MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Craine - Profil | Pá 8.7.2011 11:22:41

dobry dej je mi 15 let pred 3 lety jsem si delal povolenku lovil jsem asi 1.5 roku (byl jsem malej a blbej a nic jsem nechytil) nechal jsem toho po 1a pul roce NErybareni jsem se rozhodl znovu rybarit shledl jsem vide a a zjistil ze jsem delal ohromne chyby , muj dotaz je muzu povolenku nejak obnovit ?? nebo musim vse delat odznova ?? diky za jakoukoliv odpoved

kakr - Profil | Pá 8.7.2011 12:56:03

Z Tvé karty nepoznám, zda jsi byl členem v ČRS nebo MRS. Pokud máš RL (i neplatný) zajdi si na patřičný úřad a nech si jej obnovit. Pak můžeš zajít na MO a požádat o přijetí za člena a vydání povolenky.
V MRS musíš znovu zaplatit zápisné (300kč).

Wawra - Profil | Út 5.7.2011 14:37:55

Dobry den muzete mi prosim sdelit jek se presne jmenuje revir(sterkovna) v katastru Moravska Nova Ves a jestli zmineny revir spada do MRS.,resp.pokud se stanu clenem MRS MO Brno3 a zakoupim si svazovou povolenku na pristi rok,muzu zde chytat????Diky za info

kakr - Profil | Út 5.7.2011 20:02:54

Jedná se o bývalý revír Morava 3A, který byl se seznamu revírů vyjmut rozhodnutím Mze ze dne 7.7.1993. Dnes je to vodárenská nádrž, kde se sice loví ryby ovšem za podmínek stanovených vlastníkem. Svazová povolenka MRS zde neplatí.

indijones - Profil | Út 5.7.2011 14:11:31

Dobrý den ,
jako většina rybářů mám 20-ti letého a malého 3,5 letého kluka. Když chytáme, tak on si vezme udičku - podotýkám, že nechce žádný vrbový proutek s motouzem a chvílemi ho máčí ve vodě a napodobuje nás. Takovému dítěti je těžké vysvětlit, že tohle se nesmí, kdyby přišel porybný, mohl by tatínkovi vzít papíry. Chci s něj vychovat dobrého rybáře, který by tímto získával základy o tom jak se chovat u vody, zacházet s rybami pod. Neuvažuje se o tom zakotvit to do rybařského řádu, že v určité věkové hranici - třeba 3-5 let nebo 6 let, by takové dítě mohlo manipulovat se svojí udicí za dozoru dospělého ve stylu chyť a pusť.
Nechci se dohadovat s RS nebo někde u jednacího stolu, že jsem měl 3 pruty. . Tak jako ve sportu se mění pravidla dobou, tak i v Rybářský svaz by mohl přijít s tímto návrhem. Raději aby naše děti seděli u vody s námi, že aby nám v budoucnu vykrádali zaparkovaná auta u vody

kakr - Profil | Út 5.7.2011 19:56:15

V návrhu BP pro rok 2012 několik MO předložilo obdobné ustanovení, které platí letos v ČRS. Tedy umožnění dětem do 8 let lov na jeden prut v rozsahu povolenky dospělého. Odporuje sice zákonu, nicméně je Mze tolerováno. Předpokládám, že Sjezd MRS letos na podzim ustanovení schválí a bude platit od 1.1.2012.

dada11 - Profil | Út 5.7.2011 13:29:08


Dobry den dneska na Dalesicke prehrade jeden pan asi 55 let dost hrube "sproste" nadaval jednomu rybari ze mu sedi na jeho molu "plovouci ponton asi 7m dlouhej privazanej ocelovejma lanama za stromy" jako ze je to jeho at votud vypadne atd. chtel sem se zeptat jestli ten starsi pan na to mel pravo nebo ne dekuju za odpoved myslim treba ten ponton tam vubec mit

kakr - Profil | Út 5.7.2011 19:52:07

Bez znalosti místní situace nelze kvalifikovaně odpovědět. Obecně platí, že pontony a podobná "svěží dílka" jsou na vodě bez patřičného povolení a nemají tam co dělat.
Může být ovšem povolen správcem toku Povodím Moravy, ale dost o tom pochybuji.

meteor - Profil | Po 4.7.2011 10:40:25

Dobrý den, mám následující dotaz: kdysi dávno patřil pod MRS revír (rybník) v mém okolí, který byl následně ze soupisu revírů vyjmut z toho důvodu, že spadal do nově vytvořené chráněné krajinné oblasti. Po několika letech byl opět z CHKO vyjmut, ale v soupisu revírů MRS není, vlastníkem a správcem je město. Nikde žádná cedule omezující rybolov. Lze na takovém rybníku rybařit? Děkuji za odpověď.

PS: není to dotaz vyloženě do poradny MRS, ale nevím, kam jinam ho šupnout :-)

kakr - Profil | Po 4.7.2011 13:00:07

Lovit ryby lze skutečně všude. Otázka je, zda je lov v souladu se zákonem. Pokud je vlastníkem město, doporučuji se obrátit na statutární zástupce za jakých podmínek lze ryby lovit.
Rozhodně ale nebude stačit povolenka MRS a Rybářský lístek.

Mikus86 - Profil | St 29.6.2011 13:29:42

Dobrý den, mám jen pár dotazů ohledne Slezské Harty. dobu lovu o prázdninách, jestli se chyta 4-00hod, nebo je povolený nonstop lov. a druhý dotaz nástražní rybky musí mít min. 10cm? platí tento zákon pořád? dekuji, a Petrův zdar

hraji - Profil | St 29.6.2011 13:34:14

Dobrý den, Slezská Harta není revírem ve správě MRS a proto k ní nebudu podávat žádné informace. Zjistěte si odpovědi ve správné poradně (pro ČRS).

kokabura - Profil | Út 28.6.2011 11:52:10

Lze považovat za udici ukotvenou bojku spojenou s káčou /splávkem/ prádelní šňůrou cca 1,5 m a to vše bez háčků a jakékoliv nástrhy?RS to za udici považuje.Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | St 29.6.2011 13:33:03

Já tedy nerozumím smyslu takového systému bez háčků, ale protože neznám podrobnosti, nemohu se vyjádřit. Je na RS, aby to posoudila a na vás potom, abyste si to obhájil před případnou přestupkovou komisí.

c4mel - Profil | Čt 16.6.2011 19:05:34

Dobrý den,předem se omlouvám jestli sem toto téma tady zadal blbě ale chtěl bych se stát rybářem mohli bys jste mi poradit jaké pruty a ostatní věci si koupit na začátek? a žádne drahé prosím prostě stantard :-)

hraji - Profil | Čt 16.6.2011 20:07:13

Tento dotaz jsi opravdu zadal špatně. Tady ti nic podobného neporadíme.

pepas19 - Profil | Pá 10.6.2011 14:42:29

no prostě budu muset tendle rok vydržet s třpitkou nebo woblerem. díky za odpovědi

hraji - Profil | Pá 10.6.2011 14:46:48

Raději zkus třpytku.

pepas19 - Profil | Pá 10.6.2011 14:36:45

byl sem v kroužku 2 roky první rok byl v klidu to sem nepřecházel ale potom mi neřekli ze mam zaplatit nějaký členství pro dospělí a už bylo pozdě tak mi vydali na jeden prut

hraji - Profil | Pá 10.6.2011 14:40:40

Aha, no tak to letos odchytáš na jeden a bez živé rybky. A příští rok si budeš pamatovat, že už jsi velký kluk.
On ti to totiž nikdo říkat nemusí. Ty se musíš starat, abys zaplatil správně poplatky. Ale na druhou stranu, není ani správný postup MO, neměli ti vydat povolenku, na kterou nemáš nárok kvůli věkové hranici. Takže ono je to fifty fifty.