MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Za 15 let bude mnohem víc povodní, varuje zpráva. I v Česku

Diskuse k bleskovce Za 15 let bude mnohem víc povodní, varuje zpráva. I v Česku

Autor diskuse: JaMi ®6.3.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N fishmen17a - ® Ne 8.3.2015 23:01:09
A také více silných vichřic,přívalových dešťů,sesuvů půdy,výkyvů teplot... Ach jo,člověk. :(
N u.x.a. - ® Ne 8.3.2015 22:49:43
Hlavně aby jsme se toho ve zdraví dožili..
N Vítek - ® Ne 8.3.2015 20:47:33
Enšpígl >> určitě. méně regulací a těžeb štěrku v řece, protože se tím narušuje vodní režim k horšímu a mizejí rybí trdliště. příroda se zlobí.
N retrívr - ® Ne 8.3.2015 19:51:48
Přijde mi, že už sama zpráva je tak trochu zmateční.Je vždy velmi těžké něco napravit. Bude i těžké napravit desetiletí páchané násilí na přírodě. Je tu i další problém, který není jen u vody , to je nekoncepčnost, lepení " děr".A velmi směšné je, že někde hasíme, jinde kurvíme. To´t můj osobní názor, který nevnucuju, jen ho vidím na spoustě příkladů, jistě nejsem sám.
N xmac - ® Ne 8.3.2015 18:55:41
Mě by naprosto ke štěstí stačilo, kdyby každá stavba haly (výrobní obchodní aj) musela mít suchý poldr např. na zadržení intenzívního 3 denního deště dopadajícího na její střechu a okolní zpevněné plochy. A ne, že u nás zaprší a potok nastoupá na 2m protože autobusák, Tesco Kaufland, Eva, Lídl, mají svoje povrchové vody zaústěné do Pšovky.... Dokud tu nestály, o tolik to nestoupalo...
N KóĎA - ® So 7.3.2015 17:18:53
venybit >> Labe? Stačí se podívat, jak se na jeho budoucnost a podobu koukají naši němečtí sousedé...
N Unkas - ® So 7.3.2015 17:06:55
Myslím, že je i velký problém v tom, že naše řeky a potoky jsou hodně zanesený bahnem a vším možným. Dříve se na řekách doloval písek a vozil na stavby. To dneska nikdo nedělá. Potom třeba stačí jenom krátká, ale intenzivní bouřka a přilehlé vesnice plavou.
N Ravachol - ® So 7.3.2015 9:07:46
Akorát se obávám že jako v 99% problémů se nebudou resit priciny, ale jen jak se vyporadat s nasledky.
N venybit - ® So 7.3.2015 6:58:01
Enšpígl Tak hovadina to není , jen je to už dnes nereálné ,řeky byli narovnány a nikdo nebude stěhovat stovky vesnic a měst kuli vodě. Jinak nevím jak by jsi chtěl meandrovat třeba Labe, to pásmo, které by jsi musel vyhradit by bylo obrovské. To je asi lepší jednou za 10let když to člověka vytopí ,vyhrnout bahno a vysušit.
Já spíš nechápu lidi co bydlej na takových místech proč se proti tomu sami nezabezpečej. Vybetonoval bych kolem pozemku plot alespon s metrovými základy + betonové sloupky se zářezy.
Normálně bych v tom měl zašouplou lísu s plotem, a při povodních bych jí vytáhnul a našoupal do těch zářezů palubky jako ve stavidle .Co by proteklo hnal bych čerpadlem zpátky. Myslím ,že do výše 2m by se dal pozemek takto ochránit .
Určitě by šel takovej systém použít i na řadové zástavby atd.
N arnošt - ® Pá 6.3.2015 23:24:38
Zlatý Kladno...nikde žádná řeka. :-)
N Finnnp - ® Pá 6.3.2015 23:03:44
Jak se lidé k přírodě chovají.Tak se bude ona chovat k nim.....U nás byla dvakrát povodeň a to na vesnici nemáme ani jeden potůček.
N REX65 - ® Pá 6.3.2015 22:59:20
proti povodním by se mělo v první řadě dělat opatření která se dříve dělála běžně a to v zemědělství každopádně orat do hloubky 25 až 30 centimetrů a úplně zakázat veškeré bezorebné seti které je moderní protože nějakých 5 až 7 centimetrů nemůže v žádném případě vsáknout ani středně velký déšť a v druhé řadě bz musela jednotlivá povodí dělat svoji práci jako čištění koryt řek obnova i malých jezu a jízku na všech tocích a to i na těch malých a hlavně čištění břehů aby voda mola volně odtékat protože už naši dědové věděli co mají kde postavit na tocích co kde vyčistit a jak které pole zorat
N dave86 - ® Pá 6.3.2015 21:42:44
Záplavy byli,jsou a budou, stejně jako bouřka. Je to jen a jen věc lidí, kde si staví baráky. Spousta chytráku chodí s obálčičkama za nenažranýma úředníkama aby jim povolili postavit vili v zátopových oblastech a pak brečej do televize,že jim voda všechno vzala. Mi lidi jsme na planetě zemi největší paraziti kteří napáchali spousty škod, tak čemu se pořád divíme?
N švadlen - ® Pá 6.3.2015 20:23:43
souhlasím s vámi,možná by pomohla nějaká přehrada navíc.Jinak můžeme začít stavět archu Noemovu aby se to stihlo do těch 15 let.
N Knedla12 - ® Pá 6.3.2015 20:07:21
Nedávno jsem řekl něco podobného jako Vy a byl jsem nařčen, že nic nevím, můj profesor je blbý a podobně. Osobně si taky myslím že by se neměly stavět domy u řek, daleko větší vliv na to ale má okolní zdemolovaná krajina, zásahy některých lidí pracujících v zemědělství a lidí na úřadech, kteří s tím buď nechtěji nic dělat, nebo nejsou schopni zařídit dotace pro instituce zabývajícími se těmito problémy. Faktorů je více, ale to bych řekl že jsou asi hlavní ;)
N Enšpígl - ® Pá 6.3.2015 19:59:03
Kdyby se nestavěly satelitní městečka přímo na březích toků a kdyby se ty toky regulací nenapřimovali, tak by to tak asi nehořelo...

Moje představa o ochraně proti povodním je taková, že by se řece nebo potoku vymezil prostor - pás široký dle velikosti toku a tento prostor by byl ohraničen hrázemi, uprostřed by si řeka mohla s korytem dělat co chtěla, tzn. lehké meandry, lavice, atd. Voda by se v krajině zdržela déle a vodní živočichové by měli úkryty. Při povodni by se voda rozlila do vymezeného prostoru mezi hrázemi.

Co si o tom myslíte, má to něco do sebe nebo kecám hovadiny ?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Premium + přepravní taška

Za 2.556
Dodáme za zaváděcí cenu do 24 hodin bez poštovného a balného pokud se přihlásíte dosáhnete na další bonus v podobě 3%.Akční balíček, který se skládá z oblíbeného lehátka Premium a transportní tašky, která je uzpůsobena přesně na toto lehátko.

akce, rybareniAKCE | Fox Supa Brolly 50 MK2 + Přehoz Zdarma

Za 6.750
Oblíbený přístřešek Supa Brolly 50" MK2 v akčním setu s přehozem Zdarma. Ušetříte 47 %!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen