Pytlákům a vandalům bude ouvej
Diskuse k bleskovce Pytlákům a vandalům bude ouvej
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nrover - Profil | Út 26.6.2012 22:52:18
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 22:48:06
Nrover - Profil | Út 26.6.2012 22:20:46
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 22:17:03
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 22:12:04
Bude věštit z nějaké koule, nechá si radit RS, MO, Radou? Nebo hejtmanem, či dokonce ministrem?
NSaddám - Profil | Út 26.6.2012 21:43:45
NSaddám - Profil | Út 26.6.2012 21:42:05
NJovánek - Profil | Út 26.6.2012 13:30:25
Jinak, pěstuje se pšenice, ryby se chovají.
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 0:20:44
NMrknato - Profil | Út 26.6.2012 0:00:00
NMrknato - Profil | Po 25.6.2012 23:43:14
Tak tedy ty by jsi RS ponechal jen oprávnění a zrušil její povinnosti? No, ono to tak v v reálu skutečně je......., proto má být pytlákům ouvej, ale čilimníkům pré????
Edit : Já si skromně myslím, že "škody", které způsobí všichni čilimníci ČRS jsou řádově vyšší, než všechny škody způsobené přestupky a TČ rybářů, vč, těch latentních a neodhalených....
NSaddám - Profil | Po 25.6.2012 21:56:15
A srovnání se servilním vrátným taky hodně kulhá (aspoň tedy u nás) a myslím, že to moc dobře víš.
NMrknato - Profil | Po 25.6.2012 9:42:04
To, že neplnění BP dle §30, odst.1 pís f) je přestupek, který se trestá, jsi mně vysvětlil, ale dále jsem našel v §31 odst. 3 pís. a), že RS by mohla ukládat pokuty i svazíkům §31 odst.8.... Je jasné, že RO nechodí k vodě na kontroly, nemusí být seznamován s BP (náš si to ani nepřeje) a kontrola označení revíru, chráněných oblastí a hlavně to, že uživatel neplní to, co mu bylo uloženo rozhodnutím, nebo oznámením a to v §11 osdt 1 a 2 je ze zákona věcí RS. Např. že si uživatel bez vyjímky mění lovné míry ryb, lovné způsoby a nepodporuje původní obsádku. Pokuty vybírá kraj, ale uložit ji může i RS. Kdo by tuto aktivitu vyjma svazočilimníků, RS zakázal?
Když je RS aktivní při kontrole BP u rybářů, proč není aktivní i při kontrole svazíku? Byla by to blbost, taková RS by byla okamžitě zrušena na návrh uživatele, ale pak je něco celkově blbě a RS je jen "vrátný" a "cení zuby jen na rybáře". Takový vrátný např. v Tesle normálního makačenka na vrátnici prošacoval, každou elektromku zabavil a hlásil. Když ale šel vrátnicí p. ředitel, tak mu vrátný nesl celou televizi až do auta před fabriku.......
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 20:23:01
Jen tak pro zajímavost, viděl jsi někde "houbařskou stráž" ? Stráž kurníků? Malinoborůvkovou stráž? Ryba je bohužel věc ničí, stejně jako houba, borůvka, vítr..... No a jestli si všímáš, tak 80% mrkmenů nechce víc ryb, ale víc RS, která by pochytala svoloč, které musí být většina a jim by pak ty ryby stačily... Taky názor.
Edit: Já jen nesdílím názor, že když bude s rybářem chodit policajt, že se něco změní k lepšímu. Cestu k lepšímu vidím v hospodaření svazu bez MO, resp bez MO na územních revírech s minimem zákazů a bez BP. No a k poslední zprávě o kontrolách RS mě připadne, že RS pauzíruje, nebo se rybáři u nás tak moc polepšili a ti co volají po víc a akčnější RS, nevidí realitu.....
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 16:08:24
No a myslet si, že někdo nachodí kolem vody hafo kilometrů, občas si s někým rozpumpuje adrenalinové čerpadlo (myslím , že nadledvinky), doma napíše kupu papírů,protelefonuje nějaký ten mrzký peníz kulivá ostraze revírů, projede i nějaký benzín a ve finále si půjde v lednu zaplatit bigádu a povolenku s dobrým pocitem, že on přeci má ten odznak. No , to je teda vážně utopie.
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 15:52:12
Ne podle mě, ale podle zákona je BP, bližší podmínkou, jen pokud je uvedena v povolence. I kdyby byla v soupise revírů, dokladu o docházce, prostě aspoň někde, v "papírech" co má rybář u sebe, které si k lovu koupil a jistě nastudoval. V případě "bludiček" tato BP neexistovala. Existoval jen svazoúkol ji jako BP chápat. Ty jsi se mě ptal na funkčnost RS, tak jsem ti odpověděl. Vím že podmínky jmenování stanovuje zákon a proto od takovéto RS nemužeme čekat zázraky.
RS potřebujeme, aby uživateli mohl stát povolit VRP. Na jeji provoz stát neplatí ani Ň. S tohoto důvodu a rozměru je potřeba ji chápat, protože ji platíme vlastně my všichni a pak také my všichni nebudeme jistě chtít, aby na nás zkoušela divný triky.....RS by se svazem neměla mít nic společného. Je ale grátis a darovanýmu koni se na zuby nedívá.....
Ale i ty taháš do "problematiky RS" ekonomiku. Myslíš, že stát, který jmenuje RS zajímá, zda člen zaplatí nějakému o.s. to, co si členi upečou? Myslíš si, že to je ten hlavní důvod funkční RS? Pro svaz asi ano a proto svaz úkoluje RS. Logické, ale to jsme už někde jinde..... ještě by zbývalo, aby svaz platil RS za každého zadrženého rybáře nějakou kačku......
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 15:30:48
Výsledek přísnosti byl ten, že v následujícím roce kleslo množství přestupků v tomto revíru 25x. Opakuji 25x,25x, 25x...
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 15:24:58
Myslíš nebo víš ? Máš o darebech nějaké info? Klidně se svěř. Já raději pracuji s fakty než se smyšlenkami. Trochu mi tvůj způsob uvažování připomíná bývalého pana předsedu. Ten rád tahal ekonomiku do ostrahy revírů. A vážně myslíš, že zrušením RS získá svaz nějaké peníze? Proč by si vlastně rybáři kupovali povolenky, když by věděli, že je nikdo nebude kontrolovat. Z lásky?
Zrovna včera mě napadlo, jaký by ze mě byl s mou znalostí revírů, mechanismu kontrol, legislativy a nedovolených způsobů lovu, excelentní pytlák.
Zkus přečíst znova a lépe, případně vznes dotaz k odborníkům na legislativu. Tak, jak to chápeš, to prostě není.
Podmínky pro výkon funkce RS stanovuje vyhláška a přes to vlak nejede.
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 15:11:13
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 15:07:00
Když počítám a odhaduji, že v našem ÚS máme cca 100MO a každá má v průměru 5 RS tak to je cca půl milonu korun, které svaz nedostane a to je každý 30 kapr zadarmo. Myslím si, že takovou díru neudělají ani všichni darebové, kteří pášou nezákonný lov.
RS je oprávněna kontrolovat, požadovat a zadržovat... ale je povinna m.j. "kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem," ( nechci nudit a rozvádět to, ale těch věcí je....) a na to RS zcela rezignuje.
Každá doba má jiné podmínky. PS VB, okrskáři stačila uvědomělost a věrnost, na tuto funkci stačilo i pět tříd. Dnes na policajta potřebuješ maduridu.....
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 15:01:53
Na druhou stranu, aspoň bude schůze pestřejší a veselejší. Myslím, ale , že ne na úkor RS
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 14:54:05
A jakpak jsi přišel na to, že by RS dávala zadržené povolenky prodejci ? To už je fantazie nakvadrát.
Znuvu opakuji. Co kontroluje RS je v zákonu napsáno. O svazu, uživateli nebo hospodaření tam není ani zmínka. A už vůbec ne , že vše, co řeší zákon 99, jak píšeš, to je úplná hloupost. Nepleť si RS a NKÚ.
Co se týče úrovně RS, tu zabezpečuje vykonání zkoušky před odbornou komisí . Výsledky jsou archivovány, takže se přeptej jinde.Najdeš tam i moje.
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 14:43:31
Na příští schůzi, pokud se nebude řešit nějaké závažnější théma, navrhnu, aby jako kompenzaci za neoprávněné potrestání byla těmto rybářům vydána na další rok povolenka zdarma....., nebo jim ji zaplatila DK a RS.....
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 14:37:00
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 14:25:46
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 14:23:34
Taky mi nějak uniklo, co, že by měla RS kontrolovat u MO a uživatelů, tedy kromě lovu ryb el. agregátem. Hospodaření kontroluje RO a svaz má syslém dozorčích orgánů na všech stupních. RS kontrola, toho co píšeš, nepřísluší.
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 14:17:48
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 14:16:04
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 14:09:44
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 14:06:33
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 14:02:09
Edit : ano mpíci chodí i na hřbitovy, ale ne jako dvojka s kostlivcem, kterému se z hrobu ztratil věnec a na jeho vyžádání.....
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 13:55:25
,,Zavést funkčnost" - nějak si pod tímto termínem neumím nic představit. Mohl bys to rozvést? A co to je Š+G ? Šimek a Grossman?
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 13:46:34
NSaddám - Profil | Ne 24.6.2012 10:07:53
Osobně tleskám a fandím.
NDelwin - Profil | Ne 24.6.2012 1:12:13
NKrvulii - Profil | Ne 24.6.2012 0:18:11
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 0:11:00
NKrvulii - Profil | Ne 24.6.2012 0:09:14
NMrknato - Profil | Ne 24.6.2012 0:04:13
Edit: Zrovna v tý Chrudimi měli policajti zasáhnot dřív. Ne proti pytlákům, ale čilimníkům svazovým.... Už je to víc jak rok a nic se neděje. Možná jsou všichni neviní.......
Narnošt - Profil | So 23.6.2012 23:59:57
NMrknato - Profil | So 23.6.2012 23:52:25
Víš, kdo to je pytlák?
Nrover - Profil | So 23.6.2012 23:48:20
Nakonec MP na tento způsob nezákonného "jednání " není ani adekvátně "připravena " ...
Narnošt - Profil | So 23.6.2012 23:45:09
NMrknato - Profil | So 23.6.2012 23:36:44
Edit : ono s těmi Chrudimáky je to ještě trochu jinak....... trochu dost jinak.
NMrknato - Profil | So 23.6.2012 23:31:20
Nrover - Profil | So 23.6.2012 23:30:51
Kde to žije - všechna témata
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











