Cejn na pánvě

Diskuse k rybímu receptu Cejn na pánvě

Autor diskuse: 25525 - Profil , 2.6.2014

aguirre - Profil | St 24.8.2016 21:51:16

joch >>
To poznam, dik.

    joch - Profil | St 24.8.2016 21:44:16

    aguirre >> nevim nasel jsem nejake video treba to nejak pomuze:https://m.youtube.com/watch?v=hdHgfPJ3iho

      já 2 - Profil | St 24.8.2016 21:37:38

      aguirre >> Učil, ale mile rád a rychle zapomněl! Když rybu děláš bez kůže rychle se vysouší, to už je lepší kůži dát zvířeti sloupnutou z upravené ryby. Někde níž v diskuzi jsem psal, jak zpracovávám ryby...

        computerfish - Profil | St 24.8.2016 20:59:35

        Takto je to správně. A šum s filetem na pánev. Někde kostru použije na salát. Já ne.

          aguirre - Profil | St 24.8.2016 20:56:03

          já 2 >>
          Ty si sa to predsa tiez ucil a o kozu prichadzas dobrovolne:-)

            já 2 - Profil | St 24.8.2016 20:17:24

            aguirre >> To se neuč, přijdeš o spoustu dobrého masa a hlavně kůži...

              aguirre - Profil | St 24.8.2016 19:53:56

              joch >>
              O.k. To chce asi vela cviku. Zatial to nedam.

                joch - Profil | St 24.8.2016 13:53:34

                aguirre >> polozim si tu půlku cejna pred sebe v miste kde byl ocas si ho chytnu vidličkou a od ní filetovacím nožem seříznu i kůži i šupiny

                  aguirre - Profil | So 20.8.2016 20:33:33

                  joch >>
                  A.co supiny? Davas ich dole? Ako?

                    švadlen - Profil | St 25.5.2016 20:56:52

                    Dnes jsem kuchal cejna 45 z Litické přehrady,už byl vytřený

                      švadlen - Profil | St 25.5.2016 20:53:12

                      Sa(l)micka >> Když ten ocas nezatáhne tak použít rozbrušovačku.

                        Anýzový dědek - Profil | St 25.5.2016 20:23:28

                        marmyš >> ..... -:)))

                          Anýzový dědek - Profil | St 25.5.2016 20:21:53

                          švadlen >> Nádhernou klidně sežer.to je škodná. Bahenní je chráněná....a záleží na výskytu....)))

                            já 2 - Profil | St 25.5.2016 19:47:05

                            Sa(l)micka >> V jedné knížce psaly, že nejlepší ze člověka je předloktí.

                              Sa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 19:46:03

                              já 2 >> Tak si připrav smyčku a Marmyš prej zatáhne ocas. Pánský přední je kvalitní maso, je brzy měkký, málo stojí, pouští šťávu, rychle se udělá a neleze mezi zuby.

                                já 2 - Profil | St 25.5.2016 19:42:57

                                Sa(l)micka >> Začínám mít hlad!

                                  Sa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 19:37:34

                                  švadlen >> Nu, návod ze starý kuchařky je sice na karety (kuchařka, kterou napsal V. Vrabec vydaná v roce 1965), ale funkční by byl.

                                  Návod zní takto:
                                  Želvu pověsíme za zadní nohy hlavou dolů a jakmile hlavu vystrčí, dáme kolem ní smyčku a touto smyčkou jí hlavu co nejvíc vytáhneme z krunýře, načež ji u samého trupu odřízneme ostrým nožem. Po odříznutí hlavy necháme želvu dobře vykrvácet, k čemuž je zapotřebí celého dne. Krev zachytíme do podstavené nádoby, abychom ji mohli dále zužitkovat.
                                  Usmrcenou želvu položíme hřbetem na prkénko a buď ostrým nožem vjedeme mezi vrchí a spodní část krunýře a spodní krunýř oddělíme, anebo sekáčkem odsekneme po stranách spodní krunýř od horního a potom ostrým nožem odřízneme želvu od spodního krunýře.
                                  Při kuchání dbáme, abychom nepoškodili žluč. Odstraníme všechny vnitřnosti kromě jater a malých žlutých vajíček, pokud je v útrobách želvy najdeme. Krev, byla-li zachycena, upotřebíme k výrobě knedlíčků, a malá žlutá vajíčka vkládáme do polévky neb ragů krátce před jeho dohotovením.
                                  Nakonec v krunýři zbydou čtyři nohy a ostatní maso želvy. Nohy želvy vložíme na 5 minut do vařící vody, abychom z nich pak mohli stáhnout kůži. Nejhodnotnější je maso z nohou, zbylé použijeme při přípravě polévky. Takto očištěné a dobře opláchnuté želví maso je připraveno k tepelnému zpracování.

                                  Ale takhle Bohouš ani Žoržína neskončejí.

                                    švadlen - Profil | St 25.5.2016 19:14:09

                                    Sa(l)micka >> A jak se kuchají ,rozbrušovačkou ?

                                      Sa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 19:10:07

                                      marmyš >> Zatáhne i vocas? To aby se to od nosu po ocas vešlo do metru?

                                        marmyš - Profil | St 25.5.2016 18:59:49

                                        Anýzový dědek >> Nesmíš vše brát doslova,pánvička to srovná:-)

                                          marmyš - Profil | St 25.5.2016 18:59:03

                                          Sa(l)micka >> Kdybys měřila mě,zatáhnu i ocas:-)

                                            Sa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 18:57:24

                                            švadlen >> Jo, už jsem chytla dvě želvy - elegansky, tak právě proto si dělam srandu :) Samo že jsem je zapsala do úlovkáče a na svaz to půjde, protože ty povolenky i pak kontroluju a opravuju celej MO. Ať spočtou i želvy. Jen holt je neměřim od hlavy po konec ocasu, ale jenom krunýř, neb palici vždycky zatahnou.

                                              švadlen - Profil | St 25.5.2016 18:52:23

                                              Anýzový dědek >> Ta bahenní je vzácná a asi bude někde v bažinách,ta nádherná se ani nemá pouštět protože je to predátor. jenom nevím jestli by se měla změřit a zapsat do přehledu o ůlovcích,to by na svazu koukali.

                                                Anýzový dědek - Profil | St 25.5.2016 18:33:11

                                                marmyš >> Nevím, ale je přísně chráněná (si myslím) :-)))

                                                  marmyš - Profil | St 25.5.2016 18:29:07

                                                  Anýzový dědek >> Ta bahenní je jedovatá?

                                                    Anýzový dědek - Profil | St 25.5.2016 18:22:46

                                                    Sa(l)micka >> Pokud je to želva nádherná (americká) , tak klidně, ale pozor na záměnu s přísně chráněnou želvou bahenní (naše).... :-))

                                                      Sa(l)micka - Profil | St 25.5.2016 17:56:38

                                                      Anýzový dědek >> Teď mi vrtá hlavu, jestli pečenou želvu, nebo želví polívku. Neb tady je kapř, cejni a želvy.

                                                        Anýzový dědek - Profil | St 25.5.2016 15:26:47

                                                        marmyš >> tak tak. .. zase tu máme líny, které rád s křenem... :-))