MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Malé vodní toky jsou zanesené, hrozí vylitím při každém vydatném dešti

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N mirmen - ® Ne 11.11.2012 17:15:25
Heatley >> Povodí Moravy pochopitelně hrabe prachy a dotace z EU a samozřejmě, že musí regulovat ..... snad nemyslíš, že se budou chovat jako hospodáři?

A co by asi dělaly zpřátelené subdodavatelské firmy ?
N mirmen - ® Ne 11.11.2012 17:12:44
no, v mnoha případech se už nejedná o potoky, ale o strouhy s lichoběžníkovitým profilem.
Kdysi potoky meandrovaly a voda se rozlévala v údolní nivě. Přiroda se přizpůsobila a lidé ( kdysi ) taky a stavěli mimo pásmo rozlivu.

Jenom vymaštěnci si mohou myslet, že se přívalům dá poručit a dále zastavují záplavovou oblast nebo se dokonce pokoušejí řeit problém svého vlastního území tím, že pošlou vodu co nejrychleji dolů, sousedům, do níže položené obce.

No, a protože se na údajně protipovodňováh opatření dají čerpat dotace z EU, tak samozřejmě začnou vyvíjet značnou aktivitu ( včetně PR ) hejna supů z Ministerstva zemědělství spřáhnutých ( určitě ne bezdůvodně ) s firmami, které mají hrabátka, káýmen a beton a dostatečnou projekční kapacitu.


Jen houšť a větší kapky.

Naštěstí vše vyřeší další doba ledová :-)
N Heatley - ® Pá 9.11.2012 19:31:49
Důsledek zanesení toků je třeba hledat jinde.Může za to velmi špatné hospodaření s okolní krajinou v jednotlivých povodích,to má za následek při každém dešti sesuv půdy a následné zanášení potoků a řek.Taktéž za tento stav nese obrovský podíl Pododí Moravy,které bezmyšlenkovitě a bezcitně reguluje kdejaký potůček,vykací kolem všech potoků a řek veškerý porost...To vše znamená,že téměř všechny potoky jsou bohužel bez ryb a to samé se dá říct už i o řekách na Moravě(Bečva,Odra,at...).Pořád se to tady v této republice omýlá dokola,ale nic se neděje,aby to bylo lepší...Už i ekologové mluví o tom,aby se potoky a řeky uváděly do původních stavů,ale tady se děje přesný opak a povodí Moravy si jede po svojem,to je hnus...:(
N Ladineeek - ® Pá 9.11.2012 10:50:41
Q20-Q50? Blbost........ Nevím, jak na Valašsku, ale obecně v celé ČR jsou koryta často velmi zaneseny, špatně udržovány, zarostlé náletovými dřevinami........pobřežníci mají trávníček jak na zámku v Lednici až k břehové hraně a dál je to už nezajímá, ještě si pak ze svahů dělají kompost a smeťák. Kapacitně bych to koštoval průměrně na max. Q10......

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa EMCAST BR A

Úžasný naviják s volnoběhem. Jeho chod je mimořádně tichý a hladký. Díky široké nabídce velikostí a velmi citlivému systému bite n´ run je EMCAST BR mimo své kaprařské využití perfektní také na lov candátů a úhořů

akce, rybareniNOVINKA 2017 Bivak Thunder 2 Man + lehátko + spací pytel!

Za 7.990
Dodáme za zaváděcí cenu do 24 hodin bez poštovného a balného pokud se přihlásíte dosáhnete na další bonus v podobě 3%.Cenová bomba, která se nemusí již nikdy opakovat! Prostorný a velmi promyšlený bivak pro dva rybáře a jejich výbavu, navržený samotnými rybáři co tráví většinu roku na rybách..

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!