MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Moravskoslezský kraj: Vedro trápí ryby, rybáři je převážejí do řek

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N tuzemak - ® Pá 7.8.2015 12:06:49
Heatley >> vždy si najdou nějaký argumenty,bohužel u vody to vypadá jinak,než ty argumenty.-)))
N mmmml - ® Pá 7.8.2015 12:05:40
Nejhorší na tom je,že když se do něčeho"pustíme"většinou už taky víme,jakej negativní dopad to bude mít ale co by člověk neudělal pro guldeny.Pak si pobrečíme,(to umíme skvěle)X let kecáme o tom jak to zas napravit.Pak se prohlásí že na to nejsou guldeny.
N Heatley - ® Pá 7.8.2015 11:56:15
tuzemak >> Bohužel to nikdy nepřiznají,ale mohlo se konečně o tom začít více mluvit...
N tuzemak - ® Pá 7.8.2015 11:38:24
Heatley >> jenže toto povodí Moravy nikdy nepřizná,ať si kdo chce co chce říká,kdejaká revitalizace je pračka na peníze.-(((
N nofish - ® Pá 7.8.2015 11:35:06
Heatley >> Hodně velký kus pravdy...
N Heatley - ® Pá 7.8.2015 11:32:12
Za nedostatek vody v potocích a řekách na Moravě a ve Slezsku může Povodí Moravy,potažmo Povodí Odry.
Jejich bezohledná práce na našich tocích,bezcitná devastace životního přostředí v našich potocích a řekách,napřimování vodních toků,rušení tůní,takže od břehu ke břehu sotva po kotníky vody.Kácení veškerého porostu kolem břehů,voda se tak prohřívá daleko rychleji a není zde tak žádný stín a už vůbec ne úkryt pro ryby před žárem slunce.
Vydlaždění břehů lomovým kamenem, a následné zanášení toků v důsledku rovného koryta se při větších průtocích nemá dno kde prohloubit.To vše je práce Povodí Moravy a oni by měli nést veškerou zodpovědnost za současný stav jak povrchové tak podzemní vody.

Samozřejmě je zde i více faktorů,extrémní sucho,špatná práce v zemědělství a v lesích...o tom se však všude mluví,tak jsem chtěl vyzdvihnout o čem se moc nemluví a je to právě taky jeden z faktorů...
N Honza7 - ® Pá 7.8.2015 6:04:20
Příroda nám zase ukázala svou sílu a zároveň sklízíme úrodu za neodborné zásahy do přírody. Tohle vše bude mít fatální vliv především na lososovité ryby. Smůla našeho regionu je v tom, že na vodním dílu Šance probíhají opravy a tak v uvedené nádrži je minimální množství vody.
Likvidací umělých líhní při MO ještě umocní nedostatek plůdku lososovitých ryb a zvýší jeho cenu. To, že se zase dostanou do našich vod geneticky nepůvodní ryby je bohužel s nákupem tohoto cenného materiálu smutnou realitou.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...