MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Rostid - Profil | Po 23.5.2011 13:04:07

Tak to potom každý trdí něco jiného. Človek se zkouškami RS a další, který vede rybářský kroužek tvrdí, že se blíže k hrázi nahazovat smí. Opačně vzato bych si tedy klidně mohl sednout 50m od hráze, ale házet 100m směrem od hráze a bylo by to v pořádku?

hraji - Profil | Po 23.5.2011 13:09:37

Tak ještě jednou. Platí zákaz sedět 100 metrů od hráze a nebo lovit 100 metrů od hráze?
Pokud lovit, pak je nahození blíž porušením zákazu a tudíž přestupkem. Sedět můžete kde chcete, třeba na hrázi, ale lovit smíte až 100 metrů od hráze.

Rostid - Profil | Po 23.5.2011 12:54:28

Zdravím, zajímalo by mě, jak je to se zákazem lovu 100m od hráze. Když budu na prvním místě za cedulí, musím i házet onu vzdálenost od hráze nebo můžu nahazovat i směrem k hrázi?

hraji - Profil | Po 23.5.2011 12:58:27

Půjdeme na to logicky. Není zakázáno sedět blíž než 100 metrů od hráze, ale lovit blíže než 100 metrů od hráze. Tedy i v případě, že budete sedět deset metrů za hranicí 100 metrů, ale budete nahazovat do "zakázaného pásma" a lovit v něm, může vám RS zadržet povolenku a nahlásit spáchání přestupku.

o.n.y.x. - Profil | Út 17.5.2011 17:31:18

Dobrý den, chci se zeptat. Poslední povolenku i členství v Moravskí Rybářském svazu jsem zaplatit roku 1999, teď když chci znovu si koupit povolenku na mimopstruhové, tak musím jít znovu na zkoušky nebo ne?

kakr - Profil | Út 17.5.2011 17:52:22

Pokud najdeš starý rybářský lístek, tak si s ním zajdeš na příslušný úřad (dle místa trvalého pobytu), po zaplacení správního poplatku dostaneš nový a můžeš se přihlásit do kterékoli MO MRS.
Když RL nenajdeš, můžeš zkusit zajít do MO kde jsi byl členem a pokud Tě v databázi, nebo kartotéce najdou požádej o vydání osvědčení pro vydání RL.
Když Tě v MO nenajdou , máš smůlu a musíš udělat nové zkoušky.

CARP DEVIL KK - Profil | Ne 15.5.2011 21:46:53

cau prosimte ja potrebuji poradit zda uz muzu letos chytat na rybycku nebo ne me bylo v lednu 15 let a platil jsem jeste jako maldez a muzu jen na jednu hulku jeste letos a ted to prijde na dve hulky muzu chytat uz od pristiho roku?
a jeste jestli muzu uz letos chytat na rybycku
diky za odpoved

hraji - Profil | Ne 15.5.2011 21:48:41

Celý rok, ve kterém jsi dosáhl 15 let, jsi dle Stanov MRS považován za mládež od 8 do 15 let. Nesmíš chytat na rybku ani její část.

seplf - Profil | Út 3.5.2011 13:28:12

Dobrý den mám dotaz...a to ohledně brigády na příští rok.Ted v červenci mi bude 60 let atak se ptám zda musím splnit brigádu PRO ROK 2012< a nebo už po 60letech nemusím>děkuji s pozdravemF.J

kakr - Profil | Út 3.5.2011 13:34:42

Pracovní povinnost (brigáda) je v kompetenci MO kde jste členem. Musíte se zeptat ve své mateřské MO.

hraji - Profil | Út 3.5.2011 13:35:00

Na toto se zeptejte přímo ve vaší MO, protože rozhodnutí, zda vás zprostí výkonu brigádnické povinnosti je zcela a plně v rukou výboru vaší MO.

ne.znalek - Profil | Út 3.5.2011 12:55:55

Zdravím všechny, prosím o pomoc s výkladem s ustanovením o rozdělávání ohňů u vody. chápu, že si nemůžu založit táborák. ale zajímalo by mě, jeslti jde o prohřešek proti RŘ, když budu mít u vody gril s pevným dnem na nožkách (žádný popel nepadá na zem)a poklopem v kterým topím dřevěným uhlím a griluju třeba klobásky.
předem děkuji za odpověď
honza

hraji - Profil | Út 3.5.2011 12:59:08

Copak jste našel v zákoně 99/2004Sb. a jeho prováděcí vyhlášce 197/2004Sb. nějakou zmínku o rozdělávání ohňů? Nenašel. Rpzdělávání ohňů řeší zákon o lesích a určuje, kde a jak se může použít otevřený oheň (to je i gril s uhlím). RŘ nic takového určovat nemůže.

kakr - Profil | Út 3.5.2011 13:06:28

BP (RŘ) neřeší, nebo by neměly řešit věci nesouvisející s lovem ryb.
V BP MRS je na revírech Dyje 5 a 7na výslovné přání Povodí Moravy věta -
zákaz rozdělávání ohňů na asfaltovém opevnění.
A to jen proto, že zdivočelí rybolovci rozdělávali ohně na asfaltové cestě.

To ovšem neznamená, že si můžeš udělat oheň kde se zamane.

Mačís - Profil | Ne 1.5.2011 10:28:56

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jestli už můžu chytat na 2 udice. Za měsíc mi je 16...Na brigády už chodím. Jo a ještě jedna otázka- Kolik hodin je poviných? (brigádně)

kakr - Profil | Ne 1.5.2011 11:14:30

Kategorie MLÁDEŽ 16-18 let je v roce 2011 ohraničena ročníky narození 1993 -95. Jsi ročník 1995 máš, nebo měl bys měl mít zaplacenu poloviční povolenku a tedy v roce 2011 smíš lovit na dvě udice.
Rozsah brigádnické povinnosti je na rozhodnutí MO kde jsi členem.

Wolverine - Profil | Ne 24.4.2011 14:46:12

Dobrý den,

jsem z Prostějova.Mám jen nový rybářský lístek ,který jsem dělal v Praze a teď jsem se přestěhoval do Ostravy.Můžete mi poradit jak postupovat ,abych mohl na Ostravsku chytat ryby? Mám se přihlásit ke členství ve MRS ? Děkuji za odpověď. :))

kakr - Profil | Ne 24.4.2011 15:17:38

Revíry na Ostravsku patří pod severomoravský ÚS, tedy jedná se o revíry ČRS. Doporučuji se stát členem ČRS, hostenku na revíry MRS není problém zakoupit.

pouštěč - Profil | So 23.4.2011 12:59:52

dobrý den mám dotaz ohledně smra´davky zda se tam može chytat a ohledně tych nádrží kolem BP sem si četl asi 10 minut s mapou a nějak sem to nepochopil to to je smraďavka 49°4'42.102"N, 17°19'9.842"E

kakr - Profil | Ne 24.4.2011 15:14:19

Neznám místní podmínky, nedokáži odpovědět.

Martin M. - Profil | Út 19.4.2011 18:22:17

V. Při lovu v rybářském revíru se zakazuje:
g) lov za použití jakýchkoliv stálých zařízení k lovu ryb nebo sítí, KTERÉ NEJSOU OD SEBE VZDÁLENY ALESPOŇ 50 M, nebo zabraňovat tahu ryb po i proti vodě

Prosim o vysvetleni, ceho se tyka 50m vzdalenost. Diky

kakr - Profil | Út 19.4.2011 20:37:49

Nevím, nedokážu odpovědět.
Stejné ustanovení bylo v ve starém zákoně o rybářství (102 / 1963 Sb.)
Tipl bych to na vrše při tahu úhořů, což dříve byl povolený způsob hospodářského odlovu.
Což současné BP v bodu "m" zakazují.
Pokud chceš ,můžu se zeptat na patřičných místech.