MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lov na propad

Plavačkové > Odhoz - match > Fixované

Klasické navázání pro lov na propad.

  • Kmen: 0.15 - 0.20 mm, nejlépe potápivý
  • Ryby: cejn, kapr, plotice...
  • Nástraha: masňáci ...


Sklělá metoda pro lov na mělčích stojatých vodách. Jedná se o jednu z variant lovu na odhoz s matchovým prutem. Splávek je velmi předvážen (např. 11 + 0,5 g), takže na vlasec pod ním je jen málo zátěže. Nástraha pak po dopadu na hladinu volně klesá ke dnu a ryba ji může vzít již během klesání. Po dopadu ke dnu nebo na dno je sestava velmi nenápadná a ryby ji berou s větší důvěrou, než kdyby na vlasci bylo více zátěže.

Postup

Splávek (wagler, anličák) se k vlasci připevní pomocí adaptéru - viz obrázek. Na něm jsou dvě silikonové hadičky, kterými se vlasec protáhne. Pokud splávek i tak po vlasci při větším zatáhnutí klouže (u splávků nad 5 gramů to bude nutnost), je možné ještě vlasec mezi hadičkami 1-3x omotat kolem plastového středu adaptéru. Pod splávkem na konci kmenového vlasce je jen obratlík a případně jeden malý broček. Ten doporučuji hlavně tehdy, kdy potřebujete vidět zvedavé záběry, nebo pokud voda více proudí a je nutné klasání urychlit.

Martin M. - ®, 30.12.2005
Průměrná známka: 1,55

Diskuse k montáži

N Beila - ® Po 14.4.2008 22:16:08
Chceš li si dobře zachytat tak věnuj pozornost splávkum,není splávek jako splávek.
Obětuj více peněz a pořiď si splávky Zn.CRALUSSO to je jak pro náročné tak pro normál,nebo
jako jezdit trabantem a medvědem.Výběr je opravdu super
N stetek - ® Út 16.10.2007 20:37:04
cau lidi,chystam ze zacit chytat na anglicak na propad a chtel bych se zeptat jestli se da chytat na vdo ktera je maximalne 1-1,5mhluboka jstli to neni moc melky predem dik..
N MrKos - ® Čt 31.5.2007 15:40:39
kykiryki: přímo u tohoto splávku nevím ale je celá řada splávků do kterých lze vkládat zatěžovací tělíska a nebo obyčejné broky tak aby byl splávek vyvážený již sám o sobě... takže se zkus podívat po nějakém takovém a nebo podle hloubky na lovném místě dovaž běžného anglána broky ale to na kmenovém vlasci kousek pod ním tak aby propad fungoval...
N kykiryki - ® Čt 31.5.2007 14:33:39
Mám dotaz: podle obrázku to vypadá, že ač je splávek veliký, nad hladinu vyčnívá jenom maličký kousek. Funguje to tak u těchto splávků? prosím poraďtě, chtěla bych si koupit splávek na větší kapry, protože jedeme na soukromý rybník kde jsou běžní 80+ kapři. Kdyžtak mi klidně prosím napište které jsou vhodné a nebo prosím pošlete odkaz, jaké se na kapry hodí ( myslím odkaz s fotkou), protože tomu nerozumím a nechci utrácet za něco co mi pak bude na nic;) děkuju předem

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81