Kaprárske hovadiny

Diskuse k mini článku Kaprárske hovadiny

Autor diskuse: narybach - Profil , 3.2.2014

Pellets - Profil | Po 3.2.2014 16:14:10

Fishky >> Jsi ztracenej :) Ty nachytáš i v akvárku( bez ryb )..vsaďˇse !
Leda ,že jsi pořídil ,, jedinej správnej feeder naviják " : )))) to pak jo !!!

    Fishky - Profil | Po 3.2.2014 16:08:51

    Pellets >> "Zatím platí,že pokud nejsi ve správnou dobu na správném místě chytíš velké H.... ." - a tak to bych se klidně vsadil, že neplatí ;-)

      MatoK75 - Profil | Po 3.2.2014 16:03:38

      Fishky >> Tak akosi spôsob lovu na ťažko nepovažujem za kaprárinu, aj keď je väčšinou záujmovou rybou kapor. Kaprárinu by som skôr prirovnal k presvedčeniu o tom, ako chytať skôr väčšie kúsky kaprov ale zasa nie len tie najväčšie, nezamerať sa na výlov každoročnej násady a hlavne lepší prístup k prírode, vode a rybám (čo by mal mať každý). Tých čo sa opičia po kaprároch nazývam ľuďmi, ktorí "chodia na ryby" alebo "pseudo kaprári" a ešte sa z toho nespamätali, preto robia pri vode bordel, hluk a pretekajú sa navzájom, kto sa lepšie podpíše do snehu, má zvučnejšiu značku na prútoch, navijakoch, stojane a kto má väčšie gule.

      A nikde nie je napísané, že kaprár nemôže loviť na plavák :)

        Pellets - Profil | Po 3.2.2014 15:56:07

        Fishky >> způsob lovu "na těžko" ,i jiné způsoby lovu je pořád stejný. Zatím platí,že pokud nejsi ve správnou dobu na správném místě chytíš velké H.... . Ostatní jsou hračky,které se mění. Většina jich pro lov není skutečně důležitá.

          RK - Profil | Po 3.2.2014 15:47:40

          Pánové ,je potřeba si uvědomit,že rybářská diskuze je velice agresivní.
          Přemýšlel jsem ,jak je to možné?
          Jelikož sportuji,tak jsem možná na to kápl.
          Jestliže kupříkladu máte soupeře v tenise,tak poznáte,že je proste lepší.Fyzička,forhend,bekhend.
          Poráží Vás často,
          U ryb je to jiné.To je vášeň větší než sport.Výsledky se nedají reálně poměřit(realizují se zde i lidé bez talentu a inteligence).Náhoda(prasátko v tenise) je všudypřítomná a nedá se nikdy objektivně vysvětlit.Chytáme na dva pruty a jeden bere více.A když je prohodíme,tak ten ,který bral,zase bere více.Krmení v plavečce, boilís v kaprařině, plandavka,či cyankálka v přívlači, kolikrát nemají racionální vysvětlení,proč to dnes na ně bere.
          Jestliže píše někdo o kapraských hovadinách,tak není daleko od pravdy.Ruku na srdce,je úplně jedno jestli máte rodpod,swingr atd.
          Vše se dá suplovat a co se týče swingeru,tak za lepší.A tady je asi problém,protože jestli je někdo ortodoxní kaprař a nechytal v podstatě jinak,tak je těžké ho přesvědčit o pravdě.Miluje ty své pruty a šmidra.Jestliže je někomu pětadvacet a chytá od sedmnácti,tak toho moc u vody nezažil.
          Nezačal od píky,nezná houpačku, kulové plovátko, průběžku,páternoster,nechytal na plavačku s anglánem,nezná přívlač,mušku a tím pádem se hádá sice o kaprařině,jako o sofistikované metodě,ale ucelený přehled nemá.Jako když ten kluk se rozejde z první láskou a už nemá cenu žít.
          Ale buchet jsou mraky a jednou,když neskočí z mostu,mu to bude jasné.Stejně,jako kaprař,jednou dojde nirvány a pozná,že je i něco jiného.A jestliže ne,tak to bude pro něho stále stejná ,,sekaná"
          viď Fishky? A mládenci,jestli je dneska něco opravdu masírka a byznys,tak je to kaprařina.Ale úplně chápu,že člověk(rybář,kaprař) bez nadhledu a rozhledu je teď asi bez erekce a vidí rudě.Ale to platí o všech,kdo nemají ,,průpravu" ve všech rybolovných technikách,protože jinak vaří z vody.A převážně bez ryb:)

            Pvl - Profil | Po 3.2.2014 15:43:24

            Podle mne to není jen o hovadinách , ale zase jen a jen lidech -viz pípáky Hovadiny u vody "bordel" nedělají . EDIT když je tam nezapomenou rybáři .o§)

              SlavnýLovecPampalini - Profil | Po 3.2.2014 15:38:02

              narybach - >> skvělý objev Ameriky v 21. století :-)

                Pellets - Profil | Po 3.2.2014 15:37:39

                Sven >> přesné !!!

                  Fishky - Profil | Po 3.2.2014 15:36:29

                  MatoK75 >> způsob lovu "na těžko", tak jak ho znala naše starší generace je založená na "schování háčku, absolutní citlivosti udice, jemném číhátku, velké čerstvé rousnici / bramboře, igelitce a velkém řízku", dneska je lov řekněme opět "na těžko" (ano ta problémová kaprařina) vnímána jinak. Už není schovaný háček, udice místo malého olůvka i velký kámen a napevno, jemné číhátko často uplně chybí a na swingru je přidané i 100g závaží, rousnici do úsměvu už nikdo háček nepíchá a vyměnil ji za boilies, stejně jako igelitku vyměnili mnozí za fotoaparát. Urážet jednu skupinu a hodnotit ji není nejšťastnějším řešením a ano, už název článku k tomuhle vede...

                    MatoK75 - Profil | Po 3.2.2014 15:19:02

                    Fishky >> A ako robia niektorí rybári bordel okolo vody, ako sa robí to, hento, tamto a ešte k tomu nesmieme zabudnúť pripojiť výskyt zákonom chránenej a nikým iným zatiaľ nevidenej čupakabry. To o tom boilies už príde dokonca aj mne otrepané. A keďže bola moja predchádzajúca reakcia na váš komentár úspešne zlikvidovaná updatovaním mrku, tak to trošku skrátim. Opravovať chyby iných podľa vášho názoru sa dá slušnejšie a rozhodne menej urážlivo. Niektoré vaše vety prídu urážlivé aj pre mňa a to mi neboli smerované. A niekedy akosi to čo chcete opravovať je skôr o tom, že autor si myslí o tých vašich metódach svoje. Každý má to svoje iné a kým to funguje, tak to meniť nepotrebuje.

                    Nič na svete nie je objektívne, aj do počítača informácie musí vložiť človek. A preto je vždy všetko subjektívne.

                      Chosé 2 - Profil | Po 3.2.2014 15:18:33

                      Cloud >> Jen blbni :-o)))

                        Fishky - Profil | Po 3.2.2014 15:17:26

                        Grassel >> ...a kdo pouští, ten může chytat přes čáru, kdo dělá pořádek může i sakovat, kdo utrácí za LK baits může taky přes čáru, páč to není zločin a kdo uctívá Netipu je vysmátý i bez kaprů, to je pořád to samé v bledě modrém a už je to únavné :-)

                          Cloud - Profil | Po 3.2.2014 15:15:30

                          narybach - >> Mně zas přijde jako hovadina,zbytečně se fotit s kaprem ve stoje!!!!

                            Sven - Profil | Po 3.2.2014 15:11:08

                            narybach - >> mě se tvůj článek líbil. Je pravda, trochu radikální ale v podstatě máš pravdu.
                            Jistě bych také dokázal bez problémů najít kvanta protiargumentů, poplivat ho a zhanobit, jak činí ti, kteří ho vnímají jako útok na drahé hračky, dodávající jim sebevědomí a pocit růstu v komunitním žebříčku úspěšnosti...
                            Rybařina se vydala špatným směrem, s předvidatelným, nedobrým koncem.
                            Z čistého, nezištného a přátelského koníčka, vydatně krmeného komerční, mediální masírkou, vyrůstá rozežraná a nenávistná kobyla, přežvykující svá stále tučnější a tučnější sousta....

                              Grassel - Profil | Po 3.2.2014 15:04:53

                              vahaj >> Chci jen vedet,co je podle Tebe na článku tendenčního...tot vse. Nebo jste s Fishkym siamsky dvojcata a máš jeho nazor?

                                vahaj - Profil | Po 3.2.2014 14:49:31

                                Grassel >> Zajisté sis přečetl příspěvěk od Fishkyho. Co chceš ještě dále vysvětlovat???

                                  Grassel - Profil | Po 3.2.2014 14:37:55

                                  vahaj >> Co je na článku tendenční? Vysvětli prosím.. Jinak se zbytkem Tveho naázoru vícemene souhlasím

                                    vahaj - Profil | Po 3.2.2014 14:33:56

                                    Koniáš by to lépe nenapsal. Tendenční článek, který omílá neustále a dokola omílané a povede jen k dalším zbytečným hádkám. Pokud se u vody chovám slušně a nic neporušuji, co je komu do toho, co všechno k lovu používám.

                                      Fishky - Profil | Po 3.2.2014 13:54:46

                                      MatoK75 >> hele tady chybí už jen odstavec o tom, jak je boiliéz jedovatej ;-)
                                      O kaprařině jsem toho přečetl tolik, že to co zapomenu ty nikdy nepřečteš. Neber si to zle, ale opravdu je to hodně zkreslený celkový pohled - prostě subjektivní názor bez objektivní skutečnosti. Pán porovnává a vyvozuje věci o kterých nemá tušení. Třeba bod 5. Olovo je těžký kov, ale ustálený. Tím že ho jebneš do vody se nelišíš od toho, kdo ho jebne na břehu do trávy, je to uplně to samé - voda se tím nesviní, ve vodě tenhle kov nepracuje = kaprovi se nic nezasviňuje, ale ano - je hovadina ho tam nechávat zbytečně, mnohem lepší je použít kámen. Bod 4. samosek? Kurňa víš co a jak funguje samosek? jak mechanizmus na pricipu samoseku vypadá a funguje? Bod 2. jakože kdež jdu na 6 hodin k vodě, tak je kokotina brát si s sebou hlásiče a autor článku je svatej, aby první hodil šutrákem :-) sorry, stále jsem to nečetl celé, ale zatím všechny body co jsem četl v sobě měly chybu.

                                        Chmell - Profil | Po 3.2.2014 13:41:31

                                        Povedený článek, sám souhlasím. Já osobně si neberu k vodě věci, které nejsou potřeba, protože většinou jedu několik kilometrů k řece na kole. Hlavně mi vadí ta odpadávací olova, protože v téhle době už snad každý ví, že olovo je těžký kov a tudíž i zdraví škodlivé. Jsem rád, že jsou ještě lidé, kteří se zamyslí nad svým chováním u vody.