Kaprařina

Pvl - Profil | Čt 15.10.2020 11:42:52

drvoštěp >> Vem si menšího ať se bazénu může otočit :o§))

    milanpindryc - Profil | Čt 15.10.2020 11:42:37

    sven >> Presne. Ja ryby teda pokud mozno nemrazim ale kaprvi to neuskodi stejne jako tresce(ztrati se trocha vody a maso ztuhne) stejne funguje nasoleni den do predu.

      Orion24 - Profil | Čt 15.10.2020 11:42:16

      brach >> no aj to je dovod preco pockat aby bol vecsi..
      Ja berem rybu fakt obcas....ale ked uz.....tak radsej 75-80cm zubacs ako 2ve 60k....100-110 sumca....ako dve 80ky.....analogicky dalej....kapra sme sice dlho nemali....ale ked to robila svokra diel som tou istou rovnicou a bol vynikajuci.....a to vino k tomu :).....
      predsa som ochudobnil vodu o menej kusov a mesa mam rovnako , ba viac...lebo ked odrezem hlavu...z ryby tesne nad mieru dokopy nic neostane

        drvoštěp - Profil | Čt 15.10.2020 11:40:24

        Pvl >> Já si letos nevzal ještě ani jednoho. Ale teď mám volnej bazén tak si jednoho odnesu. Když se teda blíží ty Vánoce. Nechám ho tam ,,vykapat"😂😂

          brach - Profil | Čt 15.10.2020 11:38:22

          Pánové - maso osmiletého šedesátníka, žijícího v čisté vodě bude jinačí, než patnáctiletého šedesátníka z malého bahňáku..

            drvoštěp - Profil | Čt 15.10.2020 11:37:15

            sven >> Jednou jsem si vzal kapra kolem 50cm z rybniku kde je min. bahna. Napohled ,,krasavec". A když jsem ho kuchal tak jsem cítil mastný pach. Maso hnus. Pak jsem se dozvěděl že tam vysadili kapry z chovného zařizení krmené větším množství řepky...

              Pvl - Profil | Čt 15.10.2020 11:37:09

              drvoštěp >> Na rychlé snědení máš pravdu .Když by jsi ho nechal vymáčet a navíc tam nebude mít hojnost potravy aby zakládal na tuk bude dobrej Samo že struktura masa nebude jak "z mírového " kapra .

                sven - Profil | Čt 15.10.2020 11:35:20

                brach >> Takového kapra bych si ani nikdy nevzal...

                  Pvl - Profil | Čt 15.10.2020 11:33:55

                  sven >> Kdysi ... jsme si u kámoše zasádkovali dost velké kapry . 55 , 65 - 70 cca . Na vánoce Takže tam byli cca 2měsíce ?? Voda v sádce byla naprosto čistá -- protékající .Můžu říci že tak dobrou rybu jsem nejdl . Kámoš dostal jednoho za ochotu . Když jsem se jej zeptal jaká byla ryba (já sem mu neřekl že byla dobrá ba naopak) Z důvodu "darovanému koni na zuby nekoukej" aby jej nechválil ze slušnosti . Říkal to samé co píšu , v dnešním slengu --luxusní .

                    drvoštěp - Profil | Čt 15.10.2020 11:31:18

                    brach >> Velký kapr z rybníku plného bahna je hnus. To z pískoven je o poznání lepší. Ale i tak to nemusí být pravidlo...

                      brach - Profil | Čt 15.10.2020 11:29:54

                      sven >> Maso smradlavého velkého (tím pádem starého) kapra z malého bahňáku nevylepšíš....

                        brach - Profil | Čt 15.10.2020 11:26:55

                        milanpindryc >> Dnes bych ho pustil. Před cca 30-ti lety to byl rekord rybníka - vlastně trvá dosud..

                          sven - Profil | Čt 15.10.2020 11:24:39

                          milanpindryc >> sdílím Tvůj názor.

                          Vyjádřeno lakonicky: poživatelnost a gurmánský zážitek z konzumace velkého kapra, je v přímé úměře s kuchařským uměním a myšlenkovými pochody jeho zpracovatele...
                          Zásadně si nebudu brát kapra z teplé vody plné sinic nebo z vody, kde jsou vydatně přikrmovány nejrůznějším, sportovně-průmyslovým sajrajtem, který je možná pro sportovní rybolov úspěšným atraktantem ale pro kvalitu masa naprostým likvidantem ..
                          Velkého kapra je třeba buď sádkovat anebo v domácích podmínkách, nechat maso projít mrazícím procesem.
                          Jednak se maso zbaví případného pachu, druhak se ztuží a do třetice v něm proběhnou nezbytné a potřebné biologické pochody...
                          Každé maso má před konzumací uzrát, rybí nevyjímaje
                          Maso velkého kapra je obvykle tučnější a tedy ze zdravotního hlediska prospěšnější, pro jeho zvýšený obsah zdraví prospěšných, Omega3 kyselin.
                          Z toho logicky vyplývá, že takové maso je přímo předurčené k pečení nebo uzení a nikoliv ke smažení řízků v trojobalu...
                          Rovněž je logické, že nestačí silný plátek masa povrchově postrašit špetkou soli a koření bezprostředně před tepelnou úpravou ale je třeba tak učinit, s několikahodinovým předstihem....nejlépe přes noc..
                          Nejprve z jedné a pak z druhé strany... bo sůl s kořením, vnikají do masa zvrchu dolů a nikoli opačně, že..
                          Anebo maso naložit do nálevu /láku .. Ani napícháním, se nic nezkazí..
                          Pak se nemůže stát, jak se obvykle stává, že je maso mdlé "bahnité" chuti, nechut, pachuti a v případě prudšího smažení i uvnítř polosyrové....a pro příště se takovému "kuchaři", každý konzument za takový blívajz, předem poděkuje.. :-)

                            Martin M. - Profil | Čt 15.10.2020 11:18:34

                            milanpindryc >> no a je to venku, to to trvalo, prej lepsi maso...

                              milanpindryc - Profil | Čt 15.10.2020 11:00:45

                              brach >> Lepsi jak ho pustit zejo :-)

                                brach - Profil | Čt 15.10.2020 9:04:49

                                milanpindryc >> Kapr 86 cm z rybníka 1 ha skončil na hnoji.. Nešel ani vyudit.

                                  milanpindryc - Profil | Čt 15.10.2020 7:56:45

                                  Martin M. >> Tak u dravcu je to jasny tam je tech skodlivin hodne, a cim vetsi tim hur, ale kapr je ok

                                    brach - Profil | Čt 15.10.2020 7:34:43

                                    Po zkušenostech s masem velkých kaprů beru na oběd kapry okolo 45-ti cm, čímž se připojuji k názoru Martina...

                                      sindeji3 - Profil | Čt 15.10.2020 0:57:49

                                      milanpindryc >> měl jsem 67 z čistý vody a byl světlej a výbornej, a taky 65 z normálního rybníka a byl už červenej a hnusnej... tenhle vypadá megahnusně, červený maso na kaprovi je pro mě špatně, nejedl bych to

                                        Martin M. - Profil | Čt 15.10.2020 0:06:13

                                        milanpindryc >> vice se mi libi nazor, ze cim mladsi maso, tim mene skodlivin stihlo nasbirat, nez se maji rybari dat prednost velke rybe z ciste vody.

                                          Červené karty: Fish man, smellslike, pánvička, nhgjhgjhgjghj, GLOZA, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, MetríkVetrík2, 3xpr3v1t3č3k..vole