsou ceny povolenek, adresy prodejců a další informace, které by se mohly hodit.
www.mrsbrno.cz

Polda88 - Profil | St 13.7.2011 18:19:47

Dobrý den,chtěl bych se zeptat?Chystám se na víkend do Jevíšovic na přehradu,rybářský revír Jevíšovka 3.Jsem členem ČRS MO Kostelec n.Č.lesy,vlastním Celosvazovou povolenku k lovu na mimopstruhových revírech,ale v soupise revírů jsem tento revír nenašel.Mohu tam chytat na svou povolenku,nebo si musím pořídit nějakou hostovačku?
Díky moc za odpověď,polda88

hraji - Profil | St 13.7.2011 18:36:30

Jevišovka 3 je revírem MRS, tedy na něj neplatí celosvazová povolenka ČRS. Musíte si pořídit buď celorepublikovou povolenku a nebo krátkodobou povolenku MRS.

Hudec - Profil | Po 11.7.2011 17:35:17

Dobrý den, chtěl bych se zeptat asi před šesti lety jsem složil zkoušky, zaplatil poplatky a dostal rybářský průkaz a povolenku na rybaření.Bohužel jsem toho před třemi lety nechal kvůli nedostatku peněz.A chtěl bych se zeptat co musím udělat, abych těd mohl znovu rybařit.
Dneska jsem si obnovil platnost rybářského průkazu to mě stálo 200kč na 3 roky a potřeboval bych ještě povolenku na mimopstruhový revír na Zlínský kraj.Tak chci se zeptat kolik mě to bude stát?A jestli se platí nějaký poplake nebo pokuta za to, že jsem tam tři roky nic neplatil.
Cosi jsem slyšel že musím zaptatit 1000 Kč aby mě tam přijali a + asi 400 kč na rok, jelikož jsem student a je mi 18 let.Je to takhle jak jsem napsal?Děkuji předem

kakr - Profil | Po 11.7.2011 18:18:01

koukni se na :
http://www.mrsbrno.cz/index.php?option=com_content&​view=article&id=12&Itemid=16

Na tom webu najdeš i všechny poplatky, krom částky za nesplněnou pracovní povinnost, ta je u každé MO jiná. Zlín bych moc nedoporučoval, jejich ceny jsou nekřesťanské.

A_Smitec - Profil | Ne 10.7.2011 23:13:57

Dobrý večer, chci se zeptat na revír Jihlava 5B (pstruhove pasmo). S rybařením začínám a dočetl jsem se že " Všechny přítoky jsou chovné - lov zakázán. V části od zbořeného mostku nad Templštýnem po Lhánický jez je povolen lov pouze na umělou mušku (úsek je vyznačen tabulemi)." Jde mi o to zda se tam smí chytat na kulové plovátko osazené 3 muškami.... je mi jasné že na třpytku se nesmí. Ještě mě napadá smáček zda se smí ...děkuji. Nejsem totiž a asi nebudu jen tak muškařem ale rád bychsi tam zachytal Ještě jednou díky.

kakr - Profil | Po 11.7.2011 7:51:30

Lov na umělou mušku může být prováděn i pomocí kulového plovátka,tak praví BP.
Na revíru Jihlava 5B je ve vyhrazeném úseku lov povolen pouze na umělou mušku. Tečka. Tedy kulové plovátko je povoleno. Smáček není moucha, je nástraha vláčecí.

Na revíru Jihlava 5C je v definovaném úseku povolen "pouze lov na umělou mušku pomocí muškařské šňůry a muškařského prutu". Tedy kulové plovátko ne.

Craine - Profil | Pá 8.7.2011 13:01:05

Dobrý den je mi 15 let ryby jsem začal chytat před třemi lety po jednom roku (kdy jsem nic nechytil) jsem toho nechal.Tet již 2 roky nechytám , ale chtel bych, povolenku mam ,ale 3 roky starou neplatnou. Dá se povolenka nějak obnovit pamatuju si že se měla nějak na jaře odevzdat.
Ale vykašlal jsem se na to protože mě rybařina nebavila (protože jsem to neuměl, nedavno mě děda vzal na ryby a pár věcí naučil ,chěl bych zase začít dá se to nějak bez dělání zkoušek vyřešit ?? díky předem

kakr - Profil | Pá 8.7.2011 13:07:20

Odpověď máš v předchozí otázce.