MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Obce plánují výstavbu nových rybníků. Hlavně kvůli suchu

Diskuse k bleskovce Obce plánují výstavbu nových rybníků. Hlavně kvůli suchu

Autor diskuse: JaMi ®20.3.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Vítek - ® Út 22.3.2016 3:39:26
Honza7 >> Nediv se, majitelé MVE ždímají vodu, co to dá. Když ignoruje pokyny a pustí vodu na turbínu bez omezení přes noc, jakoby měl ráno pod polštářem 2000,- Kč. Při takové ceně a bez ošetření zákonem jsou tito energetičtí desperáti poutáni, přímo ulpívají na bezbřehém zisku jako šlem na podrážce. Nějaké krajinářské, nebo biologické škody jsou jim lhostejny, jen když mají napakované konto na úkor všech!
N Honza7 - ® Po 21.3.2016 16:48:22
Vítek >> Ahoj, to co uvádíš může nastat v situaci, kde přivaděč na MVE bude výš, než přivaděč vody do nádrže a nebo rybníku. Zde by pomohlo, aby v rámci technického řešení byla zeď na začátku přivaděče do MVE, která by byla minimálně například o 10 cm vyšší než dno vodního toku. Tak by byl spolehlivě zajištěn průtok v původním korytě vodního toku. Odpadla by zbytečné řevnivost mezi vodáky, rybáři, ochránci životního prostředí ad. na jedné straně a majiteli MVE.
Zde je spíš otázka, proč už to dávno není povinnost každého projektu MVE?
N Vítek - ® Po 21.3.2016 13:44:49
Murphy61 >> Abychom se nedivili. Stačí jim kůlna, turbínek a jedou. Koukni se na youtube, jak nezná elektrárenské kutilství mezí.
N Murphy61 - ® Po 21.3.2016 10:52:02
Vítek >> MVE se ale netýkají této konkrétní zprávy, nevím o žádné elektrárně na Rakovnickém či Kolešovickém potoce. Nové nádrže a rybníky budou chránit především obyvatele města Rakovník před zatopenými sklepy po přívalových deštích a zvyšovat retenci vody v této suchém postižené krajině.
N Vítek - ® Po 21.3.2016 10:25:44
Teď ještě co s MVE? U nás na Lomnici jsou zase suché jezy. I když nastal zvýšený průtok, elektrárnící si berou víc a řečištěm skorem nic neteče. Plůdek chcípe.
N Bušák - ® Ne 20.3.2016 14:42:26
JaMi - >> no konečně
N Honza7 - ® Ne 20.3.2016 10:03:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Dávno bylo známo našim předkům, že bez životudárné tekutiny dlouho nevdrží. Proto si stavěli svá obydlí v místech s dostatkem povrchové vody a nebo byla možnost jí získat v místě z podzemních zdrojů.
Jižní Čechy, tam ve spoustě obcích lze ještě najít odkaz našich předků. Uprostřed obce vždy stál rybník, nádrž, která byla zásobou vody, především užitkové pro domácí zvířectvo. Zároveň byla to taková jistota, že zde byl dostatečný zdroj vody pro případ že obec byla zasažena požárem. Výhodou takové obce spočívala v šetření cenné pitné podzemní vody a udržení vody v krajině. Velké plus měl i ten obecní rybník ve své poloze, většinou stál uprostřed obce a tak každý viděl co se v jeho okolí děle. Bylo v zájmu všech občanů obce, aby rybník byl plně funkčkní a tak se o něj i víc starali. Bohužel delší dobu převládá honba za peněžními zdroji, bez návaznosti smysluplnosti daného projektu.Ze zastavěných ploch ( průmyslové zóny, obchodní centra , parkoviště atd. ) se povrchová voda odvádí kanalizační sítí kilometry daleko bez možnosti zůstat v místě svého dopadu. Proto jsou u nás již místa kde je absolutní nedostak podzemní vody. Stavba velkých VD má pouze smysl pro zajištění dostaku pitné vody, případně jako jedna z variant výroby elektrické energie.
Menší nádrže a rybníky daleko lépe plní zajiištění dostatku vody v každé lokalitě a tak vítám snahu obcí o výstavu těchto zásobníků k udržení vody v krajině.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2017 Nabíjecí víceúčelová svítilna Thunder 3in1

Za 590
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.3in1 - tři zařízení v jednom: LED svítilna, kempinková lampa a power banka. LED svítilna nabízí několik režimů svícení (silné / normální / slabé / blikající světlo). Tlačítko umístěné...

akce, rybareniJeště nemáte prut na Method feeder? Nyní 17% sleva!

Špičkový model z legendární modelové řady ULTRAVIOLET uzpůsobený pro Method feeder. Nyní super cena!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76