MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Trezi - Profil | Po 18.4.2011 18:45:47

Dobrý den chci se zeptat jak je to z používáním člunu a echolotu příklad když přídu k vodě a zapíšu normáně docházku vytáhnu člun echolot a pujdu si zmapovat dno před sebou je to povoleno?

hraji - Profil | Út 19.4.2011 7:23:33

Pokud přijdeš, vytáhneš loď a půjdeš si zmapovat dno dokonce i bez toho, abys zapsal datum a revír, bude vše v pořádku. Potom musíš respektovat pouze plavební předpisy a obecně platné právní předpisy týkající se plavby. Echolot je povolená pomůcka, jeho použití není omezeno.

CARP DEVIL KK - Profil | Po 18.4.2011 11:13:55

hosi kdyz me v lednu bylo 15 let tak uz muzu naq dve hulky . me rekly pri vyrizovani povolenky ze muzu chytat jen na jednu hulku ale podle radu bych mohl na dve ne?? a navic jsem platil polovicni diky za radu

hraji - Profil | Út 19.4.2011 7:18:46

Pokud ti bylo v lednu roku 2011 patnáct let, smíš celý tento rok chytat pouze na jeden prut. V souladu s předpisy MRS. Povolenku a členský příspěvek jsi ovšem měl platit jako mládež do 15 let.

červenáček - Profil | So 16.4.2011 11:05:27

Ahoj,vlastním MP povolenku.Chci se zeptat když budu chtít i P povolenku,zda musím dělat nějaké zkoušky nebo jen stačí zajít na organizaci a koupit si jí.V tomto jsem neználek.Díky za odpověď.

kakr - Profil | So 16.4.2011 18:13:22

Nemusíš dělat žádné zkoušky, stačí na MO zakoupit P povolenku.
Doporučuji pořádně prostudovat BP P , jsou tam značné rozdíly proti MP vodě.
Způsoby lovu, zápisy docházek a pod. Ještě upozorňuji, že od letošního roku platí na všech P vodách MRS zákaz lovu na háčky s protihroty.

Hora - Profil | Pá 15.4.2011 20:37:19

kakr - psal jsem to do této poradny,protože tím myslím povolenku na JM.Jinak bych to sem nepsal.

kakr - Profil | Pá 15.4.2011 20:40:18

To jsi ovšem do dotazu neuvedl a dle karty jsi zřejmě členem ČRS.
Ale v pohodě.......

Jarcek - Profil | Po 11.4.2011 9:11:06

zdravím, porybný mi sebral povolenku kvůli tomu, že jsem nenapsal podrevír, má na to vůbec právo? Jedná se o rybník, kde je omezena docházka 2x týdně a má včerejší docházka byla v minulém týdnu první, tudíž jsem toho ani nemohl nijak zneužít, díky....

kakr - Profil | Pá 15.4.2011 20:29:36

V MRS a poradna je pro členy MRS se čísla podrevírů nezapisují.
V ČRS se zapisují a je na rozhodnutí RS jak přestupek vyřeší.,zda upozorněním ,či zadržením povolenky..

Hora - Profil | Pá 15.4.2011 20:22:08

Zdravím,co se má psát do povolenky v kolonce Revír : číslo revíru,nebo název revíru? V BP jsem našel jenom poznámku k lovu nonstop,kde lovící musí napsat číslo revíru po půlnoci. Díky.

kakr - Profil | Pá 15.4.2011 20:26:00

V MRS a poradna je pro členy MRS je jedno, zda napíšeš název revíru, nebo šestimístné číslo revíru.
V ČRS se musí zapisovat číslo revíru.

jarule - Profil | Ne 10.4.2011 20:01:10

zdravím.zajímalo by mě z jakého důvodu ryb.spolek Napajedla-Spytihněv vydává krátkodobé povolenky až od 2.5.2011???? díky.už bych si rád zachytal.

hraji - Profil | Po 11.4.2011 7:39:08

Dobrý den, je potřeba se zeptat ve Spytihněvi, oni svá rozhodnutí nekonzultují s poradci na MRKu.

sasek - Profil | St 6.4.2011 16:46:00

dobry den chtel jsem se zeptat kdyz je na reviru povoleno zavazet na drave ryby.Je to tak ze musim zavazet jen zive nastrahy nebo muzu i nezive a rostline atd. trebas boili na sumce,muze se to??

kakr - Profil | St 6.4.2011 20:38:06

Odpověď najdeš v BP. Lov dravců je definován v BP a o rostlinných nástrahách a bojlis tam není zmínka, tedy ne. Povoleno je zavážení bójek určených pro lov dravých ryb, definice bójky je také v BP Přiznám se, že neznám žádnou rostlinnou nástrahu, která by sloužila k lovu dravců.
Tedy opakuji, zavážení se týká jen bójek sloužícím pro lov dravých ryb na nástrahy uvedené v BP.

Pepa5 - Profil | Út 29.3.2011 20:13:23

Dobry večer.Prosim Vás,nemohu se dopatrat.Když se mnou jde manželka na ryby,můžeme chytat každý na jeden prut?Setkal jsem se s vysvětlenim člena Rybářské stráže,že v žádném případě ji nesmí vidět u vody s prutem v ruce.Samozřejmě sedime vedle sebe,ne že bych někde lítal s 2 udicí.Děkuji moc za odpovědˇ.Pepa5

kakr - Profil | Út 29.3.2011 20:31:24

Nemůže, porušuje zákon.

Dnes se tomuto tématu věnovala otázka - http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=637982&page=5

absolutnivita - Profil | Út 29.3.2011 0:42:39

zdravim letos mně skončila platnost státního lístku samozdřejmě jsem si nechal vystavit nový ale na
povolence mám číslo toho starého co mám teď dělat na místní organizaci mně řekli že si to mámsám přepsat a bude to stačit tak nevím mám obavu že když budu mít kontrolu tak mně zeberou povolenku díky

kakr - Profil | Út 29.3.2011 5:59:57

Nic nepřepisuj, máš platný RL , číslo na povolence(staré) nemá vliv na platnost povolenky. Pokud se nějaká aktivní RS bude zajímat proč číslo nesouhlasí, klidným a vyrovnaným hlasem oznam, že platnost starého RL skončila a tudíž máš nový,platný.
Existují RS, které číslo přepíší a ještě k tomu přidají číslo své. Proč bys jim měl bránit v tom slastném pocitu důležitosti.......