Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

NSoulfish - Profil | So 12.3.2016 14:05:50

tuzemak >> Jen mi to přišlo jako že si z toho děláš srandu.
Osvěta je ale vhodná.

    Ntuzemak - Profil | So 12.3.2016 13:59:02

    Soulfish >> a copak sem tak špatnýho napsal?i malý dítě ví,že olovo je toxický,ale dohadovat se tu nehodlám,a někomu to vysvětlovat už vůbec ne,stačí?díky hádkám tu akorát pár blbů dovedou slušnou diškuz pokakat....

      NKocháč - Profil | So 12.3.2016 13:38:03

      Tak ještě cca 60 odborných rozborů samoseku a škodlivosti olov a bude klid :o)

        NWsaW - Profil | So 12.3.2016 13:35:01

        afjee >> Mze něco dělalo, ale jak se teď dívám, tak jen do roku 2010...
        http://www.bezpecnostpotravin.cz/UserFiles/Berankov​a/Kvalita_ryb_2010_new.pdf

          NSoulfish - Profil | So 12.3.2016 13:27:15

          Martin M. >> Vůbec ne, naopak - u tebe se mi líbilo, že dovedeš přemýšlet dál než jak to bude u nás a našich potomků. Měl jsem na mysli reakce pánů judas.d a tuzemak.

            NKnedla12 - Profil | So 12.3.2016 13:21:43

            Jen tak pro zamyšlení, proč se nedoporučují jíst dravé ryby pravidelně? Proč se nemají jíst vnitřnosti savců pravidelně?
            Ještě taková drobnost, výzkumy si vždycky někdo zadává a platí za ně, určitě by si nechali udělat studii která by vedla ke snížení prodejnosti jejich výrobků, ba dokonce je hanila. Navíc pořádné studie zaberou několik let a nejsou zrovna levné, tudíž pochybuji že by si je byli schopni zaplatit a to už jsou pořádné značky.
            Asi jste to spolkli víc než jen s navijákem, hezký den Vám všem :)

              NMartin M. - Profil | So 12.3.2016 13:18:59

              Soulfish >> ted nevim, jestli to je vytka ke mne?

                NSoulfish - Profil | So 12.3.2016 13:15:54

                Martin M. >> Mě mrzí, že když se objeví problém k tématu a je snaha nějak diskusí vysvětlit, proč je to problém, tak je to následně zlehčeno a zahráno do autu a úspěšně se dělá, že to jakože neexistuje. Jede se dál.

                  NMartin M. - Profil | So 12.3.2016 12:55:13

                  judas.d >> hormony prestaneme pouzivat nebo najdeme lepsi cisticky a do par let je voda cista. Olovo zde muze byt tisice let. Zvykli jsme si premyslet jen v radech desetileti - co to udela nam a nasim detem.

                    Ntuzemak - Profil | So 12.3.2016 12:52:09

                    judas.d >> kuwa ty seš drahé,ale jo,vyměním.o)))

                      Njudas.d - Profil | So 12.3.2016 12:51:23

                      tuzemak >> Mám, ale vyměním za uzenou bočinu:-)))

                        Ntuzemak - Profil | So 12.3.2016 12:50:31

                        judas.d >> někde tu byla diškuz o mohykánech pod pálavou,nemáš odkaz?díky..

                          Nhonzin2236 - Profil | So 12.3.2016 12:50:28

                          Olovo neni toxicke a ve vode nereaguje? Verim ze si to nekteri lidi muzou myslet. Je to asi dane urovni vzdelani.

                          Nahodnym googlenim mi vyjel clanek kde je urcite hodne zajimavych skutecnosti a na konci seznam dalsi literatury pro ty, ktere toto opravdu zajima. Diskuze na mrku asi nebude dobra volba pro studium

                          http://www.irz.cz/repository/latky/olovo_a_jeho_slo​uceniny.pdf

                            Njudas.d - Profil | So 12.3.2016 12:48:53

                            No já bych to viděl na ukončení debaty o škodlivosti olova,podle mě víc škodí léky a hormony co se močí dostavají do řek,než nějaké olovo.

                              NSoulfish - Profil | So 12.3.2016 12:47:29

                              WsaW >> Tak bude tam určitě oxid olovnatý, bude tam i uhličitan olovnatý (voda s CO2 dá kyselinu uhličitou) a možná i něco dalšího.
                              Jak moc se do kterých procesů pak tahle dobrůtka dokáže zapojit, to si netroufnu zcela odhadnout, to by spíš chtělo toxikologa, ale pokud žije něco v prostředí s vyšším výskytem toho či onoho, tak to pak bude obsahovat i to něco fyzicky, které to přijme jak s potravou tak i třeba s dýcháním.
                              Oxid olovnatý ve vodě je málo rozpustný, ale ono se to v organismu kumuluje, takže i to malé rozpuštěné množství má efekt.

                                Nafjee - Profil | So 12.3.2016 12:45:43

                                WsaW >> Dělá MZE rozbory i třeba u ryb ze svazových vod nebo se to kontroluje třeba jen na sádkách? To já netuším.

                                Já nevím, jakým způsobem se rybářské olovo upravuje, takže je třeba fakt možné, že to až takový vliv nemá, ale upřímně tomu nevěřím.

                                Procesy, které probíhají v sedimentech budou odlišné od jejich jednotlivých typů, resp. látek, které se v nich nachází. Každá voda (sediment) prostě bude jiná a v každé to olovo bude jinak reagovat. Konkrétní ti neřeknu, protože to nevím a nerad bych tady jen něco střílel od voka. Zajímá mě to taky, zkusím něco pohledat, ale moc toho asi k najití nebude.

                                  NGagi - Profil | So 12.3.2016 12:40:24

                                  -bedna- >> Je to z 99% jen kšeft.

                                    N-bedna- - Profil | So 12.3.2016 12:34:12

                                    Tak pak nechápu,proč se v baráku vyměňují rozvody vody, z olova.Tam jsou ty trubky taky pocínovaný a za nějaký čas se ti ve vodě začnou objevovat stopový prvky olova,tak proč by tomu mělo být u těch odpadávacích olov jinak?Podle té teorie by byl olověný rozvod vody věčný.:-)
                                    Jak jsem psal.Používání odpadávacích olov si musí zdůvodnit každý sám před sebou.
                                    Já se prostě snažím po sobě nic úmyslně ve vodě a ani na břehu nenechávat,protože se mě to příčí a není mě to lhostejný.
                                    Ten kdo chce,pochopí, a kdo nechce o tom slyšet,vždycky si nějaký důvod výmluvy najde.
                                    I když místo JPP(jedna paní povídala), zavést nový pojem JAP(jeden anglán povídal) je dobrej důvod.:-):-):-)

                                      NWsaW - Profil | So 12.3.2016 12:33:42

                                      afjee >> To že na něch přeměnách olova má vliv i voda (nebo látky v ní obsažené) osvětlil už Knedla12.
                                      A pokud by to s tím olovem ve vodách byla až tak špatné, tak by konzumaci ryb už dávno zakázalo MZE, nebo ne? Vždyť přece dělají rozbory ryb za účelem stanovení množství těžkých kovů v rybách. A dělá se to tuším každý rok. Jen nevím na jakých mástech sbírají vzorky.

                                      Ale to jsme stejně odběhli od tématu: jak moc se olovo v podobě olůvka podílí na kontaminaci prostředí olovem. Protože já to netuším. A vzhledem k tomu, že sám vláčím a taky i trhám, tak by mě to docela zajímalo.

                                        NWsaW - Profil | So 12.3.2016 12:27:21

                                        afjee >> A mohl bys mi prosím napsat, některé z těch procesů? Rád se dozvím něco nového.

                                        Pokud to budou procesy s transportem olova, tak budu o to raději. ;-)