MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Baťoch - Profil | Po 17.10.2011 15:10:36

Přeji krásný den.Rádi bychom se švárou vyrazili na Želetavku,trochu si o víkendu zavláčet a proto mám dotaz.Kde a kdy si lze zakoupit krátkodobou povolenku k lovu.Jedná se o víkend 21-23.10 2011.Díky moc za odpověď.Baťoch.

hraji - Profil | Po 17.10.2011 15:16:22

Dobrý den, teoreticky si lze zakoupit krátkodobou povolenku v každé MO MRS (předpokládám, že nejste členem MRS). Prakticky je to složitější, protože malé MO nemají žádné pravidelné úřední hodiny. Takže naprostá jistota je sekretariát MRS v Brně, Soběšická 83, web www.mrsbrno.cz, doporučuji se předem domluvit.

kakr - Profil | Po 17.10.2011 15:18:47

Povolenku lze zakoupit (po domluvě) v kterékoli MO MRS. Doporučuji zakoupení na sekretariátu MRS ,Soběšická 83 ,Brno, tel 548 523 437 v pracovní den od 8 -16hod.

Čendík - Profil | Po 17.10.2011 7:21:54

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s chytáním ryb např. z přístavního mola nebo takových těch plovoucích pontonů, sloužících k nástupu do loděk ap. Chytám už dlouho a mám zažito, že se z těchto zařízení chytat nesmí, ale např. na Brněnské přehradě na molu u hospody U kotvy
vidím rybáře pravidelně a také vláčkaři chytají z nástupních mol pro parníky, protože se pod nimi samozřejmě dravci drží. Takže smí se to nebo nesmí ? Předem děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Po 17.10.2011 7:34:11

V současné době zakazují Bližší podmínky výkonu rybářského práva, cituji: "Lov z lodí obytných, z plavidel veřejné dopravy a ze zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě materiálu."
Je zřejmé, že mola neslouží k přepravě materiálu. Z hlediska rybářských předpisů z nich tedy je možné lovit.
Ale u nástupních mol pro parníky na brněnské přehradě neplatí pouze rybářské předpisy, ale platí i předpisy Dopravního podniku města Brna a ty zakazují lov ryb z těchto mol. Takové porušení předpisů ale nemůže kontrolovat RS, může na to pouze rybáře upozornit. KOntrola přísluší Městské Polici a Polici ČR.

Pes180 - Profil | Po 10.10.2011 14:03:22

Dobrý den,rád bych se zeptal jak je to s používání trojháčkových systémků na lov sumců. Viděl jsem,že rybáři používají volné trojháčky pod rybkou. Ale nejsem si jist,jestli je to povolené. Já jsem pro jistotu používal na trojháčku pomocný jednoháček, který jsem měl zapichlý v rybce. Viděl jsem to tady na mrku v nějakém instruktážním videu od Houzka... Tohle už je v pořádku???

kakr - Profil | Po 10.10.2011 14:11:31

Odpověď najdeš v BP.

VI. Rybářské nářadí, způsoby lovu a nástrahy:

1. lov na položenou:
nástraha spočívá na dně, kde je přidržována zátěží. Při tomto lovu smí být používány nejvýše 2 udice, u každé z nich nejvýše dva návazce s jednoduchými háčky nebo jeden návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. K lovu lze použít nástrahu rostlinného nebo živočišného původu neohrožující kvalitu vody. Při lovu na nástražní rybku mohou být použity víceháčkové systémy s maximálně třemi háčky (jedno až trojháčky).

hraji - Profil | Po 10.10.2011 14:17:15

V BP MRS je omezení počtu háčků (trojháčků) uvedeno pouze u vláčecích nástrah a to na 3. U lovu dravců ani u lovu na bójku není žádné další omezení uvedeno.
Protože co není zakázáno je povoleno, myslím si, že montáž s volným trojháčkem pod rybkou je v souladu s BP.

Martin C - Profil | Pá 7.10.2011 6:49:54

zdarec chlapy, chci se zeptat, když už je mi 15 můžu chytat na 2 pruty, nebo jak ? v řádu totiš stojí že : MLáež od 15 let VČETNĚ může lovit na vodách mimopstruhových na 1 prut

hraji - Profil | Pá 7.10.2011 7:22:08

Ano, je potřeba číst nejen Bližší podmínky výkonu rybářského práva, ale i Stanovy svazu.
V těch je uvedeno, že se věk posuzuje takzvaně ročníkově.
To znamená, že celý rok, ve kterém mladý rybář dosáhne věku 15 let, i kdyby to bylo hned 1. ledna, se považuje za mládež v kategorii 8 - 15 let a proto loví n ajeden prut.
Stejně tak, v roce, kdy mladý rybář dosáhne věku 16 let, i kdyby to bylo až 31.12., se na něj pohlíží jako na mládež v kategorii 16-18 let a může lovit na dva pruty.
Pokud jsi tedy v roce 2011 dosáhl 15 let, celý rok můžeš lovit jen na jeden prut.

Batigh - Profil | Po 19.9.2011 12:23:37

Měl bych dotaz ohledně revíru 471066 podrevír 8 jedná se o štěrkopískoviště nevím jistě jestli je tam povoleno zakrmování z lodky a nebo vyvážení nástrahy pomocí lodky ale pesto se to tam děje a RS s tím nic nedělá. Dokonce se mi tam stalo že borec tvrdil že je nerybář a že si může do vody házet co se mu zachce - pomocí lodky. Mohl to být něčí kamarád nebo si připravoval lov na další dny. Díky za odpověď.

hraji - Profil | Pá 7.10.2011 7:18:53

Vážený kolego, revír 471066 nemá s MRS nic společného a tudíž se vám k dotazu nemůžeme vyjádřit. Řešte ho s příslušným územním svazem, v tomto případě se svazem Moravsko-slezským v Ostravě.

A_Smitec - Profil | Ne 18.9.2011 16:34:48

Proč nastala změna na revíru Jihlava 5b, že se na vytyčeném úseku smí pouze na umělou mouchu ?
Na 5b uz je ted dost okounu a nechápu důvod proč jen moucha. Dost mě to zamrzelo. Diky

kakr - Profil | Ne 18.9.2011 16:52:28

Byl to návrh MO Nová ves u Oslavan, která uvedený revír obhospodařuje, schválený Svazovým výborem.
Lze předpokládat, že se úseky pro lov "jen muškou" budou v budoucnosti rozšiřovat.

Duši - Profil | Ne 18.9.2011 15:42:34

Dobrý den, mám pstruhovku první rok, tak bych se chtěl ujistit, že se na ní může vnadit. Dřív sem byl v přesvědčení, že ne, ale zákaz sem nikde nevyčetl. A taky bych se chtěl zeptat jestli je halibutka či podobné pelety bráno jako nástraha živočišného původu, když tam sou všelijaké komponenty. Mockrát díky za odpověd.

kakr - Profil | Ne 18.9.2011 16:25:26

Otázka vnadění a nejen na P vodě je popsána na - http://brno3.momrs.cz/vnadeni-ano-ci-ne.php
K lovu na položenou a plavanou lze na P vodě použít pouze nástrahu rostlinného původu.
To halibutka asi nebude. Bojlís také ne.
Ba ani sýr není rostlinného původu, neznám rostlinu na které roste.....

milin - Profil | So 3.9.2011 9:41:35

Dobrý den,ahoj.
Mohl bych se zeptat z jakého důvodu je na Svratka 5 povolen denní ulovek 2 ks kapra a míra 35 cm?
Děkuji

kakr - Profil | So 3.9.2011 14:54:13

Odpovím otázkou. Četl jsi BP (Bližší podmínky výkonu rybářského práva) platné v roce 2011?
Pokud ne, tak si je přečti, ostatně jsou nedílnou součástí povolenky.
Garantuji, že v nich není uvedeno, že na Svratce 5 platí míra kapra 35cm a 2ks/doch.

Štěpsa - Profil | St 31.8.2011 12:24:16

Nemohla by mládež MRS chyt (v budoucnu) na 2 pruty? díky za odpověď

kakr - Profil | Čt 1.9.2011 8:27:35

Děti do 15 let by mohly lovit na dvě udice určitě.
Musel by to někdo navrhnout a získat pro svůj návrh většinovou podporu ve Svazovém výboru. V současné době to moc reálné není.

šnek m! - Profil | Čt 25.8.2011 14:25:18

Jak je to s nahazování přez dva pruty?Někdo říká že se to nesmí někdo zase že je to v poho.

kakr - Profil | Čt 25.8.2011 14:30:29

BP MRS uvádí -
Tam kde není zavážení nástrah povoleno, je možné dopravení nástrahy do místa lovu pouze nahozením rybářským prutem.
Prutem, ne pruty !!!