MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

pepas19 - Profil | Pá 10.6.2011 14:27:09

to je moje - nezaplatil sem členství

hraji - Profil | Pá 10.6.2011 14:30:10

Prosím? Můžeš to rozvést? Členství jsi zaplatit musel, jinak by ti nevydali povolenku.

pepas19 - Profil | Pá 10.6.2011 12:12:29

Petrův zdar chci se zeptat když je mi 15 za měsíc 16 roků a mám povolenku na jeden prut jestli můžu chytat na živou rybku? díky za odpověď

hraji - Profil | Pá 10.6.2011 12:49:08

To je divné, pokud ti bude v červenci 16 let, měl jsi mít povolenku pro mládež od 16 do 18 let.
Pokud máš skutečně povolenku pro mládež do 15 let (tedy na jeden prut), nesmíš lovit na živou rybku. Ale moc se mi to nezdá.

kakr - Profil | Pá 10.6.2011 13:35:26

Předpokládám, že jsi člen MRS. Doporučuji zajít na MO kde jsi členem a upozornit, že dle Stanov jsi v kategorii 16 - 18 let. Po zaplacení 150kč (rozdíl ceny povolenky žákovské a pro mládež) by ti měla být vydána nová povolenka v ceně 400kč pro mládež 16 -18 let. Také musíš zaplatit rozdíl mezi členským příspěvkem žákovským (200) a pro mládež (350) tedy dalších 150kč.
A můžeš lovit na dva pruty i živou rybičku.

To co je napsáno platí, pokud jsi skutečně ročník 1995.
Pak se jedná o pochybení MO a v její kompetenci je i náprava.

michec - Profil | Út 31.5.2011 21:02:00

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně pstruhové vody. Můžu v jeden dem měnit způsob lovu například z vláčení kde datum zakroužkuji z lovu na plavanou kde musím datum 2x podtrhnout? Myslím si že ne. Ale jeden rybář to u nás dělá a když jsem se sním o tom bavil říkal že v RŘ nic o zákazu této změny psáno není. Co ale potom znamená denní lov? Děkuji.

hraji - Profil | Út 31.5.2011 21:06:06

Právní předpis opravdu nezakazuje změnit způsob lovu. A pokud to nezakazuje právní předpis a není zákaz uveden ani v BPVRP, potom takový zákaz neexistuje. A dle pravidla, co není zakázáno je dovoleno, je možné změnit způsob lovu. Dříve bylo zakázáno v jednom dni změnit způsob lovu. Nic se nemění na tom, že zakroužkovat můžete pouze třikrát do týdne.

Kuja - Profil | Út 31.5.2011 20:25:22

Zdarec chlapci,zdravím pány hraji a kakr a obracím se na vás již podruhé a pevně doufám,že odpověď bude tentokrát zcela jasná a né jak minule:-) ,tak to zkusím strana BPVRP č.7 bod X. Přístup na pozemky.Uživatel rybářského revíru,rybářský hospodář a jeho zástupce,držitel povolenky k lovu a rybářská stráž mohou při výkonu rybářského práva vstupovat na pobřežní pozemky ,pokud na ně není vstup zakázán z důvodu obecného zájmu: jsou však povinni nahradit škodu,kterou při tom způsobí(§11,ods.8,zák.99/2004Sb).Toť znění zákona a teď dotaz ,na revíru Svratka 4 je popis.......... Zákaz lovu ze všech uzavřených areálů a pozemků,tak by mě zajímalo zdali v tomto přípaďe mi zákon umožňuje lov z těchto pozemků a areálů a nebo ne a co je vlastně obecný zájem

hraji - Profil | Út 31.5.2011 20:33:37

Ahoj chlapče. Zákon obecně povoluje lov z pozemků, které jsou uzavřené (rozuměj oplocené nebo jinak stavebně oddělené od ostatního prostoru). Ale zpřesnění, nebo-li Bližší podmínky výkonu..., které vydal uživatel revíru, tento lov vylučují. Tedy v konečném důsledku z takového prostoru (například pozemek Yachtklubu) lovit nesmíš. S veřejným zájmem to nemá nic společného.
Jedná se o zpřesnění (zpřísnění) ustanovení zákona v Bližších podmínkách výkonu ....

Wolverine - Profil | Ne 29.5.2011 9:17:44

Dobrý den,mám dotaz ohledně členství .Mám vydaný rybářský lístek v místě bydliště v Prostějově.Zatím nejsem členem ani MRS a ani ČRS.Přestěhoval jsem se do Ostravy a chci se stát členem ČRS.Volal jsem tam a řekli mi,že pokud mám platný ryb.lístek a brigády,že se členstvím není problém.Můj dotaz zní - Co mysleli těmi brigádami?Děkuji za odpověď.

kakr - Profil | Ne 29.5.2011 9:50:50

Ke členství v ČRS (MRS) není potřeba mít RL (rybářský lístek).
Něco jiného je povolenka , tam je RL nutný. Povolenka může být členovi ČRS vydána za následujících předpokladů:

1) Povolenky k lovu ryb se řádným členům vydávají na základě:
a) platného rybářského lístku,
b) platné členské legitimace,
c) potvrzení o splnění členských povinností a
d) potvrzení o vrácení povolenky s řádně vyplněným „Sumářem úlovků a docházek“
za uplynulý rok do 15 dnů po skončení její platnosti MO, která povolenku vydala.
Náklady na vydání potvrzení nese žadatel.

Brigádou bylo zřejmě myšleno splnění členských povinností (pracovní povinnost) jako předpokladu výdeje povolenky.
Tedy odpracovat , nebo uhradit.
Bližší info poskytne příslušná MO ČRS, kde se chceš stát členem.

Trollo - Profil | Ne 29.5.2011 7:07:17

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda máte informace ohledně bójky. Někdo mi říkal, že v rámci MRS jsou bójky na označení lovného místa zakázány, ale zmínku o tom jsem nenašel ani v pravidlech MRS a ani pro Slezskou Hartu kde by jsem chtěl chytat. Co je na tom pravdy? Možná jsem špatně hledal. Nebo četl. :) Moc dík

kakr - Profil | Ne 29.5.2011 7:35:57

V BP MRS je jasně napsáno,co se při lovu v ryb. revíru zakazuje:
OZNAČOVAT LOVNÁ MÍSTA NA VODNÍ HLADINĚ.

Revír Slezská Harta není revír MRS.

vlastec - Profil | Po 23.5.2011 19:59:25

A můžu prosím sedět 100 m za hrází a tam jen tak sedět a nelovit ? Díky :-))))

hraji - Profil | Po 23.5.2011 21:20:55

Jistě, pokud dostanete vycházky, pak zcela klidně a nerušeně.

Rostid - Profil | Po 23.5.2011 13:31:16

Dobrá, ale jak poznám, jestli jsem nahodil 90m od hráze nebo 110m od hráze? Popřípadě jak mi to může RS dokázat? Myslím, pokud jsem za cedulí.

hraji - Profil | Po 23.5.2011 13:34:58

Promiňte, omlouvám se, ale nebudu na vaše dotazy dále odpovídat.
Nepochopil jste zřejmě rozdíl mezi slovem sedět a lovit. Já nenapsal, že smíte lovit z hráze. Já napsal, že na hrázi smíte sedět a lovit můžete až za hranicí 100 metrů.
Tak to zkusím napsat srozumitelněji. Můžete na hrázi sedět, nesmíte z hráze lovit.

Miraryb - Profil | Po 23.5.2011 13:25:13

hraji - takže pokud je lov třeba 50 m od hráze zakázán, já si sednu na hráz a budu chytat ve vzdálenosti 80 a více metrů, je vše v pořádku? Podle mě je to blbost, protože pokud potáhnu rybu a RS mě uvidí ji vyndávat z vody, jak já dokážu, že ji táhnu z větší vzdálenosti, než je povoleno?

hraji - Profil | Po 23.5.2011 13:30:40

Ach jo, bože můj. Sedět můžete kde chcete, ale nesmíte lovit v prostoru blíž než 100 metrů. Bavíme se zde o zákazu lovu v pásmu 100 metrů od hráze.
Sedět tam můžete, lovit ryby tam nemůžete. To jsem napsal již několikrát. Tak ještě jednou.
Sedět můžete klidně na hrázi, lovit ryby tam nesmíte. Co je na tom k nepochopení?
Copak sedět = lovit? Když sedím doma u televize lovím?

Rostid - Profil | Po 23.5.2011 13:16:11

Tak nevím, jak bych RS vysvětloval, že nedělám nic zakázaného, kdybych seděl u hráze, ale házel to za těch 100m. :-)

hraji - Profil | Po 23.5.2011 13:26:57

Vy nemusíte nic vysvětlovat. Zkuste zapnout rozum a přečíst si přesně to, co je napsáno.
To je stejné jako že není zakázáno mít doma velký nůž, je zakázáno jím zapíchnout souseda.
Není zakázáno sedět u hráze, ale je tam zakázáno lovit. RS kontroluje kde lovíte, ne kde sedíte.