MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Chtěli zadržet vodu v krajině, narazili na nesmyslnou byrokracii

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honza7 - ® Út 27.10.2015 22:49:27
Velice pěkný článek věnovaný vodě, udržení této tekutiny v krajině a jejímu vlivu, působení v krajině. Už v jiných diskusích jsem uváděl, že za současnou situaci jsou i odpovědní lidi ve vedoucích funkcích na POVODÍCH. Bohužel v mnoha případech jsou dosazovány do funkcí i v některých povodích lidé z politických stran, které vyhrály volby v daném regionu, bez znalosti problematiky v daném oboru. Pak vznikají rozhodnutí, která vůbec neřeší daný problém, ale je to pouze o rozfofrování peněz z dotací.
Dnes má výstavba velkých vodních děl pouze význam pro zásobování pitnou vodou. Jednoznačně se potvrdilo, že velké nádrže nejsou schopny zajistit klidný průběh v regionech při mimořádných situacích, které nám může počasí přinést. U velkých nádrží se velice těžce řeší likvidace sedimentu, který se do nádrže časem dostane. Při pružnosti našeho systému nejsme schopni vytěžit z každé situace maximum. Narážím tím dnes na kolika nádržích ubylo vody a to je situace, kdy se toto bahno dalo vytěžit.
Menší nádrže dokážou daleko lépe udržet vodu a to i tu podzemní v každé oblasti pokud budou správně rozprostřeny v krajině. Pomocí těchto menších děl se dá i lépe zvládnout druhý extrém a to jsou povodně.
U vodních toků je situace z pohledu vodních živočichů největší tragédií. Ještě i v této době jsou schopní lidé z povodí vytvořit projekt a následně zrealizovat kde potoku i řece vybetonují koryto a zároveň je narovnají.
Uvedený článek krásně nastínil jak to v ČR chodí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

akce, rybareniNOVINKA 2017 Prut Thunder Carp 3,6m/3lbs 50mm třídílný 1+1 ZDARMA!

Za 2.899
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Prut je postaven na moderním vysoce modulovém grafitovém blanku 24t, který je rychlý a má špičkovou akci.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...